Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tizenéves fiúk szülei! A ti...

Tizenéves fiúk szülei! A ti fiatok kb. mennyit költ egy hónapban szépségápolásra? Úgy érzem, a miénk túlzásba viszi.

Figyelt kérdés

19 éves fiúról van szó. Mindig is sokat adott magára, de az utóbbi időben nagyon elharapózott a dolog, a múltkor leültünk a feleségemmel és vele számolni, és eléggé meglepő dolog jött ki.

Szolibérlet: havi 8000 körül jön ki.

Kondibérlet: havi 9000 + vesz fehérjeport, havi 4000.

Fodrász: havi 5000, mert festi a haját, nem tudom, miért.

Kozmetikumok: havi kb. 10000, ebben benne vannak olyan alap dolgok is, mint pl. a sampon, de rengeteg mindent használ, a nagyja azt se tudom, mi. Parfümből pl. millió egy van neki.

Ruhák: havi 10000-15000, szinte minden hónapban vesz új cipőt, meg rengeteg ruhája van.

Ez kb. havi 40000-50000 Ft körül jön ki, amit irreálisan soknak tartok. A feleségem fele ennyit sem költ magára. A másik két fiunknál ez havi max. 10000 Ft.

Ha elmegy bulizni a barátaival, van, hogy 2 (!) órát készülődik.

Egyébként egy helyes srác, sose volt problémája a lányokkal, most is van barátnője, szóval egyáltalán nem lenne szüksége ezekre.

Tudom, hogy a mai fiúk többet foglalkoznak magukkal, mint mi ennyi idősen, de úgy érzem, ez már sok. Viszont nem tudom, mit tehetnék, ez szerintem nem olyan dolog, amit meg lehetne tiltani, pláne, hogy azért szerencsére nem visz ez minket anyagi csődbe.

Egyszerűen csak zavar, hogy ilyen szinten elégedetlen saját magával, és már gyakorlatilag akörül forog az élete, hogy hogy néz ki, naponta több órát áldoz erre.

Szerintetek ez még a normális határon belül van?

Mi tehetnénk mi, szülők ebben a helyzetben?


2015. júl. 19. 17:12
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
83%

"De nincs szívem azt mondani neki, hogy "nem mehetsz, dolgozz meg érte"."


Pedig kellene...

Sajnos, így tényleg a rosszra neveled őt.

Most tök kényelmesen elkölt ennyi pénzt, de ha nem lesz olyan szerencséje, hogy egyből egy nettó 300-400 ezres állást talál, akkor mekkora trauma éri majd, mikor abszolút nem jut neki ennyi mindenre?

Vagy akkor is Te fogod pénzelni, mondván, hogy nincs szívem nemet mondani.


Amúgy tanulságos a történet, minden szülőnek el kellene olvasni, hogy megtanulják, hogy sokszor azzal segítünk a legtöbbet a gyereknek, ha képesek vagyunk Nemet mondani. Különben nem tanulják meg a korlátokat.

Nem az a jó nevelés, ha mindent hagyunk a gyereknek, és teletömjük pénzzel.

2015. júl. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
73%
Kedves kérdező, férfi vagyok én is (25), szeretem a divatot, de ezt a fajta szépségápolási kényszert nem tudnám elviselni. Hogy a kérdésedre válaszoljak: nem normális hogy ennyit költ magára. A fiadat nagyon hiú embernek gondolom, és mivel megteheti, így költ magára. Neki ez lassan természetes lesz, de kérdés hogy ti férfit neveltek, vagy egy kiskirályt? Úgy gondolom ideje lenne megszabni hogy a fiatok mennyit költhet magára. Én szégyellném ha többet költenék magamra mint a barátnőm. :) Hogy mit tehettek? Leültök megbeszélni a pároddal első körben, ha ő is így látja, hogy ez nem egészséges, akkor eldöntitek mennyiből gazdálkodhat havonta. Persze úgy sem fogadjátok meg. Fiatoknak természetes hogy sokat költötök rá, gondolom jól kerestek és az a havi 100 ezer meg se kottyan. :) Én személy szerint lenézem az ilyen piperkőcöket. Mert a leírtak alapján egy piperkőcről beszélhetünk, legyen rajta akármennyi izom, meg álljon akárhogy a séró, az már gáz ha többet költ magára mint egy nő. Persze, adjon magára, de ez nagyon nagyon túlzás....Kezdjetek valamit ezzel a helyzettel, mert a fiatok nincs tisztában a pénz értékével.
2015. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, kérdező, mint szülő, értem a dilemmádat, azért kellene változtatni, mert nekünk alapvetően arra kell nevelnünk a gyereket, hogy elégedett, boldog, önálló felnőtt váljék belőle. Ehhez át kell adni bizonyos készségeket, például azt, hogy képes legyen priorizálni, képes legyen beosztani a pénzt, összhangba hozni az igényeit a lehetőségeivel. Kell hozzá szilárd értékrend, hogy képes legyen eldönteni, mi az, ami igazán fontos. Ha mindent, amit megkíván, erődön túl is odaadsz neki, ha soha nem kell azon gondolkoznia, hogy amit megkíván, az valóban életbevágóan fontos-e, és ha igen, mit tud Ő tenni azért, hogy meglegyen, pont ezeket a készségeket felejted el átadni. A néhány évig tartó felhőtlen boldogság, a teljes mentesség mindenfajta felelősségvállalástól igen rövid ideig tart, az élet pedig hosszú, és felkészületlenül fog belevágni. Nem azt mondom, hogy vonj meg tőle mindent, és zavard el minden hétvégén és egész nyáron melózni, de az jó megoldás lehet, hogy adsz neki egy ésszerű összeget, hogy gazdálkodjon vele, és ha neki több kell, dolgozzon meg érte. Sokkal jobban megtanulja a pénz értékét, ha ő izzad meg érte, neki kell beosztani, hogy mire kell, hogy jusson, és mi az, amit el lehet engedni, nem olyan fontos. Nagyobb hasznára lesz ez a későbbiekben, mint az, ha még egy szekrényt telerak ruhákkal.

