Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira kivagyok anyukám...

Annyira kivagyok anyukám miatt, már belefáradtam ebbe. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Alapvetően jó volt mindig a kapcsolatunk, barátnőmként tekintettem rá, sosem volt szigorú.

Viszont mikor terhes lettem, elviselhetetlen lett. Nem csak én gondolom ezt, mamáék is mondták és a férje is. A terhességem alatt is piszkált úgymond, ha valami nem tetszett neki... Miért kell a magánkórház, miért hordok magassarkút, miért vezetek terhesen és még sorolhatnám a kukacoskodó kérdéseit.

Amióta itthon vagyunk a fiunkkal, csak rosszabb lett.

Ő mindent jobban tud, amit mi csinálunk, az sz.r, nem értünk a gyerekhez. Legutóbb már a férje szólt rá, hogy fejezze be, pedig ő aztán végtelenül türelmes ember.

Tegnap is volt mamám születésnapja, lett neki csinálva egy nagy meglepibuli, mi is elmentünk, vittük a picit is (1 hónapos). Végig csendben volt, vagy aludt, vagy nézelődött, 8 körül haza is vitte a barátom.

Én maradtam még, mert jó volt a hangulat, hazajött az unokatesóm is vidékről, akivel nyáron találkoztunk utoljára és a többiekkel én jól elvoltam. Ittam is, mire anyukám elkezdte, hogy nehogy holnap elejtsem a gyereket a másnaposságtól, meg egy anyukának nem az éjszakában a helye, ha gyereke van. Ezt úgy mondta, mintha matt részeg lettem volna és egy utolsó bárban szedtem volna fel a pasikat...

Aztán éjfél után picivel odajött, hogy szerinte jobb lenne, ha hazamennék a gyerekemhez, mert neki majd' kiszakad a szíve, hogy tudja, szegény pici otthon van egyedül. Mindenki csak nézett rám, hogy miről beszél, mikor az apjával van, aki ugyanúgy el tudja látni, ahogyan én (az éjszakákat végigalussza).


Sosem gondoltam, hogy a jó kapcsolatunkból az lesz, hogy előtte játsszuk el, hogy nem vagyunk itthon, hogy ne kelljen beengedni...


2015. dec. 6. 10:27
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
84%
Ha minden este a párja eteti, szerintet hogy szoptatna te agyatlan?
2015. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
40%
Ne sértegess már, a kérdésben mégis hol írta ezt??
2015. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
14%
Megint nincs jó válasz, mindenki lepontozva, úgyhogy hajrá. Költözz el....
2015. dec. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező. Fárasztó az anyukád, hogy mindenbe beleszól. Oka? Talán nincs meg a saját életútja, a saját értelmes tevékenysége és ez egy pótcselekvés.HA még dolgozik - a munkájába lehet , hogy belefáradt, beleszürkült a robotba. Mit olvas? Mikor volt utoljára színházban, koncerten? Vegyél neki jegyet - egyeztetve, mikor jó, mi érdekli - frissítsd fel az életét!

Meg kellene beszélni vele, hogy nem akarod, hogy beleszóljon mindenbe és találnia kellene neki egy saját tevékenységet, amiben örömét leli, ami éteti, amitől derűs lesz, vidám. Akkor hozzátok sem úgy fog menni, hogy kötekedjen, hanem vidáman.

2015. dec. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

Hova koltozzunk?

Sajat hazunk van, minek menjunk?

Nem szoptatok, tapszeres. Igy szerintem nyugodtan ihatok alkoholt es mas is lehet vele raktam kivul.

2015. dec. 6. 11:43
 16/50 anonim ***** válasza:
84%
Az anya csak a kérdező terhességétől kezdődően viselkedik így, tehát vélhetően nem ez az alapvető természete. Amúgy meg miért is a kérdezőnek lenne feladata, hogy megoldja az anyja esetleges magánéleti problémáit? Felnőtt ember, ha úgy érzi, hogy nincs értelmes tevékenysége, találjon valamit ő maga, vagy kérjen tanácsot ő maga. Az értelmes tevékenység hiánya meg nem indok arra, hogy más életébe folyton beleszóljon, kukacoskodjon.
2015. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
19%

Minden este a barátod furdeti, eteti, altatja??..és te mit csinálsz?? Gondolom o dolgozik, és még mikor hazaér még o csinál mindent a baba korul. Hát ez nem semmi.

Miért nem furdeted meg? Nem mered megfogni a vizben? (volt ilyen barátnom...félt, hogy kicsuszik a gyerek a kezébol..)

Anyukád csak aggodik, mert látja, hogy nem jo uton haladsz..A barátod hazakuldod 8-kor te meg még éjfélkor iszogatnál....

Ezért mondom mindig, minek gyerek fejjel gyereket szulni?

2015. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
62%

Gondolom, ez az apa és a gyerek közös ideje. Egy apának ugyanúgy lehet igénye a gyerekkel való foglalkozásra, mint az anyának.

Nem kell ennyire indulatosnak lenni, kiforgatni és általánosítani. A kommentedből kiindulva te is olyannak tűnsz, mint a kérdező anyja, mindenben hibát találsz és mindent jobban tudsz.

2015. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
61%
Csak aggódik,és jót szeretne,saját tapasztalatai alapján. Én is megküzdöttem anno Anyuval,meg az Anyósommal is,mert én másképp gondoltam a gyereknevelést.
2015. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
26%

"miért is a kérdezőnek lenne feladata 16"

- miért is? mert a kérdező jelentkezett a problémával, azért írtam a 15-ben próbálja ezt segíteni anyukájánál, nem "megoldani" segíteni... Most az lenne a jobb, essen neki és tépje meg, szerinted 16? vagy miért kötsz bele a tanácsomba? kérdező, te meg reagálj 15-re

2015. dec. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!