Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tizenéves fiúk szülei! A ti...

Tizenéves fiúk szülei! A ti fiatok kb. mennyit költ egy hónapban szépségápolásra? Úgy érzem, a miénk túlzásba viszi.

Figyelt kérdés

19 éves fiúról van szó. Mindig is sokat adott magára, de az utóbbi időben nagyon elharapózott a dolog, a múltkor leültünk a feleségemmel és vele számolni, és eléggé meglepő dolog jött ki.

Szolibérlet: havi 8000 körül jön ki.

Kondibérlet: havi 9000 + vesz fehérjeport, havi 4000.

Fodrász: havi 5000, mert festi a haját, nem tudom, miért.

Kozmetikumok: havi kb. 10000, ebben benne vannak olyan alap dolgok is, mint pl. a sampon, de rengeteg mindent használ, a nagyja azt se tudom, mi. Parfümből pl. millió egy van neki.

Ruhák: havi 10000-15000, szinte minden hónapban vesz új cipőt, meg rengeteg ruhája van.

Ez kb. havi 40000-50000 Ft körül jön ki, amit irreálisan soknak tartok. A feleségem fele ennyit sem költ magára. A másik két fiunknál ez havi max. 10000 Ft.

Ha elmegy bulizni a barátaival, van, hogy 2 (!) órát készülődik.

Egyébként egy helyes srác, sose volt problémája a lányokkal, most is van barátnője, szóval egyáltalán nem lenne szüksége ezekre.

Tudom, hogy a mai fiúk többet foglalkoznak magukkal, mint mi ennyi idősen, de úgy érzem, ez már sok. Viszont nem tudom, mit tehetnék, ez szerintem nem olyan dolog, amit meg lehetne tiltani, pláne, hogy azért szerencsére nem visz ez minket anyagi csődbe.

Egyszerűen csak zavar, hogy ilyen szinten elégedetlen saját magával, és már gyakorlatilag akörül forog az élete, hogy hogy néz ki, naponta több órát áldoz erre.

Szerintetek ez még a normális határon belül van?

Mi tehetnénk mi, szülők ebben a helyzetben?


2015. júl. 19. 17:12
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem már ő se nő, bőven jók azok a ruhák még 10 évig. Nem értem a pávákat. Ez 2-3 éve lett menő, de semmi értelme nincs. Mi lesz később... most kellene megtanulnia (ha még nem késő), hogy hogy kell pénzt keresni.
2015. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

De akkor mit tegyünk? Határozzunk meg neki egy keretet? Mert most amit költ, bulikkal, benzinnel, telefonnal mindennel együtt az körülbelül egy 100as lehet.


Viszont azt se szeretném, hogy korlátozva érezze magát, vagy ne legyen boldog fiatal kora.

2015. júl. 19. 18:24
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
Pont attól lesz élettelen, ha nem tudja beosztani a pénzét, és lehet, hogy boldog gyermekkora lesz, mert mindent megkap, és ha elkezd önállósodni? Akkor mi lesz? Elveri a fizetését, és ott fog tőletek kuncsorogni?
2015. júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
93%

Hát, ezek alapján maximum a fiatalkora lehet boldog, de ahogy látom az se igazán, ha ennyire a külsőségesekre helyezi a hangsúlyt.


Vagy szerinted jól neveled, ha még neked is feltűnt, hogy 2 órát szépítkezik és havi 50 ezret költ szépségápolásra.


Tényleg nem irigylem szegényt, vannak ilyen szülők sajnos, akik szerint az a jó nevelés, ha mindent, korlátlanul megadunk a gyereknek.


Sajnos sok csalódás fogja érni őt és titeket is.


Ahogy az ősi mondások is megmondják:

- Mindenben a mérték a legfontosabb

- A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.


Teljesítmény alapú jutalmazást kellene bevezetni.

Akkor kap pénzt, ha letesz valamit az asztalra (tanulás, házimunka, stb.)

Persze ebbe már úgyse fog belemenni, Ti pedig nem tudjátok már ráerőltetni.


Hogy egy másik ősi mondást is idézzek:

- Késő bánat, eb gondolat.

2015. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok.

Mi tegyél, mit tegyél.... Ne adj neki annyi pénzt.

Mondd, hogy szokott ez történni? Milyen részletekben és hogyan adod oda neki ezt a 100 ezret? Egyben? Esetleg mindig ké egy bizonyos összeget és kész? Vagy mindig mondja hogy mire kell és ti már adjátok azt az összeget?


Kezdetben leülnék vele és megbeszélnénk, hogy amit a testvéreihez képest költ, marha sok. Annyit kaphat ő is. Max 10-20-al fejelném meg. De az a plafon. A többit teremtse elő magának, ha igényli.

2015. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
33%

szolibérlet kivételével egyiket sem érzem feleslegesnek, hajfestést sem, ha neki úgy jobban tetszik

kondibérlet meg miért baj? Örülj, hogy nem hájas disznó a gyerek!


a gond ott van, hogy nem a saját pénzéből finanszírozza ezt - menjen szépen dolgozni és legalább egy részét megkeresni a pénznek


(amúgy halkan megsúgom, hogy a nejed is ennyit költ, csak ügyesebben titkolja..


ha megmutatnám a havi kozmetikum számlámat, égnek állna a hajad, igaz én nő vagyok, de csak az alapokat veszem, arckrém, szappan, tonik, sampon, körömápoló, deo és néha parfüm, nem sminkelek...csak az arckrémem 9500 forint )

2015. júl. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
66%

Szerinted a boldogságot pénzen kell megvenni?

Megvásárolod kvázi a saját, 19 éves fiadat... Nem vagytok valami jó szülők, ne is haragudj.

2015. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
65%

Ha havi négyből megvan a fehérje, akkor örülj. Én se úszom meg ennyiből, pedig nő vagyok és néha futás után iszom csak...


Én egyedül a szolit sokallom, és feleslegesnek tartom a hajfestést. Nem tudom, milyen hosszú a haja, de én a vállig érőre nem fizetek ennyit, és azt sem kell 4 hetente festeni.


10ezer kozmetikumra, mikor egy sampon és balzsam már közel egy ezres, arcszesz dettó, borotvahab, borotva, dezodor... és akkor még nem vett egy arclemosót, ami nem luxuscikk...


Azt nem értem, miért nincs szüksége ezekre, ha van barátnője... akkor nem kell fürödni, hajat mosni, lehet büdös, vagy mi???

2015. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Részletekben szoktam odaadni, azért nem tudom pontosan, hogy mennyi, mindig mondja, hogy most kell ennyi tankolásra, vagy akármire...

Most is például voltak a Balaton Soundon, hát egy kisebb vagyon volt, azért attól nekem is égnek állt a hajam. De nincs szívem azt mondani neki, hogy "nem mehetsz, dolgozz meg érte".

De valami rendszert tényleg kell vinni bele, ebben igazatok van.

2015. júl. 19. 18:43
 30/45 anonim ***** válasza:
87%

"Nincs szívem azt mondani hogy...." a szülője vagy, vagy a haverja? Életképtelen gyereket akarsz, akit 30 év felett is anyuci-apuci tart el?

Ez a baj azokkal a családokkal ahol a gyerekek mindent, de tényleg mindent megkapnak amit kiejtenek a szájukon. A szülők nem képesek nemet mondani, a gyerek meg fixnek veszi hogy a pénz az úgy terem.

2015. júl. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!