Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őszinteség vagy kegyes hazugság?

Őszinteség vagy kegyes hazugság?

Figyelt kérdés

Volt egy legjobb barátom, neki volt egy barátnője, aki fiatalon terhes lett, hatodik hónapban volt kb amikor meghalt a barátom. Megígértem neki, hogy apja helyett apja leszek a fiának.

Ez így is történt, soha egyetlen fellépést vagy meccset nem hagytam ki, nagyon erős a kapcsolatunk, tényleg olyan mintha a gyerekem lenni. És mikor ránézek az apját látom benne, a viselkedése is pont olyan.

Most 12 éves és elviszem oda nyaralni, ahova még gyerekekként jártunk az apjával.

Szeretnék őszinte lenni vele, köztem és az apja között kicsit több volt mint egyszerű barátság, csak akkor abban az időben ez nem volt annyira elfogadott. Nem tudom ez olyan dolog amit elmondhatnék-e neki. Úgy érzem ha ezt nem mondom el, akkor nem vagyok olyan jó apa, mint akit a barátom szeretett volna a fiának. Az őszinteség nagyon fontos, csak nem szeretném összetörni azt a képet, ami az apjáról van benne.



2015. júl. 25. 13:57
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim válasza:
93%
Meg kéne kérdezned a srác anyját is, hogy ő mit szólna hozzá.
2015. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
85%
Ne mondd el. Majd ha felnő, talán akkor.
2015. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem gyönyörű amit teszel, le a kalappal! Ezt a témát meg szerintem hanyagold, még túl kicsi ilyesmihez.
2015. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim válasza:
86%
Igen, majd ha felnő akkor mondd el neki.
2015. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
90%
El ne mondd neki legalábbis amíg ilyen fiatal...
2015. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
91%
Majd ha felnőtt a fiú, és az édesanyja sem ellenzi, maximum akkor mondd el neki. De szerintem ebben az esetben akkor sem kellene, felesleges, csak lelki megrázkódtatást okoznál neki.
2015. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
25%

12 éves fiú többet tud ezekről a dolgokról, mint az ember gondolná, a legjobb haverom 13 volt amikor elveszítette a szüzességét.

Az a baj, hogyha vár vele, akkor nagyobb az esélye hogy a kissrác megsértődik, amiért már az elején nem volt őszinte.

Mit tud a kapcsolatotokról a kisfiú? Az anya tud mindent? Neki mi a véleménye?

2015. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
22%

Jézusom, te meg az apja homokosok voltatok, és elakarod vinni a fiát nyaralni, ahol elmondod neki?

Te normális vagy?

Az apját látod a gyermekben? Őszintén remélem, hogy nem akarsz szexuálisan közeledni egy 12 éves gyermek felé!!!


Kegyes hazugság te jó ég?!?! Egy 12 éves gyereknek, hogy azpjával barátok voltatok.

Az anyja tudja, hogy apjával viszonytok volt? Majd ő elmondja, ha akarja...


Nagyon pedómacis sztori...

2015. júl. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is jó lenne majd tudnia erről, de nem most.

A korának megfelelően kell beszélni egy gyerekkel, és csak az ő kérdéseire válaszolni az ő szintjén.

Egy 4 éves gyereknek sem az aktusról beszélsz, amikor megkérdi, hogyan lesz a kisbaba, és nem is ez érdekli, amikor erről kérdez.

Kell tudni, hogy őneki mi való ebből most az ő korában, nem szabad felnőtt információkkal megterhelni.


Az anyukája tudja amúgy?

2015. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
86%

Nem mondanám el neki, mert


1. Ez egy 12 éves gyerek, elmondja másnak, akkor jönnek a pletykák, hogy ő is homokos stb. Ezt nehéz feldolgoznia


2. Azt hihetnék, te a 12 éves gyereket meg akarod rontani.


3. Mindezeket a kamaszodó gyerek nehezen viselné, megijedhetne tőled, megromlana a kapcsolatotok.

2015. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!