Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tizenéves fiúk szülei! A ti...

Tizenéves fiúk szülei! A ti fiatok kb. mennyit költ egy hónapban szépségápolásra? Úgy érzem, a miénk túlzásba viszi.

Figyelt kérdés

19 éves fiúról van szó. Mindig is sokat adott magára, de az utóbbi időben nagyon elharapózott a dolog, a múltkor leültünk a feleségemmel és vele számolni, és eléggé meglepő dolog jött ki.

Szolibérlet: havi 8000 körül jön ki.

Kondibérlet: havi 9000 + vesz fehérjeport, havi 4000.

Fodrász: havi 5000, mert festi a haját, nem tudom, miért.

Kozmetikumok: havi kb. 10000, ebben benne vannak olyan alap dolgok is, mint pl. a sampon, de rengeteg mindent használ, a nagyja azt se tudom, mi. Parfümből pl. millió egy van neki.

Ruhák: havi 10000-15000, szinte minden hónapban vesz új cipőt, meg rengeteg ruhája van.

Ez kb. havi 40000-50000 Ft körül jön ki, amit irreálisan soknak tartok. A feleségem fele ennyit sem költ magára. A másik két fiunknál ez havi max. 10000 Ft.

Ha elmegy bulizni a barátaival, van, hogy 2 (!) órát készülődik.

Egyébként egy helyes srác, sose volt problémája a lányokkal, most is van barátnője, szóval egyáltalán nem lenne szüksége ezekre.

Tudom, hogy a mai fiúk többet foglalkoznak magukkal, mint mi ennyi idősen, de úgy érzem, ez már sok. Viszont nem tudom, mit tehetnék, ez szerintem nem olyan dolog, amit meg lehetne tiltani, pláne, hogy azért szerencsére nem visz ez minket anyagi csődbe.

Egyszerűen csak zavar, hogy ilyen szinten elégedetlen saját magával, és már gyakorlatilag akörül forog az élete, hogy hogy néz ki, naponta több órát áldoz erre.

Szerintetek ez még a normális határon belül van?

Mi tehetnénk mi, szülők ebben a helyzetben?


2015. júl. 19. 17:12
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezen kívül még elég gyakran járkál el a barátaival, nem csak bulizni, az is szép összeg. A robogójába is mi fizetjük a benzint, a telefont, meg szép kis vízszámlát is tud produkálni...

Szóval igen, sokba van úgymond, csak egyetem mellett nem akartuk, hogy dolgozzon, inkább koncentráljon a tanulásra. Nyáron sem akartuk macerálni, addig szórakozzon, amíg szabad a nyara.


Igazából sok barátja van, tanulás terén is rendben van, el nem tudom képzelni, mit akarna kompenzálni.


Azért nem érzem igazságtalannak a nagyobb meg a kisebb fiunkkal szemben, mert ők nem igénylik ezt.

2015. júl. 19. 17:56
 12/45 anonim ***** válasza:
79%

Bakker, már az első 3 tételen kiakadtam.(talán a második kivétel)Én sokkal kevesebbet költök magamra. Van egy öcsém is, ő meg pláne. Nem is lehet a fiaddal egy lapon említeni.:

"Szoli bérlet, havi 8 ezer"--?!?!!!

Nem vagyok a szoli ellen, én is szoktam menni. De azt ugye tudjátok, hogy ha ezt a bérlet mennyiséget minden hónapban elhasználja az már több mint káros?

Én ÉVENTE 15 ezret költök szolira, max 20-at. Öcsém nem jár szolizni. 18 éves.


"Fodrász: havi 5000, mert festi a haját"

Ezt ő is meg tudná magának csinálni otthon. Én fél évente megyek. mindennel együtt szoktam 5 ezret fizetni. Köztes időben magamnak festem. Öcsémet én nyírom.


"Kozmetikumok: havi kb. 10000, ebben benne vannak olyan alap dolgok is"

Ez nálam kb 5 ezer. Benne vannak a az alap dolgok és a SMINK is. Öcsi dezodorja egy 6-700ft, a tusfürdője szintén. parfümöt ajándékba szokott kapni, azok kb 2-3000ft-osak, de sokáig kitartanak.

Ruhákat többnyire szezonra veszünk, vagy a szezon végi árleszállításnál.

És megsúgom, nekem csak akkor tart 2 óra hosszat a készülődés, ha fürdök, borotválkozom és akkor vasalom a ruhát is, amit fel akarok majd venni. öcsémnek kakálással együtt egy óra. Amúgy meg csak 20 perc.


A fiad azért elégedetlen saját magával, mert minden pénzt megkap és mindig lehet jobb. Nem is kell elfogadnia magát, mert van pénz változtatni rajta.

Ha mondjuk nem lenne, akkor el kellene viselnie ami adatott, vagy "okosabban" változtatni rajta.


Az is oké, hogy nem visz titeket anyagi csődbe, de ő magát sem fogja majd, amikor a saját lábára áll?

2015. júl. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom, hogy nekem kell veled közölni ezt a szomorú hírt, de a fiatokat sajnos elég rosszul nevelitek.

Ennek így mégis mi értelme?

2015. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
66%

Én is szeretném közölni, hogy rosszul nevelitek őt. A külsőségekre. A pénz az érték, a kézzel fogható.

Hm... Nem irigyelem a családot. A kérdező megnyilatkozásai, mint szülő, eléggé... éretlenek.

2015. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim válasza:
93%
Te jo eg. 19 eves lanykent fele ennyit nem koltok, pedig adok magamra....
2015. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
72%
Rendben, hogy nem viszi csődbe a családot, de ez, hogy minden a segge alá van pakolva, 40-50 000 Ft havonta szó nélkül... Ne haragudj, de ez nevetséges. A fiad is az... :/
2015. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

erre szokták mondani hogy " apuci a seg.ge alá tolta"

általában lakást, kocsit.

Node az egész életet???

Él mint egy kiskirály és fogalma nincs a pénz értékéröl.

Mi lesz ha később szarba lesz? ha nem jön be az élet? Ti se éltek örökké,hogy eltartsátok.

Neki ez igy marha kényelmes,és ha most megvonnátok tőle akkor valószínűleg elhordana mindennek titeket holott szerintem 10 évig bőven eléldegélne az eddig megvásárolt ruháiból.

(Mert a többi nagyrészt felesleges)

Azért mert jól éltek még meg kell tanítani a gyereket élni.Nem pedig alátenni.

Mi gyerekként kaptunk jó esetben hetente! azt arra költöttük amire akartuk. Évekig gyűjtöttem egy teleszkóra és rettentő büszke voltam rá mikor meglett és mennyire meg birtam állni hogy ne költsem csokira.

Ruhák? pipere? csak amire szükség van.Az elmult 3 honapban ez 25000 volt.(mivel nem növök már nyilván, ezért nem kell fél évente uj méretű cucc, lehet hordani évekig ami van,és birja)

Nincs bajom azzal aki márkás és drága cuccokat vesz de az tegye a saját szándékábol és mérlegeléssel.

A fiad azért teszi mert megteheti ennyi.És olyan típusú ember hogy hagyja.Mint azt látnia többi gyerek reakciojábol(nem igénylik)

2015. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
hetente 500 forintot--lemaradt
2015. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
31%
Ha szigorúan mindent számításba veszek, akkor az én fiam is elkölt havi 40-50,000ftot. Parfüm talán 2 hónapra is elég, fodrászhoz havonta jár 2-3ezer Ft körül van. Telefon számla, ruha, zsebpénz... még nem számoltam össze soha, de közel annyi.
2015. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
80%
Ez már régen rossz :D
2015. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!