Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őszinteség vagy kegyes hazugság?

Őszinteség vagy kegyes hazugság?

Figyelt kérdés

Volt egy legjobb barátom, neki volt egy barátnője, aki fiatalon terhes lett, hatodik hónapban volt kb amikor meghalt a barátom. Megígértem neki, hogy apja helyett apja leszek a fiának.

Ez így is történt, soha egyetlen fellépést vagy meccset nem hagytam ki, nagyon erős a kapcsolatunk, tényleg olyan mintha a gyerekem lenni. És mikor ránézek az apját látom benne, a viselkedése is pont olyan.

Most 12 éves és elviszem oda nyaralni, ahova még gyerekekként jártunk az apjával.

Szeretnék őszinte lenni vele, köztem és az apja között kicsit több volt mint egyszerű barátság, csak akkor abban az időben ez nem volt annyira elfogadott. Nem tudom ez olyan dolog amit elmondhatnék-e neki. Úgy érzem ha ezt nem mondom el, akkor nem vagyok olyan jó apa, mint akit a barátom szeretett volna a fiának. Az őszinteség nagyon fontos, csak nem szeretném összetörni azt a képet, ami az apjáról van benne.



2015. júl. 25. 13:57
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
18%

De amúgy ez jutott erről eszembe :D

https://www.youtube.com/watch?v=Z_187ZIW9e8

2015. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
74%
De várjunk, te szeretted a fiú apját, azaz meleg vagy? Vagy bi, esetleg egyszeri alkalom? Mert 12 év alatt biztos volt valakid, és akkor abban sem voltál őszinte vele
2015. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 kittikehh00 ***** válasza:
69%
Én is azt mondom, hogy ne mondd el neki, még ha felnő akkor se. Ez egy nem olyan dolog amit szerintem tudnia kéne, több okból is, bármennyi idős. Egyébként miden tiszteletem a tied, hogy melegként fölnevelsz egy gyereket! :)
2015. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
65%
12 éves,pont abban a korban van,hogy ezt össze-vissza elmeséli mindenkinek,mert nem érzi a súlyát,és ez nem tartozik senkire ugyebár.Ha pedig később mondod el neki,18-20 évesen,és nem megértő a melegekkel szemben alapban,törést okozol neki,plusz még az apjáról alkotott kép is össze fog benne omlani.Benned bízik a legjobban,és hirtelen jön egy hidegzuhany,ami viselkedésbeli gondokat okozhat.Szép dolog az őszinteség,de vannak dolgok amiket én magamban tartanék,köztük ezt is.Nem tartozik rá ez a dolog,ezt csak azért akarod elmondani,hogy megszabadulj ettől a titoktól,de tönkre fog tenni mindent.
2015. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
86%

Az illúzió fönntartása sokkal fontosabb, mint a mindenáron való őszinteség.

A "gyónással" csak a te lelked lenne könnyebb, neki kihúznád a talajt a lába alól. Ez a sztori csak akkor elmondható, ha a saját homoszexualitásával kell szembenéznie. Ellenkező esetben egy életen át titokban tartanám.

2015. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
83%
Azt gondolom, hogy annyit nyugodtan mondhatsz neki, hogy nagyon szoros kapcsolatotok volt az apjával. Az ígéretedről is beszélhetsz, és arról, hogy gyakorlatilag a saját gyerekednek érzed. (Bár gondolom, erről már volt szó.) Mivel erősen halad a kamaszkor felé, elkezdhettek beszélgetni a szexualitásról, párkapcsolatokról is, úgy általában. Az, hogy ő hogyan fog viszonyulni a homoszexualitáshoz, mennyire tartja természetesnek, elfogadhatónak az azonos neműek szerelmét, nagyrészt rajtad múlik, hiszen te jelented számára az apaképet, akire felnéz, akit tisztel, és elfogadja a nézeteit. Készítsd fel fokozatosan, alakíts ki benne normális világképet, hogy ha majd elmondod neki az igazat (előbb-utóbb rá fog kérdezni, pláne ha magadról, a mostani kapcsolataidról is mesélsz neki később), ne érje sokkhatásként.
2015. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
71%

Kèrdezô: làthatod hogy a vàlaszolòk többsège milyen jòzan vàlaszokat adott. Ne mondd el neki. Mèrlegelj hogy mit nyerhetsz vagy veszîthetsz... Ha ebbe belegondolsz, szàmodra is vilagos lesz a valasz.

Szerintem minden Elhangzott ami fontos, max jon mèg par megerôsitès :)

2015. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
25%
A titok csak addig titok, amíg két ember tud róla, itt viszont az anya is képben van, és gondolom, más is, nem volt ez olyan rejtett kapcsolat. Az illúzió fenntartása eleve esélytelen, abban pedig igaza van a kérdezőnek, hogy csalódást és akár gyanakvást is okozna a gyereknek, ha mástól tudja meg az igazat. Amúgy sem vagyok híve annak, hogy a gyereket hülyének kezeljük, akinek minden, őt jelentősen érintő információt is meg kell szűrni, ebben az esetben számomra a tájékoztatás nem kérdéses, inkább a megfelelő előkészítés és időzítés.
2015. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 A kérdező kommentje:

Az egyik jó barátom feminebb meleg, és nagyon megtalálták a közös hangot, teljesen elfogadó a homoszexuálisokkal szemben.

Azt is tudja, hogy lányokkal és fiúkkal is "randizom", de amióta az apja meghalt nem megyek bele egy kapcsolatba sem.

Mindig biztat, azt mondja nem akarja majd, ha felesége és gyereke lesz, hogy egyedül éljek.

2015. júl. 25. 16:08
 30/58 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nem tűnik butának a fiad, sőt ami azt illeti nagyon is okos lehet . Szerintem van elég esze feldolgozni ezeket a dolgokat. Lehet hogy nem most azonnal, de a közeljövőben. Egy ilyen dolgot nem elmondani számomra hazugság, én azért haragudnék, nem pedig azért mert megtudom hogy őszintén szeretted az apukámat és bármit megtettél volna érte, ezért bármit megteszel most értem is
2015. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!