Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira kivagyok anyukám...

Annyira kivagyok anyukám miatt, már belefáradtam ebbe. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Alapvetően jó volt mindig a kapcsolatunk, barátnőmként tekintettem rá, sosem volt szigorú.

Viszont mikor terhes lettem, elviselhetetlen lett. Nem csak én gondolom ezt, mamáék is mondták és a férje is. A terhességem alatt is piszkált úgymond, ha valami nem tetszett neki... Miért kell a magánkórház, miért hordok magassarkút, miért vezetek terhesen és még sorolhatnám a kukacoskodó kérdéseit.

Amióta itthon vagyunk a fiunkkal, csak rosszabb lett.

Ő mindent jobban tud, amit mi csinálunk, az sz.r, nem értünk a gyerekhez. Legutóbb már a férje szólt rá, hogy fejezze be, pedig ő aztán végtelenül türelmes ember.

Tegnap is volt mamám születésnapja, lett neki csinálva egy nagy meglepibuli, mi is elmentünk, vittük a picit is (1 hónapos). Végig csendben volt, vagy aludt, vagy nézelődött, 8 körül haza is vitte a barátom.

Én maradtam még, mert jó volt a hangulat, hazajött az unokatesóm is vidékről, akivel nyáron találkoztunk utoljára és a többiekkel én jól elvoltam. Ittam is, mire anyukám elkezdte, hogy nehogy holnap elejtsem a gyereket a másnaposságtól, meg egy anyukának nem az éjszakában a helye, ha gyereke van. Ezt úgy mondta, mintha matt részeg lettem volna és egy utolsó bárban szedtem volna fel a pasikat...

Aztán éjfél után picivel odajött, hogy szerinte jobb lenne, ha hazamennék a gyerekemhez, mert neki majd' kiszakad a szíve, hogy tudja, szegény pici otthon van egyedül. Mindenki csak nézett rám, hogy miről beszél, mikor az apjával van, aki ugyanúgy el tudja látni, ahogyan én (az éjszakákat végigalussza).


Sosem gondoltam, hogy a jó kapcsolatunkból az lesz, hogy előtte játsszuk el, hogy nem vagyunk itthon, hogy ne kelljen beengedni...


2015. dec. 6. 10:27
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
67%
Az ilyenkor mindig kimaradt a történetből séa panaszáradatból, hogy beszéltetek-e már erről a problémáról és mit mondott, miért viselkedik ekkora ordas paraszt módjára?
2015. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
29%
Bocs, nőjj fel. Szerintem azt szeretné, ha anyaként kicsit úgy is viselkednél... Egy hónapos mellett nyilván fontosabb éjfélig a társaság, mint etetni, fürdetni... Elhiszem, hogy túlzásba is esik, de a leírásod alapján van igazsága.
2015. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Már próbáltam neki jelezni. Akkor vagy úgy tett, mintha nem értené, miről beszélek, vagy annyit mondott, hogy "csak segít".

Nem csak én látom így a helyzetet, hanem a férje, a szülei is.


A babánkat megfürdeti a párom (minden este ő fürdeti, eteti, altatja), meg is eteti, nem hagyja sírni. Ugyanúgy a szülője Ő is, ahogy én.

Szerintem amiért lett egy babám, jogom van a szórakozáshoz néha.

2015. dec. 6. 10:46
 4/50 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem igazad van. De ne tettessétek már, hogy nem vagytok otthon, az mindenkinek gáz. Én simán megmondanám neki, hogy nem szívesen várt vendég a viselkedése miatt. (lehet lepontozni)

De ezek előtt tennék még egy utolsó próbát a megbeszélésre, ha most sem hajlik semmire, megmondanám neki, hogy ha találkoztok és elkezdi ezt a "segítést", akkor abban a pillanatban otthagyod. Aztán már egyre kevesebbet találkoztok. Egy idő után észbe kapna hidd el.

2015. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
28%

Néha. Istenem, egy hónapot kibírtál, megérdemelnél valami kitüntetést...

Tudod, 20 évesen szültem és túléltem, hogy a szoptatás miatt otthon voltam éjjel. Tudom, nincs tejed, mindig ez a válasz... És ne csinálj a barátodból anyát, mert teljesen normális, hogy kiveszi a részét a gyereknevelésből, itt inkább ő az anya.

2015. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
70%-os, neked mások a nézeteid. De ne add már elő, hogy sz.r anya vagyok, mert a párommal MEGOSZTJUK a baba körül dolgokat és nem lettem lelakott anyuka, szóval jut időm másra és magamra is.
2015. dec. 6. 10:58
 7/50 anonim ***** válasza:
49%

Ne az 5. válaszoló vagyok.

Kérdező: ha nem tudsz benne a kérdésben dűlőre jutni édesanyáddal, akkor kezd el hanyagolni. A te életed, a te gyereket. Ezek még jótanácsnak sem foghatók fel és alapvetően ttól, mert anya vagy, 1-1 estét bőven kibír a gyerek az apjával időnként. Pláne ha szoptatni sem tudod, leglaább már korán közeéebb kerülnek egymáshoz és nem érzi az apuka, hogy ki lenne hagyva, csak mert még nem lehet túl sok dolgot csinálni a babával érdemben.

2015. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
42%
benne=ebben
2015. dec. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
71%

Miért lenne elvárás egy nőtől, hogy amint születik egy gyereke, maradjon a négy fal között és mondjon le mindenről, ami nem a gyerekkel kapcsolatos? Ne sajnáljátok már a kérdezőtől azt az egy alkalmat, amit ír. Valóban sokkal előnyösebb és korrektebb is, ha a szülők megosztják a gyerek körüli teendőket. Az értelmesen gondolkodó apák szerint is jobb így.

A kérdezőnek: anyukád viselkedése tényleg kimerítő, egyébként fura, hogy csak a gyerek születése után lett ilyen "én mindenbe beleszólhatok és mindent jobban tudok" hozzáállása. Szerintem határozottan közöld vele, hogy a ti gyereketeket ti szeretnétek nevelni. Ha beleszól dolgokba, én azt mondanám, hogy nem csak egyfajta megközelítés, problémamegoldás létezik, és az, hogy én másképp csinálok valamit, nem jelenti azt, hogy rosszabbul is. Nem sértődnék meg, nem kezdenék veszekedni, mert minél inkább látja, hogy hatása van a kukacoskodásának, annál inkább folytatja. Meghallgatnám, rövidre zárnám, majd azt csinálnám, amit én jónak gondolok. Ha bejelentés nélkül jönne hozzánk, lehet bármilyen szemétség, de én sem engedném be. Megkérném, hogy mielőtt hozzánk szeretne jönni, szóljon és megbeszéljük, hogy alkalmas-e, hiszen nekünk is lehet bármilyen házon kívüli elfoglaltságunk.

2015. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
40%

Nem mondom, hogy anyukád oldalán állok, mert durva amit művel.


De te amúgy normális vagy?! Egy hónapos gyerek mellett, szoptatás alatt ALKOHOLT??? Most komolyan? Ráadásul hazaküldöd 8-kor, te meg még éjfélkor sem akarsz nekiindulni, amikor az ilyen korú babákat 3 óránként kellene etetni... hát elég durva mit ne mondjak.


Szerintem is helyes, hogy egy fiatal anyuka ne gubózzon be, mozduljon ki, de amit te csinálsz az a gyerekednek nem tesz jót és nem is tartom helyesnek. Nézz már magadba...

2015. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!