Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őszinteség vagy kegyes hazugság?

Őszinteség vagy kegyes hazugság?

Figyelt kérdés

Volt egy legjobb barátom, neki volt egy barátnője, aki fiatalon terhes lett, hatodik hónapban volt kb amikor meghalt a barátom. Megígértem neki, hogy apja helyett apja leszek a fiának.

Ez így is történt, soha egyetlen fellépést vagy meccset nem hagytam ki, nagyon erős a kapcsolatunk, tényleg olyan mintha a gyerekem lenni. És mikor ránézek az apját látom benne, a viselkedése is pont olyan.

Most 12 éves és elviszem oda nyaralni, ahova még gyerekekként jártunk az apjával.

Szeretnék őszinte lenni vele, köztem és az apja között kicsit több volt mint egyszerű barátság, csak akkor abban az időben ez nem volt annyira elfogadott. Nem tudom ez olyan dolog amit elmondhatnék-e neki. Úgy érzem ha ezt nem mondom el, akkor nem vagyok olyan jó apa, mint akit a barátom szeretett volna a fiának. Az őszinteség nagyon fontos, csak nem szeretném összetörni azt a képet, ami az apjáról van benne.



2015. júl. 25. 13:57
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
83%
egy 12 évest nem kéne ilyennel traumatizálni. ráér késobb!
2015. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
81%

Azokkal értek egyet, akik szerint ne mondd el. Az az érzésem, hogy inkább neked tenne ez jót, mert feszít a közlési vágy, a gyerek szempontjából semmi értelme, sőt.

Nem az az őszinteség, hogy MINDENT elmondunk a másiknak.

2015. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
85%
Nem mondanám el neki, sem most, sem később. (Én is úgy gondolom, hogy ez legfeljebb neked lenne jó, nem a gyereknek. Később meg mi lenne, ha ezért pl. elutasítaná az apja emlékét - esetleg téged is? Rögtön 2 apát vennél el tőle, ráadásul a vér szerinti apja már nem tudná neki elmagyarázni, mit hogy élt meg, mit tett és mit nem tett és miért.) Az egyetlen kivétel az lenne, ha később hasonló beállítottságú lenne. Akkor segíthetnél neki megküzdeni mindazzal a nehézséggel, amit ez jelent.
2015. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
71%

Utolsóval értek egyet, de vele nagyon.

Annyit fűznék még hozzá, hogy a hallgatásnak az is feltétele kell legyen, hogy a kapcsolatotokról nem nagyon tudott senki. Szörnyű lenne, ha mástól tudná meg a kissrác.

Ha többen is tudtak rólatok, ennek megvan a veszélye, így ebben az esetben 1-2 éven múlva elmondanám.

2015. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:

Én is ettől félek, hogy megharagszik rám, amiért nem mondtam el már az elején az igazat.

A kapcsolatunk ezen alapszik, velem bármit megbeszélhet, és így is teszi. Megbízik bennem, az élete minden apró részletet tudom. Erre én cserébe azt adom vissza hogy elhallgathatok dolgokat?!

Minden tud a kapcsolatunkról, a butaságokról, amiket csináltunk, a szomorú és vicces történésekről, csak ez ez egy részlet hiányzik, ami a legnagyobb.

Az anyja tud mindent, mielőtt megtudtuk hogy terhes, már tudta. Szerinte ez az én dolgom, tudja hogy jobban a szívemen viselem a gyereket, mint ő. Nem azért mert ő rossz anya lenne, vagy nem szeretné a fiát, de tudja az ígéretemet és az érzéseimet.

2015. júl. 25. 14:47
 16/58 anonim ***** válasza:
84%
Én a helyedben akkor megkérdezném előbb az anyját. Illetve azt is figyelembe venném, hogy miként áll a gyerek a homoszexualitáshoz (már ha áll hozzá egyáltalán valahogy ilyen korban).
2015. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
86%

A kis-srácnak nem használnál vele, magadból meg ne akarj kidumálni mindent, csak hogy könnyebb legyen Neked.


Pár év múlva amikor már csajozik, nem kell előtte titkot csinálni majd abból ha pasassal látna, de most kiskamaszként nagyon ciki lenne neki azután veled kettesben programokra mennie, ha orientációdat felfednéd neki. Azért ebben az esetben is kímélném attól hogy faterja és közted mi volt, elég lenne annyi hogy te már akkor is barátságnál többet éreztél apja iránt, de akkor még nem voltál Te sem tisztában teljesen a saját szexualitásoddal.

2015. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
24%
Én elmondanám szerintem, de nem egy nyaralás alkalmával, hanem egy otthoni, biztonságos, ismerős környezetben.
2015. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
52%
Hát, engem még felnőttként is érzékenyen érintene, ha a 2 ember akikre felnéztem, és jó emlékem van róluk, azok együtt buzultak, nem hogy 12 évesként...
2015. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
86%

Semmiképpen ne mond el neki.


1. a gyerek túl kicsi hozzá.

2. az anyjának joga van eldönteni, ezt el akarja-e majd mesélni a gyereknek (gyanúm, hogy nem).


Ne törd össze az álomvilágot neki!

2015. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!