Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira kivagyok anyukám...

Annyira kivagyok anyukám miatt, már belefáradtam ebbe. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Alapvetően jó volt mindig a kapcsolatunk, barátnőmként tekintettem rá, sosem volt szigorú.

Viszont mikor terhes lettem, elviselhetetlen lett. Nem csak én gondolom ezt, mamáék is mondták és a férje is. A terhességem alatt is piszkált úgymond, ha valami nem tetszett neki... Miért kell a magánkórház, miért hordok magassarkút, miért vezetek terhesen és még sorolhatnám a kukacoskodó kérdéseit.

Amióta itthon vagyunk a fiunkkal, csak rosszabb lett.

Ő mindent jobban tud, amit mi csinálunk, az sz.r, nem értünk a gyerekhez. Legutóbb már a férje szólt rá, hogy fejezze be, pedig ő aztán végtelenül türelmes ember.

Tegnap is volt mamám születésnapja, lett neki csinálva egy nagy meglepibuli, mi is elmentünk, vittük a picit is (1 hónapos). Végig csendben volt, vagy aludt, vagy nézelődött, 8 körül haza is vitte a barátom.

Én maradtam még, mert jó volt a hangulat, hazajött az unokatesóm is vidékről, akivel nyáron találkoztunk utoljára és a többiekkel én jól elvoltam. Ittam is, mire anyukám elkezdte, hogy nehogy holnap elejtsem a gyereket a másnaposságtól, meg egy anyukának nem az éjszakában a helye, ha gyereke van. Ezt úgy mondta, mintha matt részeg lettem volna és egy utolsó bárban szedtem volna fel a pasikat...

Aztán éjfél után picivel odajött, hogy szerinte jobb lenne, ha hazamennék a gyerekemhez, mert neki majd' kiszakad a szíve, hogy tudja, szegény pici otthon van egyedül. Mindenki csak nézett rám, hogy miről beszél, mikor az apjával van, aki ugyanúgy el tudja látni, ahogyan én (az éjszakákat végigalussza).


Sosem gondoltam, hogy a jó kapcsolatunkból az lesz, hogy előtte játsszuk el, hogy nem vagyunk itthon, hogy ne kelljen beengedni...


2015. dec. 6. 10:27
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
26%

komolyan, ide csak -lányanyák irnak, vagy gyerekek...ezért bologat mindenki arra, hogy igen mekkora szar a kérdezo anyja..a kérdezo meg egy remek ember, meg a kis barátja is.. és igenis egy honap kemény -babázás után- kiérdemelt az éjszakázás, és az ivás is..és egyébként is, szegény kifárad a baba ellátásában egész nap...kész rohej. még jo, hogy nincs teje a barátodnak, kulonben neki kéne szoptatni is..vagy csak éppen ugy cselekednie, ahogy azt te -parancsolod- neki.

anyád csak jot akar, mert most látja, hogy a nevelése egy csod volt..

2015. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
27%
Két gyerekes anya vagyok, sosem voltam lelakott, 37 évesen jobban nézek ki a legtöbb 25 évesnél. Mindig volt magamra igényem és időm is, szórakozásra is. Én most mégis úgy érzem anyádnak igaza van, és szét veti az ideg, hogy ilyen vagy. Egy egy hónapos csecsemő mellett ha tetszik ha nem, illik otthon lenni főleg úgy, hogy az apjával már nyolckor hazaküldted. És rá merem tenni a nyakamat, hogy a gyerek azért tápszeres, hogy a te melleid ne legyenek lelakottak. Persze persze most majd megírod, hogy szét küzdötted magad a tejért, de ezt az Atyaúristen sem fogja elhinni neked. És szerintem ez is bántja anyádat. Na meg ti megosztjátok a gyereknevelést? Úgy hogy apa fürdet, etet, altat? Te mi a rákot csinálsz? És amiket írtál...magassarkúban terhesen, vezetni terhesen..hát képzeld anyádnak igaza van, hogy nem tetszik neki. Had ne kelljen elmagyarázni, hogy miért mert úgysem érted.
2015. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
18%
Jajj istenem, gazdagkislányos kamukérdés felnőtt kiadásban. :D Tényleg sajnállak, szánalmas vagy. Még akkor is, ha szokás szerint leírod, hogy ezt most nem érted, pedig tudom, hogy igen.
2015. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
27%
22-es, végre egy Nö, aki normálisan látja a dolgokat! Igy van, a kérdezo ezt fel se fogja fogni, kár is neki bármirol beszélni, magyarázni.
2015. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
62%
Csak én nem értem, hogy terhesen miért ne lehetne vezetni?
2015. dec. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
75%