A másik: lehet, hogy most még a kisebbeknek nincsenek ilyen igényeik, de nagyon hamar meg fogod kapni tőlük, hogy nekik ez meg az kell, és most mit szívod a fogad, amikor a bátyjuk is mennyit költ magára.

2015. júl. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
70%

off: 21 éves lány / nő vagyok. Nem festetem a hajam, nem járok szoliba (könyörgöm, nyár van!). Kondi tervben van, de lelkiismetet furdalásom van, azért mert sok pénzt fog elvinni (bérlet, ruha, stb.).


Havi 10.000 Ft kozmetikumokra? Nő létemre nem költök ennyit, pedig sok mindenem van. Nagyon gyakori, hogy hetekig, hónapokig alig kell vennem valamit, csak egy sampont, egy alapozót (max 3000 Ft alatt), vagy egy púdert (2000 Ft alatt) vagy egy tonikot, stb...


Minden hónapban új cipő, ruha, ráadásul fiú? Ne már... Hihetetlen. Azaz elhiszem....


Eltudom képzelni, hogy egy kis divatb×zi a kérdésben leírt fiú. Az ilyenek néznek le engem, illetve a hozzám hasonló lányokat / csajokat...


Én meghatároznék havi X ezer Ft-ot, amit felhasználhat, többet nem. Mi lesz akkor, ha ti, szülők nem támogatjátok?

2015. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy lehet, hogy nem teszi szóvá a 2 másik gyerek, de biztos, hogy zavarja őket, hogy a kis primadonnára 100.000-ket költötök havonta, rájuk meg egy 0-val kevesebbet.

Lehet, hogy nem ezekre, hanem az őket érdeklő dolgokra fordítanák az összeget.

2015. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
34%

Ezt azért kérdezd meg a hasonló anyagi helyzetbe lévő barátoktól, ismerősöktől,hogy mennyit is költenek a 19 éves fiúkra havonta.


Ha így általánosságban megkérdezed az embereket, persze, hogy sóhajtoznak, az összeg miatt. Ez borítékolható volt,hogy ez lesz a reakció.


Azért nézzen mindenki magába. Melyik szülő nem költene 100 ezreket a gyerekére ha megtehetné? Vagy éppen melyik gyerek ne szórakozna el szívesen 100 ezret egy hónapban, ha a szülei számára ez nem lenne megterhelő...

Na ezért nincs értelme itt ezt így kérdezned, mert ha nekik lenne lehetőségük, semmi nem lenne másképp


Van a listán olyan ami teljesen normális, van ami elég furcsa, de nem vagyunk egyformák.

A szoli ami valószínűleg nálam több ok miatt is túlzás. Havonta ~100 perc , de most ha 8000-rel kevesebbet kap attól még nem a szoli lesz 0 perc.

2015. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
25%

minek kéne neki a szolit meg a soundot fizetni?

menni akar? akkor odaadod a felét, a másik felét keresse meg.


kis páwaaa

2015. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
88%

Megengedhetném magamnak, hogy akár három gyerekre is fejenként százezret költsek havonta, csak ruhára és szépítkezésre. Nem teszem, mert kezdőként egyik sem fog annyit keresni, hogy ennyi jusson ilyenekre, holott keresett (és jól fizető) szakterületeken fognak végezni. Én viszont nem gondolom, hogy a 25-30 éves dolgozó fiatalembernek még zsebpénzt kéne adnom, miután finanszíroztam a tanulását és lakáshoz segítettem. Nem kívánok a gyerekek mártírja lenni, és egyikre sem akarok szorulni öregségemre, inkább megteremtem magamnak a nyugdíjas éveim anyagi fedezetét.

Ezenkívül nem árt, ha megtanulják mindenben a mértékletességet. Az, hogy van rá, nem jelenti, hogy meg is kell venni.

2015. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Ja, 33-as voltam.:-)
2015. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
57%
Havi 20ezer max! Ossza be. Odaadni hó elején és megmondani, hogy hiába kér a hónapban nem kap többet. Ha kérdezi, hogy miért akkor mondjátok meg neki, hogy meg kell értse nem kivételezhettek vele, mert a testvére is jogosan lehetne irigy. Plusz mást terveztek abból a pénzből. Pl megtakarítás ha történne valami gikszer. Vagy egy lakástakarék a részére. A szülők feladata önállóságra nevelni a gyereket. Emelett meg kell tanulnia mit jelent az önfenntartás. Meg azért elbeszélgetnék vele, hogy mi lesz akkor a nagy barátokkal, a majd nem futja a puccolásra. Akkor is barátok maradnak? És a nőjének meddig fog kelleni? Ha majd nm fogja tudni mindenhova befizetni akkor is békesség lesz? A pénz nem minden...
2015. júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!