Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őszinteség vagy kegyes hazugság?

Őszinteség vagy kegyes hazugság?

Figyelt kérdés

Volt egy legjobb barátom, neki volt egy barátnője, aki fiatalon terhes lett, hatodik hónapban volt kb amikor meghalt a barátom. Megígértem neki, hogy apja helyett apja leszek a fiának.

Ez így is történt, soha egyetlen fellépést vagy meccset nem hagytam ki, nagyon erős a kapcsolatunk, tényleg olyan mintha a gyerekem lenni. És mikor ránézek az apját látom benne, a viselkedése is pont olyan.

Most 12 éves és elviszem oda nyaralni, ahova még gyerekekként jártunk az apjával.

Szeretnék őszinte lenni vele, köztem és az apja között kicsit több volt mint egyszerű barátság, csak akkor abban az időben ez nem volt annyira elfogadott. Nem tudom ez olyan dolog amit elmondhatnék-e neki. Úgy érzem ha ezt nem mondom el, akkor nem vagyok olyan jó apa, mint akit a barátom szeretett volna a fiának. Az őszinteség nagyon fontos, csak nem szeretném összetörni azt a képet, ami az apjáról van benne.



2015. júl. 25. 13:57
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen körülmények között, amit utoljára írtál, szerintem már a közeljövőben nyugodtan elmondhatod neki, valószínűleg amúgy is sejti. Akár annak az apropóján, hogy miért nemmész bele új kapcsolatba. Neked is segítene feldolgozni a gyászt, a kapcsolatotokat pedig erősítené, ez a kissrác meglepően okos és érett, felelős gondolkodású a 12 évéhez képest, csak gratulálni tudok hozzá. Az anyját is tájékoztasd, ha beszéltél vele, valószínű, hogy hozzá is lesznek kérdései.
2015. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
57%

nem mész


pardon:-)

2015. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem joga van tudni, de még nincs itt az ideje. Talán pár év múlva.
2015. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
29%

Nem elég az, hogy tudja, hogy nagyon szeretted az apukáját? Mert ezt ugyebár egyértelműen tudja, hisz nem lennél az apja helyett az apja, ha nem így lett volna.


Szerintem teljesen lényegtelen kihangsúlyoznod, hogy a "barátságon túl" is szeretted, viszonyotok volt.


Ha ez a rész is érdekelni fogja, hidd el, hogy ha megérett a témára, Ő MAGA fog rákérdezni, hogy nem volt-e köztetek ilyen kapcsolat is!


Viszont amíg ő nem hozza fel addig nemhogy felesleges, de egyenesen KÁROS lenne ezzel terhelned, mert az, hogy nem kérdez, azt jelenti, hogy még nem érett rá.

2015. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:

Rendben köszi a válaszokat!

Igen, én is büszke vagyok rá

2015. júl. 25. 17:14
 36/58 anonim ***** válasza:
57%

Vajon, ha hetero kapcsolat lett volna (a kérdező mondjuk nő lenne), a sok okos kommentelő akkor is így óvná "szegény kis gyereket"? Tudom, hogy itt keleten nehéz, de ideje lenne elfogadni, hogy a homo kapcsolat is ugyanazon alapszik, mint a hetero.

Szerintem elmondhatod nyugodtan, legfeljebb úgy nő fel, hogy nem csak a TV-ben lát melegeket, és nem lesz olyan könnyen manipulálható.

2015. júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nincs bajom a melegekkel. Azt is jó dolognak tartom, hogy a fiút ilyen nyitott szellemben neveled.


De gondolj bele. Ha elmondod neki, hogy az apukája téged szeretett, felmerül a kérdés, hogy akkor mi volt az anyukájával. És ő miért született?


Figyelj, jó dolog az őszinteség, de még csak 12 éves. Épp a kamaszkor előtt áll, ami amúgy sem könnyű egy gyereknek.

Szerintem ezzel a plusz infóval ne zavard meg az életét.

Egyenlőre nem elég az, ha tudja, hogy nagyon különleges kapcsolatod volt az apukájával?

2015. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
48%
Itt nem csak arról van szó, a gyereknek és a családnak milyen a viszonya a melegekhez, hanem a környezet viszonyát is figyelni kell. Nem tudni, a gyerek elég erős-e ahhoz, hogy ha pl. beszól neki egy osztálytársa, hogy egy köcsög az apád, akkor képes lesz-e kezelni a konfliktust.
2015. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 36-os! Nálam elfogadóbbat nemigen találsz a homoszexualitással kapcsolatban, de itt nem az elfogadásról van szó, hanem arról, hogy vagy háromszög volt egy darabig, vagy nagyon rövid idő telt el a két kapcsolat között. Volt is erre valami utalás menet közben, ha jól emlékszem. Na, ez az ami nem feltétlenül tartozik a gyerekre. Most még semmi esetre sem. Ha meg esetleg később ráérez, rákérdez, akkor nyilván nem kell neki hazudni.

Kérdésedre válaszolva, hetero kapcsolat esetén ugyanezt mondanám.

2015. júl. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
54%
Most még ne! Hidd el, eljön az idő és az alkalom. Egyébként tök jó fej és korrekt ember lehetsz, elismerésem.
2015. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!