Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őszinteség vagy kegyes hazugság?

Őszinteség vagy kegyes hazugság?

Figyelt kérdés

Volt egy legjobb barátom, neki volt egy barátnője, aki fiatalon terhes lett, hatodik hónapban volt kb amikor meghalt a barátom. Megígértem neki, hogy apja helyett apja leszek a fiának.

Ez így is történt, soha egyetlen fellépést vagy meccset nem hagytam ki, nagyon erős a kapcsolatunk, tényleg olyan mintha a gyerekem lenni. És mikor ránézek az apját látom benne, a viselkedése is pont olyan.

Most 12 éves és elviszem oda nyaralni, ahova még gyerekekként jártunk az apjával.

Szeretnék őszinte lenni vele, köztem és az apja között kicsit több volt mint egyszerű barátság, csak akkor abban az időben ez nem volt annyira elfogadott. Nem tudom ez olyan dolog amit elmondhatnék-e neki. Úgy érzem ha ezt nem mondom el, akkor nem vagyok olyan jó apa, mint akit a barátom szeretett volna a fiának. Az őszinteség nagyon fontos, csak nem szeretném összetörni azt a képet, ami az apjáról van benne.



2015. júl. 25. 13:57
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
28%
Lehet elfogadná mert pici kora óta az élete része vagy,lehet kifordulna magából és vége lenne köztetek az idilli kapcsolatnak.A kérdés vajon megéri e őszintének lenni?Ugy ismeri az apját ahogy mesélsz róla,lerombolod azt a képet és adsz helyette egy másikat.Vidd ezt a titkod magaddal a sírba,nem kell neki tudnia sem az apja miatt sem magad miatt.
2015. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ha a srác nem azt a homofób neveltetést kapta, mint az átlagember, akkor simán el lehet neki mondani. Azt te meg az anyja tudjátok, mennyi idős korban a legjobb.
2015. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem, amikor - ha látensen is, de - homofóbnak bélyegeznek, mert próbálok ésszerű tanácsot adni (36-os válaszadóra gondolok). A baráti körömben és a családomban is van meleg, én abban nőttem fel, hogy ez így oké. De ha holnap az apám közölné, hogy ő tulajdonképpen csak alibiből van az anyámmal (tudom, hogy itt nem ez a helyzet, csak próbálom magam beleképzelni), és valójában mindig is a pasikhoz vonzódott, hát, nem hiszem, hogy megköszönném neki ezt az infót. Mert pl. arról sem igen szoktunk beszélgetni, hogy az anyámmal melyik testhelyzetet részesítik előnyben.

Vannak dolgok, amik egész egyszerűen nem tartoznak az utódokra, és ők nem is kíváncsiak rá.

A tolerancia nem azt jelenti, hogy olyanokat is beavatok a nemi életembe, akiket egyáltalán nem kéne. És egy gyerek nem attól lesz toleráns, hogy ráébresztik egy ilyen meredek igazságra, sőt, még az a veszélye is megvan, hogy örökre meggyűlöli a másságot.

2015. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az őszinte választ! :)
2015. júl. 25. 22:12
 45/58 anonim ***** válasza:
78%
Mennyi idős vagy kérdező?
2015. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:
31
2015. júl. 25. 22:33
 47/58 anonim ***** válasza:

Várjunk csak, Te jó ég kérdező! Te feladtad az egész fiatalságod egy olyan gyerekért, aki mégcsak nem is a tied???

Ilyen emberekre van szüksége a Világnak! Annyira önfeláldozó és kedves ember lehetsz. Nagyon megismernélek személyesen is

2015. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
szerintem már sejti.
2015. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám el neki, legalábbis most még biztos nem. Pont nagyon érzékeny korban van, akár az egész kapcsolatotok rámehet. Később, ha felnőtt lesz, talán, de inkább akkor sem. Igazából nem hazudsz neki, csak nem mondasz el olyan dolgot ami egyáltalán nem tartozik rá. Azért hogy a saját lelkedet megnyugtasd ne terheld meg őt ilyen információval.
2015. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
27%

Én elmondanám neki, mert szerintem is sejti.

Látszólag ( és ezt csak az írásodból lehet leszűrni) te még mindig szereted a barátod, és a kisfiú nem hülye, csak gyerek, tehát a történeteiből tuti hogy már régen levette.

Mit tud rólad meg a barátodról, ami szerinted mar olyan?

Egy kiváncsi gyerek hamar kiszedni a felnőttekből a titkokat

Szóval biztos van olyan ami kicsúszott :)

2015. júl. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!