Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megsértődnétek, ha drogtesz...

Ti megsértődnétek, ha drogtesztre akarnának vinni a szüleitek?

Figyelt kérdés

Volt egy hevesebb vitánk anyával, miután ő kiakadt, hogy biztosan szedek valamit és el fog vinni drogtesztre.

Talán fontos információ mindezek mellé, hogy 23 éves lány vagyok, egyetemei tanuló, az átlagom sosem volt 4-egész alatt, soha nem járok el bulizni, otthon vagyok a hétvégéken is, látja minden nap, hogy mit csinálok, mert haza jövök, életemben egy barátom volt de ő van már 7 éve és szereti is a fiút, akkor most mi a fenének jut eszébe ilyen??? Mondtam neki, hogy elmehetünk drogtesztre, de az nem fog kimutatni semmit, ( még csak egy szál cigit sem szívtam el soha, mert utálom az illatát ) Jogosan háborodok fel a feltételezésen? Egyáltalán mire fel? ( A vitatéma egyébként annyira említésre sem méltó és röhejes, hogy nem írtam le)



2015. szept. 3. 22:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
87%

Azért eldobom az agyam, hányan lennének "engedelmes jókislányok"... pedig hát:

1, Semmi köze hozzá

2, Nehogy már azt képzelje, hogy beleszólhat az életembe

Ez ilyen egyszerű, és ez tök föggetlen attól, hogy egy ilyen tesztnek mi lenne az eredménye...

(mellesleg én már 14 évesen sem tűrtem volna, nemhogy 18+)

2015. szept. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
90%

Igen. Hasonló paraméterekkel, mint te (még egy cigibe se szívtam bele sose), én is rohadtul megsértődnék, pláne 23 évesen. Tizenkevés évesen azt mondom, ez még inkább a gyerek védelme is lehet, mert ki tudja, mi történt vele, esetleg ráerőltették, vagy megfenyegették, hogy ne merje elmondani. De huszonévesen ez már elfogadhatatlan.


Én is kiakadtam, amikor 22 éves koromban a távollétemben anyám házkutatást tartott nálam.

2015. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
23%

"( A vitatéma egyébként annyira említésre sem méltó és röhejes, hogy nem írtam le)"


?


Kíváncsivá tettél...,

2015. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
17%

Nyilván megsértődnék, de az is biztos, hogy elmennék és utána nem egyszer felemlegetném, plusz az orra alá dörgölném az eredményt!

Esetemben azért is lenne nagyon sértő, mert azt hiszem ismer annyira, hogy tudja, hogy nem hogy nem drogoznék, hanem annyira ellene vagyok, hogy ha tehetném az egész világon megakadályoznám, hogy egyáltalán legyen drog! És ezt nem egyszer el is mondtam már, úgyhogy nagyon rosszul esne, ha azt hinné, hogy a levegőbe beszélek.

2015. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
2%
Ha objektív szemmel megnézném, és lenne rá ok, pl. nagyon-nagyon furán viselkedtem magamhoz képest, akkor nem sértődnek meg. Más esetben igen.
2015. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
7%

Mire jó az, ha harcba száll az anyjával? Amíg az anyjával él a kérdező és az ő pénzéből tartja el magát, addig hallgassa a rágalmakat? Ugyan már! Ha elmegy a tesztre, negatív lesz, az anyja meg befogja a száját többet. Higgyétek el, ha megmakacsolja magát és kikéri magának, meg nekiesik, hogy hogy merészeli stb., akkor a vita csak elfajul, de ha elmegy a tesztre,akkor ez az egész lezárul és kész.


De amúgy meg azt írtad, hogy volt egy hevesebb vitád vele, és akkor mondta. Lehet, hogy nem is gondolta komolyan, csak hirtelen felindulásból vágta a fejedhez, nem?

2015. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
2%

#26: Én is ezt mondom, de itt írogatnak a fene öntudatos gyerekek :)


A kérdező esetében valóban túloz az anyuka, de más esetekben nem biztos, és a 18 alatti gyerek megy drog tesztre, ha akar, ha nem. A 18 feletti meg távozhat otthonról, ha valóban drogozik.

2015. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
97%

#26, pedig leírták a lap tetején:

"1, Semmi köze hozzá

2, Nehogy már azt képzelje, hogy beleszólhat az életembe"

És tévedsz, ha az illető engedelmeskedik, azzal csak azt a hitet erősíti az anyjában, hogy továbbra is felügyeletet gyakorolhat a gyereke dolgai, döntései felett. Na, erről a tévhitről kell leszoktatni ilyenkor s szülőt...

2015. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Tudod #27, a legtöbb gyerek - a konzi sopánkodással ellentétben - nincs tisztában a jogaival, és az efféle szülők vagy ezzel, vagy a gyerek túlzott jóindulatával élnek vissza, úgy, hogy még fel se fogják, mert mindeközben meg vannak győződve a saját beteges "igazukról".

Egyébként elárulom neked, hogy a szülő kiteszi otthonról, a gyerek a személyiével és a lakcímkártyájával bemén a yardra, és 2-3 órán belül rendőri segítséggel kerül vissza a saját bejelentett lakcímére, erről ennyit... mert a saját bejelentett lakcíméről SENKIT se lehet kitenni, legalábbis végrehajtható bírósági ítélet nélkül...

Na most, egy engem drogtesztre kötelezni akaró szülő ne várja azt, hogy én nem fogok vele szemben elmenni a legvégső jogszerű eszközökig.

(azért 18 év alatt is végignézném, hogy hogyan vetnél alá drogtesztnek bárkit az illető beleegyezése nélkül)

2015. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad kérdező! Agyament, beteges perszónákra meg ne hallgass.
2015. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!