Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira kivagyok anyukám...

Annyira kivagyok anyukám miatt, már belefáradtam ebbe. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Alapvetően jó volt mindig a kapcsolatunk, barátnőmként tekintettem rá, sosem volt szigorú.

Viszont mikor terhes lettem, elviselhetetlen lett. Nem csak én gondolom ezt, mamáék is mondták és a férje is. A terhességem alatt is piszkált úgymond, ha valami nem tetszett neki... Miért kell a magánkórház, miért hordok magassarkút, miért vezetek terhesen és még sorolhatnám a kukacoskodó kérdéseit.

Amióta itthon vagyunk a fiunkkal, csak rosszabb lett.

Ő mindent jobban tud, amit mi csinálunk, az sz.r, nem értünk a gyerekhez. Legutóbb már a férje szólt rá, hogy fejezze be, pedig ő aztán végtelenül türelmes ember.

Tegnap is volt mamám születésnapja, lett neki csinálva egy nagy meglepibuli, mi is elmentünk, vittük a picit is (1 hónapos). Végig csendben volt, vagy aludt, vagy nézelődött, 8 körül haza is vitte a barátom.

Én maradtam még, mert jó volt a hangulat, hazajött az unokatesóm is vidékről, akivel nyáron találkoztunk utoljára és a többiekkel én jól elvoltam. Ittam is, mire anyukám elkezdte, hogy nehogy holnap elejtsem a gyereket a másnaposságtól, meg egy anyukának nem az éjszakában a helye, ha gyereke van. Ezt úgy mondta, mintha matt részeg lettem volna és egy utolsó bárban szedtem volna fel a pasikat...

Aztán éjfél után picivel odajött, hogy szerinte jobb lenne, ha hazamennék a gyerekemhez, mert neki majd' kiszakad a szíve, hogy tudja, szegény pici otthon van egyedül. Mindenki csak nézett rám, hogy miről beszél, mikor az apjával van, aki ugyanúgy el tudja látni, ahogyan én (az éjszakákat végigalussza).


Sosem gondoltam, hogy a jó kapcsolatunkból az lesz, hogy előtte játsszuk el, hogy nem vagyunk itthon, hogy ne kelljen beengedni...


2015. dec. 6. 10:27
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
95%
Szülés után fél évvel már dolgoztam, két évig az apja maradt otthon a gyerekkel. Akkor én most rossz anya és ember vagyok? :) 26/N
2015. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
62%

Sokan, aki egy olyan jelenséggel találkoznak, amire irigykednek, soha nem ismernék ezt be, sokszor még maguknak sem (bár sokszor azért valahol érzik az igazságot). Ellenben az irigységet azzal leplezik, hogy még jól bele is rúgnak a másik emberbe, próbálják vele elhitetni, hogy amit csinál, az sz.r és ő maga is egy értéktelen sz.r. Ezzel próbálják a saját kevésbé szerencsés helyzetüket legitimálni. Belerúgnak abba, akinek jobb, amolyan "nekem sz.r (volt), legyen neki is az, vagy ha nem, legalább jól megrugdosom a szemetet" alapon.

Egyesek nem is gondolnák, milyen könnyű az ilyen viselkedést átlátni. Jelen esetben a felülről beszélés, kiforgatás, önigazolás, indulat mind-mind árulkodó jel.

Aki segíteni szeretne, az a lényegre reagál, nem forgatja ki más szavait és nem is fölényeskedik, függetlenül attól, hogy egyetért-e a probléma felvetőjével vagy sem.

Lehet nyugodtan lepontozni. A kérdezőnek azt javaslom, hogy csak a segítő válaszokból profitáljon, ha akar, a többire ügyet se vessen.

2015. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

Azt nem gondoltam volna, hogy azért leszek "sz.r anya", mert a párom segít a pici körül és nem a sörözés, tévé előtt tespedés a délutáni és esti programja... Ő mondta, hogy nagyon szívesen vállalja az esti dolgokat, így én is tudok pihenni, vagy amihez éppen kedvem van, Ő is tud a fiunkkal lenni és nagyon jó apuka. Vagy szerintetek egy babával csak este kell foglalkozni, napközben alszik?


