Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Nem akarom...

Mit tehetnék? Nem akarom anyámat befogadni!

Figyelt kérdés

Anyám egy lusta, tehetetlen, önző ember! Jelzálog van a házán, amit felmondott a bank, mert 90 napja nem fizette anyám. Arra várt, hogy majd én befizetem neki. Nem érdekelte, hogy miből, de fizessem be én. 8 milliót ér a ház, 1,7 millióval tartozik a banknak és én hiába mondtam neki már hónapokkal ez előtt, hogy adja el a házat és vegyen egy kisebbet, mert viszi a bank és elárverezteteti 1,7-ért, mert a bankot csak a saját pénze érdekli, anyám meg egy forintot nem fog látni belőle, nem cselekedett. Most közölte, hogy ki fogják lakoltatni és nincs hová mennie. Viszont én nem akarom befogadni. Alkoholista, koszos, kiállhatatlan ember. Világ életében kerülte a munkát. Nekem arra nincs szükségem, hogy a nappalimban henyéljen és a borosflakonjait kerülgessem! Tudok valamit tenni? A hitelét nem fogom kifizetni, de tudok valamit tenni, hogy a bank a 8 milliós lakásból ne rakja ki őt egy fillér nélkül a híd alá? És ha a bank nem tudja eladni a házat, akkor rátehetik a kezüket az én lakásomra a szükői kapcsolat miatt?

(tudom, jobbára pénzügyi a kérdés, de arra is kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok a helyzetről, nekem, mint a gyerekének, hogyan kellene viselkednem? Kötelességem lenne kifizetni a tartozását? Hozzá teszem, hogy ezt a hitelt azért vette fel, hogy legyen miből innia. Az utolsó forintig piára és cigire költötte!)


2015. jún. 9. 10:34
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
75%
Megsütött a nap? Ha észrevennéd én is 69-nek reagáltam.
2015. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
49%

Uhh bocs

Csak már annyira felbaszott ez az ember hogy nem is néztem hogy ki ír.

Hihetetlen hogy ilyenek válaszolnak.


Bocs

2015. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
34%

Istenem hagyjátok már abba az offolást..Mindig van egy hülye aki próbál meggyőzni minket az igazáról, ignoráljuk és kész!!


Kérdező: nagyon nehéz helyzet. a leírás alapján az ilyen tényleg nem nevezhető anyának, amikor vert és rajtad nyomta el a cigit stb. én se fizetném neki, majd rájön vagy nem.. könnyű téged szidni, ha büdös neki a munka akkor így járt, kéregetni majd biztos könnyebb lesz az utcán. mert ez vár rá.

de tényleg csak magának köszönheti. szerintem se fogadd be, átmenetileg se, mert az ilyenből kinézem, hogy tényleg meglopna titekeet hogy tudjon piálni..

esetleg egy elvonóra fizesd be, addig 1-2 hónapra rendezd a hitelt. ha megváltozik, akkor nyert ügy, ha ugyanolyan marad akkor buktál 100 ezret kb, de legalább nyugodt lesz a lelkiismereted.

szóval valami elvonóban gondolkoznék a helyedben

2015. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
12%

Csak egy sorra kellett volna tovább olvasni és máris a szülőtartasrol van szó, ami ugye nem teljesen azonos a rokontartassal, de ne zavarjon.

(3) Ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségénekeleget tett, a gyermek a vele szemben tanúsított kirívóan súlyos magatartás esetén hivatkozhat a szülő érdemtelenségére 

Befejeztem a témához való hozzaszolast, legyoztetek, ahogy Woody Allen mondja: " Soha ne vitatkozz idiotakkal. Lehuznak az ő szintjukre és legyoznek a rutinjukkal "

2015. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

Törvényekkel kapcsolatban én nem tudok vitatkozni, nem értek hozzá. Minden esetre azt sehogy nem tudom bizonyítani, hogy milyen gyerekkorom volt. Annak idején, amikor nagymamám bevitt az önkormányzathoz, véleményem szerint hivatalból eljárást kellett volna indítaniuk anyám ellen, de nem tették. Pici falu, tojnak az ilyenekre. Úgy vannak vele, hogy majd családon belül elrendeződik... Így, cirka 15 év elteltével bizonygathatom én, hogy milyen gyerekkorom volt.

