Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Nem akarom...

Mit tehetnék? Nem akarom anyámat befogadni!

Figyelt kérdés

Anyám egy lusta, tehetetlen, önző ember! Jelzálog van a házán, amit felmondott a bank, mert 90 napja nem fizette anyám. Arra várt, hogy majd én befizetem neki. Nem érdekelte, hogy miből, de fizessem be én. 8 milliót ér a ház, 1,7 millióval tartozik a banknak és én hiába mondtam neki már hónapokkal ez előtt, hogy adja el a házat és vegyen egy kisebbet, mert viszi a bank és elárverezteteti 1,7-ért, mert a bankot csak a saját pénze érdekli, anyám meg egy forintot nem fog látni belőle, nem cselekedett. Most közölte, hogy ki fogják lakoltatni és nincs hová mennie. Viszont én nem akarom befogadni. Alkoholista, koszos, kiállhatatlan ember. Világ életében kerülte a munkát. Nekem arra nincs szükségem, hogy a nappalimban henyéljen és a borosflakonjait kerülgessem! Tudok valamit tenni? A hitelét nem fogom kifizetni, de tudok valamit tenni, hogy a bank a 8 milliós lakásból ne rakja ki őt egy fillér nélkül a híd alá? És ha a bank nem tudja eladni a házat, akkor rátehetik a kezüket az én lakásomra a szükői kapcsolat miatt?

(tudom, jobbára pénzügyi a kérdés, de arra is kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok a helyzetről, nekem, mint a gyerekének, hogyan kellene viselkednem? Kötelességem lenne kifizetni a tartozását? Hozzá teszem, hogy ezt a hitelt azért vette fel, hogy legyen miből innia. Az utolsó forintig piára és cigire költötte!)


2015. jún. 9. 10:34
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
90%
Dolgoztam bankban. Az árverezés nem így működik, hogy a bank annyiért adja el amennyiért akarja. A hitelszerződésekben szerepel egy hitelbiztosítéki érték, annak a szerződésben meghatározott %-a a minimum ár, amiért elárverezheti a bank. Elő kell venni a szerződést, abban minden pontosan le van írva. Még ha régen is volt a hitel felvéve, szerintem 4 milliónál nem lehet alacsonyabb az árverezési érték.
2015. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
0%
Ha havi 71-72 ezernél kevesebbet kapsz kézhez, nem kötelezhetnek tartásra.
2015. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
így se tehetik...
2015. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

41-es köszönöm a megerősítést ebben az infóban! Az imént olvasgattam neten, hogy hogy is megy ez, találtam egy leírást, amiben említenek egy ilyen "vételi opciós összeget". Hogy ez az ő szerződésében milyen összeg, azt sajnos nem tudom, mert felhívtam és mondtam neki, hogy szedje elő a szerződést és keresse meg benne.

Válasz: "szrok rá, ha te nem fizeted ki, megyek a híd alá" -Ennyire se képes, hogy megnézze azt a rohadt szerzősét...

2015. jún. 9. 15:30
 45/49 A kérdező kommentje:
42, a havi 71-72-nél jóval többet keresek, tehát lenne miből levonniuk anyám tartozását, csak véleményem szerint nagylány és amit főz, egye meg. Ha kell, megyek bíróságra.
2015. jún. 9. 15:32
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ha nem vagy kezes a hitelben akkor téged nem terhel.


Ha meghal és örökölsz és elfogadod akkor kell fizetni. Ha nem akkor meg visszautasítod és nincs adósság se öröklés.

Se rokon, se szülő tartásra nem kötelezhetnek.

Ha meg szarik bele akkor szarjon. Az ő élete.

Lehet jót fog neki tenni ha kint tölt 2-3 hónapot. Utána ha megjön az esze elmehet elvonóra és neked is lesz értelme hozzászólni.

Amíg meg leszarja fölösleges érte bármit is tenned.

2015. jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

nem, nem vagyok kezes, semmi közöm nincs a hiteléhez. A bejelentett lakcímem se ott van, tehát semmi nem köt az ingatlanhoz. Egy dologtól viszont nagyon félek, méghozzá a behajtóktól, mert anyám kijelentette, hogy ha jön a behajtó, vagy elkezdik hívogatni, akkor megadja nekik a címemet és a telefonszámomat. Onnantól viszont kezdődik a zaklatás, mert az intrum és a hasonló behajtók nem ismernek határokat és a tartozó egész családját zaklatják. Persze jogalap nélkül, de megéri nekik, mert van, hogy egy-egy rokon ráun és inkább kifizeti a tartozást, csak hagyják békén... Na de ez még a jövő zenéje.

Utcára egyébként nem fog kerülni, hanem annál is rosszabb helyre. A faluban van több alkoholista is, akik a koszos kis házukban többed magukkal élnek együtt. Ezt úgy értsétek, hogy középkorú, alkoholista haverok. Nem családtagok, hanem simán csak ivócimborák. Az ilyenek szívesen verődnek össze egy fedél alá, mert ugye bár nincs jövedelmük, csak ilyen-olyan kis segélyek, de úgy vannak vele, hogy minél több lakótárs, annál több pénz áll a házhoz. Be fog költözni valamelyik ilyen ismerőséhez és onnan már végképp nem lesz megállás lefelé.

2015. jún. 9. 16:10
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
A behajtókkal közöld majd, hogy ha nem állnak le, feljelented őket zaklatásért.
2015. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
82%
Neki nincs/nem volt joga tönkretenni az életedet!
2015. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!