Nem értem, miért lettem itt lehordva azért, mert megünnepeltem a családommal a mamám születésnapját. Írta valaki, hogy még haza is küldtem a gyereket. Miért, ott kellett volna tartanom magam mellett, hogy igenis az enyém, nem viheti haza az apja a csendes házba aludni?

Itt az anyukák, akik habzó szájjal támadnak, a gyerek hány éves koráig nem engedték meg maguknak a szórakozást?


A normális válaszokat köszönöm szépen, legalább van pár felhasználó az oldalon, aki nem feszültséglevezetésnek használja az oldalt... :)

2015. dec. 6. 16:44
 44/50 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell az ilyenekkel foglalkozni! Sok itt a besavanyodott háztartásbeli, aki szuper anya, akik nem vágyhatnak másra mert az ember dolgozik, stb, tudod, itt minden meg van magyarázva ;)


Szerintem igen is kell a lazítás, ha téged kikapcsol és feltölt egy ilyen este, bőven belefér, a kicsinek is egy kiegyensúlyozott anya kell, nem egy zombi. Szóval én örülök, hogy jól érezted magad :)

2015. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
15%
Az a legszebb, hogy akik most azt mondják, kuss a mamának, a kérdezőnek van igaza, bátran menjen, stb; azok ha az lenne a kérdés, jöjjön-e anyós, bárki látogatóba, mind azt mondanák, hogy 1 hónaposhoz ne, mit képzelnek. Bezzeg ekkorát társaságba vinni, mert anyunak viszket, azt lehet...
2015. dec. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
20%
Te is milyen jóindulatú vagy..
2015. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
68%
Megkérdeztem a páromat erről a dologról. Azt mondta, hogy semmi kivetnivalót nem találna abban, hogy ha hazavinné a picit és én meg a családommal lennék és iszogatnék, hiszen ő is ugyanolyan SZÜLŐ! A fürdetésre és az altatásra is azt mondta, hogy szívesen csinálná, mert nem csak az anyának kell foglalkoznia a gyerekkel, ő vele van egésznap.
2015. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
77%

Lepontozásból látszik, hogy azért a többségnek még mindig semmirekellő disznó férje van.


Ezeknek valahogy el kell hitetniük önmagukkal, hogy az ő senki férjük a jó, nem a tied.


Akik itt szidnak, nyilván a gyerek előtt sem csináltak semmit, csak várták a megtermékenyülést, hogy célja legyen az életüknek. Hurrá.

2015. dec. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
93%

Azt, amit már régen kellett volna: nőj fel és válj le anyádról.


Egy lánynak soha nem lehet az anyja a barátnője, akkor sem, ha Magyarországon ez a trendi. A barátnő-kapcsolat egyenrangú, horizontális (mint a testvérkapcsolat), a szülő pedig vertikális. Amikor egy anyuka a lánya barátnőjévé avanzsálja magát, akkor összezavarja a szülő-gyerek kapcsolatot és elveszi a gyerekétől a kortárskapcsolatok lehetőségét. Anyuka keressen magának a saját kortársai közül való barátot és ne képzeéje magát a lánya korosztályának, csak hogy "visszafiatalodhasson".


Ha ezt megértetted, akkor megérted azt is, hogy miért kezdett el anyád veled aljaskodni, amikor terhes lettél. Azért, mert ő még "vénebb" lett: nagymama.


Szimplán irigy a fiatalságodra.


Mit tehetsz? Minél kevesebbet látogasd, és redukáld a kapcsolatot vele a lehető legkevesebbre. Valamint meg kell neki mondani, hogy törődjön a maga dolgával és hagyjon szépen békén téged. (Ha észhez tér, akkor lehet vele újra gyakrabban is találkozni.) Különben egész életedben úgy fog kezelni téged, mint egy kiskorú elmeroggyantat. Nem tesz jót sem neked, sem a gyerekednek.

2015. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Ne torodj a beszolasokkal. Nagyon jo hogy az apuka ugyesen es szivesen resztvesz a baba gondozasaban. a szoptatas meg maganugy, en pl. valoban azert nem szoptattam 3 het utan mert kellemetlennek talaltam es raadasul nem akartam hogy "lelakottak " legyenek a melleim;-)))
2015. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!