Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szid anyu, hogy nem...

Jogosan szid anyu, hogy nem tudok főzni?

Figyelt kérdés
Ő 42 éves és mégsem tud. Mindig azt esszük, amit apu főz.

2015. júl. 5. 15:32
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
27%

#8


Kérlek... amint a lányok tananyagába fölvételre ajánlod a betonozást, falazást, műszaki dolgokat, ilyesmiket, felőlem... én elvagyok a konyhában, amíg te betonozol, hidd el. :)

2015. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
80%
#9-es jól írja. Felejtsük már végre el azt a nézetet, hogy a nô helye a konyhában van és az az egyetlen életcélja hogy kiszolgálja a férjét... Furcsálom hogy az oké ha egy pasi nem tud fôzni, de egy nônél ez szégyen?!
2015. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
86%
11-es: nem ismerek egy férfit sem, aki betonozott volna valaha.
2015. júl. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
95%
Kivàncsi lennék rà,hogy 100 férfiból hány tud betonozni,falazni meg ilyesmiket :) A mai férfiak többsége egy szöget nem tud beverni a falba.
2015. júl. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
34%

Lol, látom, zárójeles részt nem szerettek olvasni, vagy csak szimplán magas itt a funkcionális analfabéták száma. :D


Mondom, apum is tud főzni, sőt, tesóm se halna éhen, de ti azért csak toljátok a szexista megjegyzéseket. :) Egyébként főzni bárki meg tud tanulni. Kérdés, hogy kire mit kényszerítenek. Szüleim esetében: anyum főz, de van, amit apum tud jobban, azt ő készíti. Ha nekem van időm, akkor én főzök a családra. Bátyámra mindig főztek, de ha egyedül maradna, ellátná magát. Ennyi.


De attól még tartom: ha egy lány 18 éves korára nem képes elkészíteni néhány alapételt, az nagyon ciki.

2015. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
93%

Ha egy EMBER.


Szerinted ha bemondanák a híradóban, hogy egy 18 éves lány vagy fiú éhen halt, mert nem főztek neki, a lányon nevetnének, a fiún meg sajnálkoznának?


Pont azért nem érthető ez a lányozás, mert írod, hogy apukád is tud, és a bátyád is képes. Ezért érthetetlen.

2015. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
3%

#14


Ez nyilván azért lehet, mert gyíkokkal lógsz. :P


Persze nincs eleve elrendelés, de aki sokat próbálkozik az ellenkező nem szabványos feladataival, az hamar rájön, hogy az neki bizony -kevés kivételtől eltekintve- finoman fogalmazva nem testhezálló, illetve hát a másik nem azt jobban el tudja végezni.

2015. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
62%
17: van erre tanulmány, felmérés? Vagy csak a kis buksikádban?
2015. júl. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
8%

"Kivàncsi lennék rà,hogy 100 férfiból hány tud betonozni,falazni meg ilyesmiket :) A mai férfiak többsége egy szöget nem tud beverni a falba." bahahaha...


egész frappáns hasonlat, bár ami azt illeti, szerintem százból valamennyi tuti tudna. Szóval pont nem jó, bár ez talán elmondható fordított esetben is, kétlem hogy bárhol 100 fő főlé kell menni hogy találjunk kompetens személyeket.


Amúgy van benne valami, hogy ezek nemi feladatok, ha csinálod, valahogy úgy nőiesebbnek/férfiasabbnak érzed magad. Mondjuk ez szerintem csak pont ezért a van, mert ez esik kézre, azt ilyen önbeteljesítő dolog. Ez jó neked mert amúgy is ez a férfias munka..


Bár tény, hogy a betonozásnál nehezen képzelek el egy 50-60 kilós kisminkelt lányt. Szóval vannak ilyen dolgok, bár ma már szerintem ez annyira nem számít... na persze akkor ez igaz lehet a főzésre is,, háááh, na mind1

2015. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
28%

18 évesen illene főzni! De ez nem a "gyerek" hibája hanem az anyukádnak foleg az hogy ő sem tud.


Falra mászok az olyan válaszolótól miszerint, a Nőknek. Nem a konyhában a helyük!! Sot gyerekbe is ezt belenevelni,pont hogy az ilyen gyerekek halnanak éhen ha hirtelen egyedül maradna.igenis egy nő legyen asszony,ő fog gyerekeket szülni?férjhez menni es nen a férfi!!egy nő ne csak sminkelni es a hálószobába legyen profi,hanem a konyhában is!! A férjem szakács én nem dolgozom,de én itthol vezetem a háztartást es igen én főzök az mellet hogy a ferjem us tud!! 12 éves koromtól főzök.


Kerdezo,ahogyan irtak próbálj megtanulni főzni akar neten keress könnyen elkészíthető recepteket . Ha megtanulsz fozzni nem válik karodra csak elonyodre😊

2015. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!