Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tizenéves fiúk szülei! A ti...

Tizenéves fiúk szülei! A ti fiatok kb. mennyit költ egy hónapban szépségápolásra? Úgy érzem, a miénk túlzásba viszi.

Figyelt kérdés

19 éves fiúról van szó. Mindig is sokat adott magára, de az utóbbi időben nagyon elharapózott a dolog, a múltkor leültünk a feleségemmel és vele számolni, és eléggé meglepő dolog jött ki.

Szolibérlet: havi 8000 körül jön ki.

Kondibérlet: havi 9000 + vesz fehérjeport, havi 4000.

Fodrász: havi 5000, mert festi a haját, nem tudom, miért.

Kozmetikumok: havi kb. 10000, ebben benne vannak olyan alap dolgok is, mint pl. a sampon, de rengeteg mindent használ, a nagyja azt se tudom, mi. Parfümből pl. millió egy van neki.

Ruhák: havi 10000-15000, szinte minden hónapban vesz új cipőt, meg rengeteg ruhája van.

Ez kb. havi 40000-50000 Ft körül jön ki, amit irreálisan soknak tartok. A feleségem fele ennyit sem költ magára. A másik két fiunknál ez havi max. 10000 Ft.

Ha elmegy bulizni a barátaival, van, hogy 2 (!) órát készülődik.

Egyébként egy helyes srác, sose volt problémája a lányokkal, most is van barátnője, szóval egyáltalán nem lenne szüksége ezekre.

Tudom, hogy a mai fiúk többet foglalkoznak magukkal, mint mi ennyi idősen, de úgy érzem, ez már sok. Viszont nem tudom, mit tehetnék, ez szerintem nem olyan dolog, amit meg lehetne tiltani, pláne, hogy azért szerencsére nem visz ez minket anyagi csődbe.

Egyszerűen csak zavar, hogy ilyen szinten elégedetlen saját magával, és már gyakorlatilag akörül forog az élete, hogy hogy néz ki, naponta több órát áldoz erre.

Szerintetek ez még a normális határon belül van?

Mi tehetnénk mi, szülők ebben a helyzetben?


2015. júl. 19. 17:12
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
0%

az én fiam biciklizik. bmxezett 3évet több 100ezer votl abba a biciklibe amit aztán fél éve leváltott egy komolyabb terepre való biciklire.

ő olyan hogyha van pénze csak a biciklijére költ ruhákat csak akkor külön felszólításra vagy akkor akar venni ha már nincs mit felvennie mert mindet elszaggatta

ezekívül költ még a pses játékokra meg természetesen néha üdítők stb

2015. júl. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
51%

3-as nem meleg .. ezt úgy hívják, hogy igényes.. Te nem használsz parfümöt? Ezekszerint az én apukám és férjem is meleg lenne? (arcvíz, dezodor, parfüm, spray használattal? )

Szerintem meg kéne szabni egy bizonyos határösszeget, mert pl az arcvíz vagy a parfüm az nem fogy gyorsan 2 havonta kell újravenni kb.Tehát pipere dolgokra kb 10 ezer ft bőven ki kéne hogy jöjjön. A többiről nem tudok nyilatkozni. De szerintem alapjában csak igényes a fiad és ez nem baj. Főleg ha anyagilag is tudjátok tartani a lépést vele.


Szerintem ez nem a mai fiúkra jellemző, hanem úgy általánosan az igényesebb fiúkra, akik nem érik be annyival, hogy befújják magukat az anyjuk dezodorjával (hallottam ilyenről). Több ilyen férfi kéne, aki ennyire ad magára. Én pl el se tudnám képzelni, hogy a férjem a napi tisztálkodás részeként ne arcvizezze be magát, ne kefélje a körmeit tisztára, krémezze be a kezét stb. (ő pedig nem egy egy nagy macsó, egyszerű fizikai szakmunkás, akárcsak apukám) tehát nekem ez a természetes, ha egy férfi ad magára. A szloárium és a fehérjepor kivételével valamint a havi szintü ruha-cipővásárlás kivételével ők is ilyenek. De mondjuk férjemnél elég ha 2-3 havonta veszek neki stiftet, arcvizet, mert ugye reggel mikor elindul, csak annyit fúj magára, h igényes illata legyen, nem "bulimennyiséget". Mondjuk a férjem Old Spice párti, mindenből azt használ, így számolva belefér simán a 10 ezer ftba a piperecucca.

