Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek a lányommal?...

Mit kezdjek a lányommal? Teljesen kifordult magából. Már mindenen veszekszünk

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves lányom. Mindig jó kislány volt, eljárt szórakozni, de sose tett rosszat. Nem kislány már, nem szólok bele minden dolgába, de ez kiütötte nálam a biztosítékot. Egyszer egy egynapos fesztiválon volt, ahova estére kinéztünk mi is a férjemmel. Megnéztük a koncertet, lànyomat nem kerestük, de amikor haza indultunk megláttuk egy elég érdekes társaságban. A legtöbbnek raszta haja volt, ami nem lenne gond, de kb mindegyik be volt szívva. Bennem megállt az ütő amikor megláttam. Hazamentünk majd másap elővettem. Azt mondta ő nem füvezett. Szóval ez a dolog úgy le is csengett, nem járt el velük. De aztán az egyik nap egy srác jött érte. Raszta haj, napszemüveg. A lányom ezután bevallotta, hogy a fiú aki amúgy 26 éves, de kb. 20-nak néz ki, a barátja.

Na most erről a fiúról azt lehet tudni, hogy elég ismert a srác, zenész.. Legalábbis errefele sokan ismerik. A nevét nem mondom meg.

Nyíltan vállalja, hogy füvezik, iszik. Folyamatosan jókedvű. Engem is agyon ölelget mindig, pedig nem kedvelem. Fellépni jár ahova viszi a lányomat is. És most már szinte biztos vagyok benne, hogy a lányom kipróbálta a füvet. Hiába beszélek neki, nem hallgat rám. Nem tudom mit csinált vele ez a gyerek, de tisztára a hatása alatt van. Tudom, hogy valószinűleg át fog menni rajta, de félek hogy késő lesz. Most nagyon szerelmes, senkire sem hallgat csak a fiúra. Nemrég is arra mentem haza, hogy ordít a reggeae zene, a lányom meg egy szál bugyiba meg egy vékony átlátszó pólóba táncolgat neki a nappali közepén.

Ekkor borultam ki teljesen. Már mindent megpróbáltam. Mit tegyek?



2016. márc. 31. 05:51
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
90%

Ez így máshogy hangzik. Nem normális, hogy folyamatosan be van állva a fiú, mint ahogy az sem, a nappaliban sztriptízel a lányod, amikor elugrasz pár percre.

Nem azt mondom, hogy jó, ha füvezik, de nem is ezt tartom a legrosszabbnak, ami a lányoddal történhet. Persze mértékkel, nem úgy, ahogy most csinálják.

2016. márc. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
43%

Természetesen nem normális hogy füveznek, de őszintén, a mai világban én szülőként inkább örülnék neki, hogy "csak" ezt csinálják.

Hajnalban járok kerékpározni, hogy elkerüljem a forgalmat. El nem tudom mondani, mennyi seggrészeg tinit látok az utcán, sok kislány közülük szerintem nincs 14 éves, a saját hányásukban lubickolnak egy csapat fiú társaságában, pláne nyáron... bele se merek gondolni, miket művelhetnek még.

Rengeteg ismerősöm füvezett ennyi idősen, akik ma már tisztességes emberek. A férjemnek rengeteg ismerőse volt alkoholista már tinikorában, azok még most is azok... 26/N

2016. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
32%

"Rengeteg ismerősöm füvezett ennyi idősen, akik ma már tisztességes emberek. A férjemnek rengeteg ismerőse volt alkoholista már tinikorában, azok még most is azok... 26/N

És akkor ugye az nem eshet meg, hogy aki tiniként könnyűdrogozik, az később nem vált keménydrogra. Mindig is imádtam ezeket a sarkításos alátámasztásokat. Gondolj bele hány fiatalt nyugtatsz ezzel most meg, hogy jó az, ha ő füvezik. De tán még önbecsapás is magad felé. Nem, ez múlik a genetikán, a szerencsén, kapcsolatteremtési képességeken, az élet alakulásán, személyiségen, mit mivel pótol, miben éli ki a szenvedélyét, az adott egyén környezetén, kiskori eseményeken, hogy mi által, mibe húzódik bele avagy nem húzódik bele. Nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy mindenkire kevésbé veszélytelen a drogvonal, mint az alkohol-vonal. Szóval az ilyeneket mellőzzük már.

