Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Nem akarom...

Mit tehetnék? Nem akarom anyámat befogadni!

Figyelt kérdés

Anyám egy lusta, tehetetlen, önző ember! Jelzálog van a házán, amit felmondott a bank, mert 90 napja nem fizette anyám. Arra várt, hogy majd én befizetem neki. Nem érdekelte, hogy miből, de fizessem be én. 8 milliót ér a ház, 1,7 millióval tartozik a banknak és én hiába mondtam neki már hónapokkal ez előtt, hogy adja el a házat és vegyen egy kisebbet, mert viszi a bank és elárverezteteti 1,7-ért, mert a bankot csak a saját pénze érdekli, anyám meg egy forintot nem fog látni belőle, nem cselekedett. Most közölte, hogy ki fogják lakoltatni és nincs hová mennie. Viszont én nem akarom befogadni. Alkoholista, koszos, kiállhatatlan ember. Világ életében kerülte a munkát. Nekem arra nincs szükségem, hogy a nappalimban henyéljen és a borosflakonjait kerülgessem! Tudok valamit tenni? A hitelét nem fogom kifizetni, de tudok valamit tenni, hogy a bank a 8 milliós lakásból ne rakja ki őt egy fillér nélkül a híd alá? És ha a bank nem tudja eladni a házat, akkor rátehetik a kezüket az én lakásomra a szükői kapcsolat miatt?

(tudom, jobbára pénzügyi a kérdés, de arra is kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok a helyzetről, nekem, mint a gyerekének, hogyan kellene viselkednem? Kötelességem lenne kifizetni a tartozását? Hozzá teszem, hogy ezt a hitelt azért vette fel, hogy legyen miből innia. Az utolsó forintig piára és cigire költötte!)


2015. jún. 9. 10:34
1 2 3 4 5
 11/49 Daniel Daniel válasza:
100%

Cigire meg piára költötte. . . döbbenet. . .

Attól nem fog megváltozni anyád, ha megmented a házát, márpedig sűrgősen változtatnia kellene a hozzáállásán. Én hagynám a banknak, hogy vigye a házát. És nem is fogadnám be, hiába az anyám. Megérdemli, hogy kapjon egy pofont az élettől. Biztos észhez fog térni.

2015. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
87%

Nyugi, nem köteleznek rokontartásra, az érdemtelensége miatt. Bárhol bármennyit pattog is, tőled nem veszik el a pénzed, nem költöztetik be hozzád, akiknek meg panaszkodni fog, úgyis veszik a lapot. Nyugodtan készülhetsz az esküvőre és gyerekre.


Sajnálom, hogy ilyen anyával vert meg az élet.

2015. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
93%

Miért ne tudna?

Nem ő tette hajléktalanná.

Ha dolgozott volna, nem iszik és nem vesz fel hiteleket nem lenne hajléktalan.


Az mitől lenne jobb hogy ott döglik egész nap a kanapéjukon berúgva és ha nincs pénze piára akkor elvisz 1-2 ékszert vagy egy kis pénzt esetleg valami tárgyat....

Aki nem élte át az ne adjon tanácsot.

Ez pedig még csak 1 dolog. De az egész lakásban terjengő alkohol szag, és a dugi piák rendszeres vendégek lennének anyád mellett.

2015. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
16%
Szulonel csak két esetben állhat fenn erdemtelenseg: ha örökbe adta a gyereket vagy z életére tört. Minden esetben megitelnek valamennyi rokontartast a szülőnek -már ha pereskedik erte- de ez lehet akar havi 2000 Ft is
2015. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
85%
14-es olyan ostoba vagy, hogy én inkább hallgatnék a helyedben!
2015. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
54%

Milyen rokontartás?

Ember ilyen nincs. Miért szerinted ha egy rokonod pereskedik veled mert nem akarod eltartani a bíróság majd ,,ja a rokonod tarts el''?


Hülyeség, szülőtartás külföldön van ha nem képesek magukról gondoskodni az önhibájukon kívül. Itt meg egy 50 éves alkeszról van szó aki lusta dolgozni...

2015. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
13%

Üdvözlöm edesanyadat, 15 és üzenem neki, együtt érzek vele, amiért ilyen bunkot sikerült felnevelnie.

Szíves tájékoztatasodra közlöm, ezen a területen dolgozom, így tisztában vagyok vele, hogy mi a helyzet. Hogy ez neked és többségének nem tetszik, az marhára nem számít, akkor is ez a gyakorlat. A zöld gomb pedig nem like, nem akkor kell nyomni ha tetszik a válasz, hanem akkor, ha hasznos. Ez az volt, de örülök, ha boldoggá tesz, hogy a pirosat nyomhatod

2015. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
14%

Amúgy Új PTK, XIII. Cím, A rokontartás


(3) Ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségénekeleget tett, a gyermek a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére



[link]

2015. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
84%

Ebben dolgozol?

,,Tartásra rászorult az, aki magát eltartani nem tudja, megélhetéséről gondoskodni akár idős kora, akár munkaképtelensége miatt, illetve egyéb jövedelme hiányában nem tud''


Tudna dolgozni csak nem akar-->nincs jövedelem. Ezért hogy kötelezhetnék eltartásra?

Ne nevettess már.

2015. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
11%
Nyuszika, bizonyitsd, hogy nem akar dolgozni. Mellesleg a kor nem számít, de ne zavarjon
2015. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!