2015. júl. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
44%

38/42 Időpont tegnap 22:40


Lényegtelen,hogy épp ruha és szépítkezés, vagy éppen bármi más.

Ne mondd nekem,hogy 100 ezer nem megy el nagyon könnyen egy hónapban egy egyetemistának.


Mondjuk érdekes elképzelés az,hogy jól fizető szakterületnek tartod azt ahol saját lakás esetén 30 éves korodra nem jut 100 ezer a szórakozásodra.

Nem , az nem fizet jól.


Itt is a teljes összeg szórakozásra jön ki. Ennek csak egy része szépítkezés.


Tehát kérdező:

Hidd el nyugodtan 100 ezer egy hónapban még nem óriási összeg, az meg,hogy ő mire akarja költeni, mit tudsz tenni ellene?


Tudom , tudom itt a kérdezők 30-40-ből is elvoltak egyetemistaként, vagy még kevesebből, DE nem azért,mert nem volt többre alapvető igényük.

2015. júl. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
83%
Oh, igen, szinte látom magam előtt a kicsi kis fiadat. Helyes kis pofi, szolis bőr, lenyalt, beállitott haj, kilométerekről érződő adidas illat, menő cuccok. Biztos vagyok benne, hogy egy elkényeztetett kis vakarcs, aki folyton felvág a barátai előtt. Tipikus manapság. Tudod fingja nincs arról, hogy mi az a pénz, csak szórni tudja, mert van egy ostoba kis bankja otthon. Nagyon nagyon nem jól csináljátok ezt. Nincs szived azt mondani, hogy fiam, nem adok több pénzt, menjél el Sound helyett melózni, majd akkor vehetsz? Akkor mit rinyálsz? Oszd ki magadnak az év szülője dijat és nyúlj a zsebedbe továbbra is :D Te vagy a szülő könyörgöm. Olyan kis töketlen lehetsz, már ne is haragudj. Feleséged mit szól ehhez? Senkit sem érdekel, hogy a másik két gyereknek meg nem jut ennyi pénz? Hol itt az igazság? Mondjatok egy AZONOS összeget mindhárom gyereknek és plussz. Ha a másik két gyerek kevesebbel beéri akkor talán hozzájuk kéne igazitani a harmadikat. Biztos hisztizni fog, de le kell tojni. Ne haragudj, de ennek 80% a felesleges kidobott pénz. Szoli....nyár van, jódolgában feküdjön ki a napra, egyből spórolna. Konditerem? Hát oké, de ha hosszútávon edz valaki otthon bőven megéri befektetni súlyokra, fekpadra, húzóckodó stb. Ha már igy szórjátok a pénzt rá, bőven megérné egy kis szobát berendezni pár géppel, súlyzókkal és voala. Egy idő után ez is spórolás lesz. Szálkásodni tökéletes, ezek páva kategóriák úgy is mind egyformák, nem igazán tolják keményen :) Kardio meg ingyenes ugyebár...A többi kencét meg meg sem emlitem :D Páromnak van kb. két márkás parfümje, old spice cuccai mert azt szereti, tusfürdő, CSALÁNSAMPON, mert hiába hogy a márkásat reklámozzák, neki szrt se ért, csak az olcsóbb.... ha száraz a bőre tőlem kér nivea arckrémet és csók. Egy nyápicot nevelsz, csak hogy tudd egyébként. Lefogadom, ha elküldenéd betonozni elbőgné magát. Egy szöget azért be tud ütni a falba vagy csak a szolizásban jó ? :D A nők férfit akarnak. Lehet most sikeres még pár évig, de ez női szemmel is nagyon GÁZ. Én pl. mindig is kerültem az ilyen pasasokat. Önállótlan, elkényeztetett nyápic. Semmi férfiasság rajta, még ha izmos se... :( 23 L
2015. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
64%
44-essel egyet kell hogy értsek, még ha kicsit erősen is fogalmazott. 21L vagyok, ugyanilyennek látom manapság a fiadhoz hasonló kisfiúkat. Mert kisfiú ilyen viselkedéssel, szülőkkel és önállósággal.
2015. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!