Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira kivagyok anyukám...

Annyira kivagyok anyukám miatt, már belefáradtam ebbe. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Alapvetően jó volt mindig a kapcsolatunk, barátnőmként tekintettem rá, sosem volt szigorú.

Viszont mikor terhes lettem, elviselhetetlen lett. Nem csak én gondolom ezt, mamáék is mondták és a férje is. A terhességem alatt is piszkált úgymond, ha valami nem tetszett neki... Miért kell a magánkórház, miért hordok magassarkút, miért vezetek terhesen és még sorolhatnám a kukacoskodó kérdéseit.

Amióta itthon vagyunk a fiunkkal, csak rosszabb lett.

Ő mindent jobban tud, amit mi csinálunk, az sz.r, nem értünk a gyerekhez. Legutóbb már a férje szólt rá, hogy fejezze be, pedig ő aztán végtelenül türelmes ember.

Tegnap is volt mamám születésnapja, lett neki csinálva egy nagy meglepibuli, mi is elmentünk, vittük a picit is (1 hónapos). Végig csendben volt, vagy aludt, vagy nézelődött, 8 körül haza is vitte a barátom.

Én maradtam még, mert jó volt a hangulat, hazajött az unokatesóm is vidékről, akivel nyáron találkoztunk utoljára és a többiekkel én jól elvoltam. Ittam is, mire anyukám elkezdte, hogy nehogy holnap elejtsem a gyereket a másnaposságtól, meg egy anyukának nem az éjszakában a helye, ha gyereke van. Ezt úgy mondta, mintha matt részeg lettem volna és egy utolsó bárban szedtem volna fel a pasikat...

Aztán éjfél után picivel odajött, hogy szerinte jobb lenne, ha hazamennék a gyerekemhez, mert neki majd' kiszakad a szíve, hogy tudja, szegény pici otthon van egyedül. Mindenki csak nézett rám, hogy miről beszél, mikor az apjával van, aki ugyanúgy el tudja látni, ahogyan én (az éjszakákat végigalussza).


Sosem gondoltam, hogy a jó kapcsolatunkból az lesz, hogy előtte játsszuk el, hogy nem vagyunk itthon, hogy ne kelljen beengedni...


2015. dec. 6. 10:27
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
33%

"az ide válaszoló irigy, életunt, kiégett és frusztrált válaszolókkal meg ne foglalkozz, nem érnek annyit :)"


se nem vagyok irigy, se életunt..se kiégett..se frusztrált.

31 éves vagyok, 2 gyerekem van, kulfoldon élunk..irigy nem tudom mire lehetnék.


a kérdezo anyját pedig megértem. azokat viszont nem, akik még gyerekek és ideirogatnak unalombol..észre kell venni, hogy aki itt a kérdezot az anyja ellen tuzeli, azok még tinik..17-18 évesek, akik mindenttudonak hiszik magukat, akik mindenért lázadnak.

2015. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
65%

Jót röhögtem a válaszokon és arra is ráébredtem, hogy a családom tele van szar szülőkkel.


Senki nem veszi észre, hogy a kérdező nem a barátnőkkel piált hajnalig valami pubban, hanem a nagymama szülinapját ünnepelték a család többi tagjával?

Micsoda bűn, hogy koccintott párszor a réglátott rokonokkal...


Vagy nálatok az a bevett szokás, hogy a 70-80 éves nagyikával közösen isszátok le magatokat a sárga földig, utána meg hajnalig táncoltok az asztal tetején?


Kérdező: beszélj édesanyáddal megint és mondd meg neki, hogy az állandó ítélkezésére és nem kért jótanácsaira rá fog menni a kapcsolatotok.

2015. dec. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
56%

"31 éves vagyok, 2 gyerekem van, kulfoldon élunk..irigy nem tudom mire lehetnék."


az egzisztenciádról nem szeretnél esetleg még néhány szót ejteni, hmm?

senki nem kérdezte hol éltek, és azt sem hogy hány gyereket nevelsz ilyen olyan anyagi létben, hisz a válaszodban: "irigy nem tudom mire lehetnék." érezteted velünk -vagyis inkább belecsempésztél egy kis hencegést, ha nem is tudatosan, hogy a külföldi "jólét" miatt te nem lehetsz irigy a kérdezőre.

kutyát nem érdekli egyébként, mert semmi köze a kettőnek egymáshoz, sőt még párhuzamot sem lehet a külföldi élet, és a két gyerek -meg az irigység között vonni.

az pedig az egyéni szociális problémád, hogy magadra vetted személyes sérelemként azt amit az ide válaszolókról írtam.

senkit nem neveztem meg, hogy #1 #2 #3..stb, te mégis azonnal személyes sérelemként kezelted a válaszom.

ilyet pedig olyankor szokás tenni, mikor valaki magára ismer, és próbálja ilyen "külföldön élünk" dologgal elterelni róla a figyelmet (elsősorban a sajátját) :)

2015. dec. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
49%

minden kérdésnél valaki beugatja, hogy itt mindenki irigy mindenre! már nagyon unalmas!

ezt a legkonnyebb ráhuzni bármire is...

