Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Nem akarom...

Mit tehetnék? Nem akarom anyámat befogadni!

Figyelt kérdés

Anyám egy lusta, tehetetlen, önző ember! Jelzálog van a házán, amit felmondott a bank, mert 90 napja nem fizette anyám. Arra várt, hogy majd én befizetem neki. Nem érdekelte, hogy miből, de fizessem be én. 8 milliót ér a ház, 1,7 millióval tartozik a banknak és én hiába mondtam neki már hónapokkal ez előtt, hogy adja el a házat és vegyen egy kisebbet, mert viszi a bank és elárverezteteti 1,7-ért, mert a bankot csak a saját pénze érdekli, anyám meg egy forintot nem fog látni belőle, nem cselekedett. Most közölte, hogy ki fogják lakoltatni és nincs hová mennie. Viszont én nem akarom befogadni. Alkoholista, koszos, kiállhatatlan ember. Világ életében kerülte a munkát. Nekem arra nincs szükségem, hogy a nappalimban henyéljen és a borosflakonjait kerülgessem! Tudok valamit tenni? A hitelét nem fogom kifizetni, de tudok valamit tenni, hogy a bank a 8 milliós lakásból ne rakja ki őt egy fillér nélkül a híd alá? És ha a bank nem tudja eladni a házat, akkor rátehetik a kezüket az én lakásomra a szükői kapcsolat miatt?

(tudom, jobbára pénzügyi a kérdés, de arra is kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok a helyzetről, nekem, mint a gyerekének, hogyan kellene viselkednem? Kötelességem lenne kifizetni a tartozását? Hozzá teszem, hogy ezt a hitelt azért vette fel, hogy legyen miből innia. Az utolsó forintig piára és cigire költötte!)


2015. jún. 9. 10:34
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
10-es, hidd el, rosszul fog érinteni a dolog, ha anyám híd alá kerül, de a tükörben én nem egy bűnöst fogok látni. A bűnös nem én vagyok, amiért anyám így végzi, hanem ő! nem én veszek fel sorra hiteleket jövedelem nélkül. Ráadásul, ha kicsi felelősségtudata is lett volna, akkor azt a 60 ezret, amit legutóbb felvett, nem elitta volna, hanem befizette volna belőle a következő 4 havi hitelét és 4 hónapig nyugton lett volna a hitel miatt. De nem, ő azt is bekortyolta, meg elbagózta. Ráadásul közmunkára felvennék, de nem tudják, mert részegen állandóan eltöri valamijét. Hol a lába van gipszben, hol a keze. Hát köszönöm, de én ebből nem kérek. Az én pénzemen nem fog vedelni. Az én életembe nem fog belepofázni és nem fog engem tovább terrorizálni! 22 év bőven elég volt mellette, nem fogom betelepíteni a lakásomba, hogy ott is folytassa a terrorizálásomat és tönkre tegye a kapcsolatomat. Kicsit se fogom szégyellni magam, hogy a híd alatt lakik. A faluban, ahol él, mindenkivel ehitette, hogy ő áldott jó anya és én meg olyan gonosz vagyok, hogy itt élek pesten egy 16 milliós lakásban nagy lábon, tőle meg szelet kenyeret is sajnálok, ezért nem segítek. Minden ismerőse engem szid, hogy milyen undorító vagyok. De nem érdekel. Volt, hogy bement a polgármesterhez és neki könyörgött, hogy kötelezzen engem a tartozásai kifizetésére, mert megtehetném, de írígy vagyok. Szerencsére a polgármesteri hivatalban mindenki emlékezett rá, hogy tizenvalahány évesen a nagymamám vitt be hozzájuk, hogy az állandó lakcímemet helyezzük át hozzá, mert nézzék meg, hogy az elmebeteg anyám rajtam oltja el a cigijét és tetőtől talpig össze vagyok égetve... Ők tudják, hogy miért nem segítek rajta és ez nekem éppen elég. A többi ember véleménye meg nem érdekel!
2015. jún. 9. 11:36
 22/49 anonim ***** válasza:
20%
Azért ahhoz mondjuk negatív intelligencia szintel kell rendelkezni, hogy a torvenyt nullára pontozd. ...
2015. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
19%

,,Nyuszika, bizonyitsd, hogy nem akar dolgozni. Mellesleg a kor nem számít, de ne zavarjon''


www.csaladesjog.hu hát nem tudom de nekem elég hivatalosnak tűnik az oldal.

Bizonyítsam?

1, belehet hívni az ismerőst aki elintézte volna neki a munkát és majd elmondja hogy nem jelent meg.

2, orvos képest felmérni az egészségügyi állapotot és ha nem súlyosan beteg vagy hasonló képes dolgozni. Ja és közmunkára az is mehet akit nem vesznek fel sehova.


Szóval van 40-60.000 forint amiért közmunkára kellene bejárni. Nincs leszázalékolva tehát nincs nagy baja. Az ismerős meg el tudja mondani az igazat.


Nem tudom hogy te tényleg ebben dolgozol vagy csak tetted maga....

2015. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
16%

Nyugodtan nyomd a pirosat, attól még nem lesz igazad, de ne zavarjon.

Mellesleg ha elolvasnad a torvenyt, amit be linkeltem és ami szerinted haszontalan, akkor ra jönnél, hogy a kérdező utolsó kommentjeben alapján ő pont bele esik a kivetelbe, amikor is fenn all a szülői erdemtelenseg. Na, nyomj erre is egy pirosat, legyen egy jó napod

2015. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, rögzítsük a tényt, hogy 69%-os, csak egy ócska provokátor és lépjünk túl raja. Javaslom ne vedd észre a jövőben.
2015. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
11%
Nem hivatalosabb, mint a jelenleg hatályos Polgári torvenykonyv, de te tudod. Majd alkalom adtan hivatkozz egy weboldalra jogi ügyekben, a törvénnyel szemben, biztos segíteni fog.
2015. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
5%
Ne bizony, mert a hülye 69 %-os ismeri a torvenyt, márpedig az csak rossz lehet 😂😂😂😂😂
2015. jún. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
79%

Doctor 69


Innen is ki lehet szedni ugyan azt amit én másoltam de nem baj mert te ebben professor vagy:)


,,Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs.''

Önhibáján kívül... remélem azért ez tudod hogy mit takar.

2015. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
47%

Igazából linkelgeted, de nem ismered.


"Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs."


Már ez a pont nem teljesül.


"Érdemtelen a tartásra az a nagykorú, aki a tartásra kötelezettel vagy vele együtt élő hozzátartozójával szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít vagy olyan életvitelt folytat, amely miatt tartása a kötelezettől – figyelemmel a jogosult és a kötelezett kapcsolatának jellegére és a kötelezett magatartására is – nem várható el."

2015. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
0%

Pont ez az hogy nem teljesül de nem baj-.-"

Menj inkább dolgozni:) csak nehogy tőled kérjek majd segítséget ilyen ügyekben:)

2015. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!