Remélem nem jön senki, hogy az alkoholt védem, azt védem, hogy gondolkozzunk, ne nagyigazságoknak hitt végleteket gyártsunk, mert más elolvassa, aztán meg még jól el is hiszi.

2016. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
66%

Kedves petánoid.

Igazad van, léteznek olyan kutatások, amelyek a THC memória csökkentő hatását vizsgálják. Azonban azt tudni kell, hogy a különböző kutatások különböző eredményekkel zárultak. Állításoddal ellentétben azonban nem állnak rendelkezésre olyan adatok, amelyek szerint a THC a hosszú távú memóriát bármilyen módon befolyásolná. Ma már egész jól lehet ismerni a marihuána hatásmechanizmusát (egyébként ez magyar kutatóknak köszönhető), a vérbe került THC a hipokampuszban lévő gátlósejtekre csatlakozik rá, és ezzel meggátolja a gaba nevű aminosav felszabadulását, ami többek között a tanulásért felelős sejteket szinkronizála. A THC aztán leválik a gátlósejtről, majd kiürül a szervezetből. Azt még nem tudták bizonyítani, hogy a gaba felszabadulásának ideiglenes gátlásának van e bármilyen hosszú távú következménye, de a kutatók azt feltételezik, hogy mivel nem hat közvetlenül az agysejtekre, nem is roncsolja azokat, és a rövidtávú memória csökkenése a lelki függőség hatásának tulajdonítható, ugyanis ezt a jelenséget csak azoknál figyelték meg, akik napi rendszerességgel, nagy mennyiségű marihuánát szívnak.

A kultúrált alkoholfogyasztást pedig egy szóval sem becsméreltem, de mivel a tizenéves korosztályról van szó, ahol a bulik legnagyobb része arról szól, hogy minél jobban berúgjanak, ezért éreztem logikusnak megemlíteni a mértéktelen alkoholfogyasztás káros hatásait. Persze, általánosítás ez is, de gondolom te is gyakran látsz diszkó előtt hömbölgő tinédzsereket, vagy csak elég felnézni ide, szinte minden nap van egy "Hogyan rúghatok be gyorsan?" jellegű kérdés.

Nyilván az a legjobb, ha se drogot, se alkoholt nem fogyaszt, de ennyi idősen erre nem sok esély van.

Arra akartam kilyukadni, hogy nagyobb biztonságban van addig a lány, amíg néha elszív egy spanglit (ami persze nem teljes mértékben elfogadható), mintha kancsó fröccsöt iszogatna a haverokkal. Kamaszok körében az utóbbi a gyakoribb.

2016. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
35%

Az a baj, hogy a laba kozevel gondolkodik mint altalaban a tinedzserek.


Most ez a srac jon be neki, atveszi a stilusat. Majd ha a nagy szerelemnek felev mulva vege, lesz egy masik, akkor ahhoz fog hasonlitani, nem kell tulparazni.

2016. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
9%

Kedves petánoidot kedvesező válaszoló: igenis vannak maradandó hatásai a rövidtávú memóriát illetően a THC-nek. Tehát a függés befejeztével is. Ismételni tudom csak, hogy nem vonható ez le, hogy a sörözés haverokkal veszélyesebb, mint a fű, minden eset egyedi. Kár is lenne a kérdezőt hamis biztonságtudatba - mintegy vigasztalás ittenre és mostanra - ringatni ezzel. Azért kardoskodom ennyire a pontosság mellett, mert sokan a végletekig konkrétumokkal tűzdelt és egyértelműsített írást is saját véleményképük erősbítésére, igényeik igazolását elősegítendő átalakítva értelmezik, így jelen esetből is többen merítenek, mint gondolnánk.