2015. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
54%

komolyan, ird már le, hogy szerinted mire irigyek azok, akik nem értenek egyet a kérdezovel??


az egy honapos gyerekére??

hogy faiatalon szult?

hogy van neki egy barátja??

vagy hogy nem szoptat??

vagy mégis mire????

2015. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
32%
Mire legyek irigy? Felnőtt gyerekem van, huszonéve férjnél vagyok, amit feltehetően a kérdező a büdös életben nem fog elérni, mert előbb-utóbb a barátjának elege lesz. Mert bizony ő is menne majd, de maradhat otthon a gyerekkel.
2015. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
71%

Én meg azt nem értem, hogy jön ide a szoptatásos dolog? Mert itt 1-2 emberke meg van róla győződve, hogy azért nem szoptat, mert jajj a mellei.

Ti ezt tudjátok? Szerintetek elképzelhetetlen, hogy valaki vért izzad és nem indul be a tej, mert ti megállás nélkül szopi-fejés stb....? Mióta bűn az, ha jól érzi magát egyszer? Illene otthon maradni... apuka meg tudja fürdetni és szereti is csinálni(nyilván ha nem akarná, nem vállalná, és nem tenné meg minden nap), ha nem szoptat a kérdező, akkor össze tudja zutyulni a tápszert, és altatja is. Vagy most mi a gáz? Nem értem. Az apa is ugyan olyan szülő, mint az anya, el tudja látni a gyerekét. Anyukád is kissé félremagyarázta, mert az a gyerkőc apukával volt otthon és nem egyedül. Szerintem meg teljesen jó, ha apuka is ilyen gondoskodó, és nem azt az elvet vallja, hogy "én dolgozok, kaja legyen, tányérra töltve, meg kell a nyugalom, mert egész álló nap dolgoztam". De nálatok sok helyen így működik, amivel nincs is gond, mert megbeszélés kérdése, csak fogadjátok el, hogy ez máshogy nem így van. :)

2015. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
63%

36.! Ez csak megbeszélés kérdése. Nem? Már látod előre, hogy mi lesz. A lottó számokat megjósolnád nekem? Tutira? :)


"Drágám, most én is elmennék kicsit péntek este a haverokkal lazítani." Na kb ennyit kellene apukának is modania a kérdezőnek, valószínűleg nem lenne belőle semmi sem. Ha így nekik jó, ne kívánjunk már nekik rosszat, de tényleg. Senkit nem érdekel, hogy hol laksz, mekkora a gyereked. Nálatok úgy, kérdezőéknél így. Ennyi.

2015. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
62%

Annyira nem értem, miért nem tudjátok elfogadni más véleményét. Név és személyiség nélkül itt mindenki olyan szuper anya hatalmas arccal.


Kérdező! Szerintem az itteni véleményekre ne adj. Fele ennyi nem köpködne, ha ki kellene írni a nevét, meg az életrajzát! :)

2015. dec. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
85%

"az egy honapos gyerekére??

hogy faiatalon szult?

hogy van neki egy barátja??

vagy hogy nem szoptat?? "


látod látod, a demagógia mindig felülkerekedik a józan gondolkodáson.

kedves külföldön élő nem IRIGY anyuka, senki egy szóval nem említette a felsoroltjaid között lévő állításokra, hogy "irigykedne"...

én tettem említést arról, hogy az ide válaszolók irigyek, de nem tértem ki egy olyan egy butaságra sem...amit leírtál.

ellenben van egy olyan érzésem, hogy te is tisztában vagy azzal, hogy mire céloztam mikor az irigységről beszéltem, csak most már így utólag hogy így kiforgattad a sztorit, elhiszem hogy eszed ágában sincs a lényeget leírni.


igen irigyek vagytok a kérdezőre.

és azért, mert egy olyan párja van aki ritka mint a fehér holló, és az mellett fiatal anyaként nem fásult be a 4 fal közé, és legfőképp jól érzi magát a családjával, úgy hogy közben merészelt inni alkoholt a rokonsággal, a mamája születés napi buliján.

na ez az ami nektek nem adatott meg kedveskéim, innen ered az irigységetek :)

ha mindenki a kérdés lényegére fókuszált volna, és nem tér ki mindenféle pocskondiázó beszólásokra, akkor fel sem merült volna (nem csak bennem) hogy a szürke irigység beszél az itteni válaszolókból.

részemről lezártam a témát, lehet lepontozni, ezzel is csak azt bizonyítjátok be, hogy fáj az igazság.

2015. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!