Minden esetre anyámra elég csak ránézni, a hülye is látja, hogy egy alkoholista. Le van robbanva, csontsovány az alkoholtól, remeg a keze. Pont úgy néz ki, mint egy hajléktalan, aki részegen bóklászik az utcán és kéreget. Ha ilyen ember felé a magyar törvények megítélik, hogy egy törekvő, magát fenntartó, becsületes, tisztességes ember havonta alkoholpénzt fizessen, akkor gratulálok az országunknak! És amúgy is, mi alapján ítélik meg az összeget? Átlagolják, hogy havonta mennyit iszik és annak megfelelő tartásdíjat szabnak meg, vagy mégis hogyan? Nevetséges lenne...

Egy dologban bízom, hogy a bank nem adhat el egy 8 milliós házat 1,7-ért, mert az nonszensz lenne. Valahol ez biztosan szabályozva van. Ha igen, akkor talán marad annyi, hogy vegyen belőle egy kicsi viskót, hogy valami fedél mégis csak legyen a feje fölött. Én ezt nem tudom elfogadni, hogy ilyet meg lehet tenni, hogy tegyük fel valaki tartozik 100 ezerrel és egy milliót veszünk el tőle, mert a százat nem fizette be. Erre csak kell valami szabálynak lennie!

2015. jún. 9. 13:17
 36/49 anonim ***** válasza:
79%
A banki vonalban tévedsz. Amikor felértékelték a házat, ért 8 millát. Magad írtad, azóta szépen leamortizálódott. Ráadásul az árverezésnél sokat számít, hol van helyileg az adott ingatlan.
2015. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%

Árverezés tudod hogy fog zajlani?

Elmegy oda pár ember és a bank meghirdeti 1 millióért pl

Innen kezdődik a licit és amennyit adnak érte annyit fog a bank levonni.


Ha csak 900.000-t fizetnek a házért akkor 600.000 tartozás fenn marad.

Ha 1.8m ért viszik akkor TALÁN megmarad 100.000 ft:)

De ne számítsatok arra hogy óriási értéket fognak fizetni akik odamennek:)

2015. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell emiatt aggódni. Ha a ház tényleg annyira lepusztult, és ráadásul vidéken van senki nem fog rá licitálni. Valószínűleg még évekig ott fog élni.
2015. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó


A bank képes nevetséges összegig lemenni:)

Tegyük fel hogy ránézel a házra. lepusztult, büdös stb.

A bank eladná már 500.000-ért is.

Annyiért ki az aki nem venné meg? Ha csak azt nézed hogy utána kb 200.000 befektetéssel telekár+ 500-600 ezerét el lehet adni.

2015. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a helyzetedet Kérdező, egy közeli barátommal majdnem ugyanez történt.

1. Az állam/bíróság nem kötelezhet rokontartásra anyád miatt.

2. Ha meghalna, a hagyatéki tárgyaláson nem kell elfogadni az örökséget, így az adósságokat az állam benyeli.

3. Szerintem nem fogják tudni egyhamar elárverezni a házat, mert ez úgy megy, hogy kitűznek egy időpontot, megjönnek a licitálók, de első alkalommal még nem vihetik el töredék áron. Az egész procedúra (míg a banktól jön a felszólítások tömkelege, utána jön a behajtótól a felszólítások tömkelege, utána jön az árverezésről papír, ha nem tudják eladni akkor utána megint jön az újabb árverezésről papír) nagyon lassú, hónapokba akár évekbe is telik.

Szóval nem kell izgulnod, nem verhetnek rád semmit.


Ha meg engem égetett volna össze cigivel kiskoromban, akkor egy szemernyi bűntudatom se lenne. Csináljon amit akar, menjen a híd alá vagy az utcára.


Koncentrálj az esküvőre és a babára! :-)

2015. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!