"apa fürdet, etet, altat?"


Az a baj, hogy a gyereket ellátja az édesapja?

2015. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
71%

mikor egy ilyen kérdést olvasok, már dörzsölve a tenyeremet, várom a sok gyökér válaszát, mikor kezd el belekötni a kérdezőbe :D

annyira szánalmasak az ilyen életunt kiégett anyukák, akik ide válaszolgatnak.

süt belőlük az irigység, mert nekik nem adatott meg az a lehetőség, ami a kérdezőnek.

persze ilyenkor savanyú a szőlő, elhiszem hogy fáj itt sok embernek, hogy van egy fiatal anyuka, aki nem hagyja el magát, nem jár igénytelen szarrá mosott XXL-es mackónadrágban, és a mamája születésnapi buliján mert inni alkoholt....

nem szép dolog az irigység, annyira kiszámítható az ide válaszolók nagy része, egyszerűek mint a faék :)


egyébként a kérdésedre válaszolva, addig még hagyod magad nem fog változni semmi sem.

erélyesen ki kell állnod magad mellett, ha kell akkor emelt hanggal elmagyarázni anyádnak hogy ez így nem jó neked, és idővel csak megutálod ha nem változtat a hozzáállásán.

sok nagymama bele esik ebbe a hibába, ha nem magyarázod el érthetően neki merre hány méter, akkor ennél csak rosszabb lesz minden.

az ide válaszoló irigy, életunt, kiégett és frusztrált válaszolókkal meg ne foglalkozz, nem érnek annyit :)

2015. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
16%
Az a baj, hogy szinte csak az apja látja el, és úgy tűnik a kérdezőnek nincs is igénye rá.
2015. dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
75%

"Az a baj, hogy szinte csak az apja látja el, és úgy tűnik a kérdezőnek nincs is igénye rá."


Gondolom, napközben apuka dolgozik, és felüdülés neki, ha ő csinálhatja ezeket a dolgokat. Nem mindenkinek van olyan férje, apja, akinek munka után első a nyugalom, meg a jól megérdemelt 1-2 sör, majd utána jöhet a család.

2015. dec. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
45%

Nem lehet, hogy anyukádnak az a problémája, hogy mivel eddig olyan jó kapcsolatotok volt - ahogy írtad kb baráti - amikor terhes lettél, onnantól ő másodsorban érzi magát? Nem lehet hogy úgy érzi, hogy rá már nincs is szükséged, és ezért kéretlen tanácsokkal lát el, hogy fontosnak érezhesse újra magát az életedben? Ekkor pedig minél 'rosszabb anyának' lát téged a saját fejében annál inkább úgy érzi, hogy szükséged van rá...

Szerintem ha ez a helyzet, akkor éppen hogy ne távolságot próbálj vele tartani, hanem csinálj vele közös programot. Mivel a Párod partner a gyereknevelésben, szerintem csinálj anyukáddal valami közös délutáni gyerekmentes programot, ahol szóba se hozzátok a picit, hanem filmekről, könyvekről, ruhákról, vagy bármi olyanról beszéltek amiről a pici előtt beszéltetek.

2015. dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!