A hedonizmus is egy érdekes dolog: részint életkori sajátosság, mely később csitul, de a személyiség része is, mely a kultúrával (is) folyamatosan épül be, tehát aligha van alapja meglepődni a szülőnek - ne vegye magára a kérdező, általánosságban írok - ha a gyerek a keményvonalas piálás útjára csúszik, ha otthon mindig pálinkázást, s egyéb tömények fogyasztását látta, míg egy borozós közegben, mely egy sokkal szolídabb, "lankásabb" hatásmechanizmusú, ott meg megint egy másik hozzáállás és elvárásrendszer örökítődik az utódba. Természetesen a szülőnek erre csak korlátolt befolyása van, viszont ha kiélte magát a tini, úgyis a gyerekkorban megtapasztaltakhoz fog visszatérni jóeséllyel felnőttkorában, úgyhogy igenis tud mit adni az odafigyelés. Az más kérdés, hogy vannak nehéz, akár reménytelen időszakok is és nem térül meg azonnal a nevelés/mutatás (passzív nevelés).

De nem csak az italkultúráról van szó, hanem a rendszeres beszélgetésekről, adott szituációk átlátás javításáról; hogy a gyermek ne a felejtésbe akarjon menekülni vagy mindent bulival megoldani - kell a buli, de nem jelenthet mindenre megoldást - hanem ésszel és egyre érettebb érzelemvilággal átlátni akarja, s úgy megoldani. Igen, ehhez ott kell lenni mind a 17 év alatt és még néhány alatt is, folyamatosan és még úgy is csak egy korlátolt felelősségű társaság a szülői üzem, főleg a mai gyors világban.

2016. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
66%

Azért az "igenis vannak maradandó hatásai" kijelentés kicsit meredek, abból kiindulva, hogy még a mai napig sem állnak rendelkezésre erre vonatkozó adatok. De ha netán agykutató vagy, akkor szívesen elolvasnám az erről írt tanulmányaidat. Félre értés ne essék, nem vagyok drogos, nem támogatom a marihuána használatát, ennek ellenére objektíven gondolkodom, és nem tartom tragédiának ha alkalomadtán valaki él ezzel a szerrel.

Ezt már kifejtettem, hogy nem a szolid sörözgetős/borozgatós dologhoz hasonlítom, de a kamaszok körében lássuk be, nem is ez a jellemző. Többször írtam azt is, hogy a marihuána élvezés sem feltétlenül elfogadható, és célszerű erről elbeszélgetni a kis hölggyel, hogy mindent csak mértékkel szabad, és kemény drogokat ne próbáljon ki. Kismilliószor bebizonyosodott, hogy a kemény tiltás pont az ellenkező hatást váltja ki. A hatékony nevelési stratégia az ellenőrzés, nem a tiltás.

2016. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
20%

Én el vagyok képedve egyes válaszokon. Méghogy az legyen a legnagyobb baja hogy kipróbálja? Hát nemár.

Lehet mondani hogy de sokan kipróbálták és ember lett belőlük, de erre mi garancia van? Ebben a korban a legbefolyásolhatóbbak.

Más ha egy huszon x éves rendezett életű felnőttről derül ki hogy egy görbe este kipróbálta, oké annyi baj legyen ha van esze tudja hol a határ. De itt egy 17 éves gyerekről van szó. Mindig így kezdődik amúgy, mindegy hogy alkhol, vagy könnyű drog.

Tehát le lehet szólni hogy milyen maradi vagyok, d ebizony én nem gyengén kiakadnák ha a 17 éves lányom drogozna, még ha "csak2 ilyen is, illetve szomnorú lennék hogy nem talált egy normális fiút, csak olyat aki inkább lehúzza mint segítené bármiben is.

2016. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
19%
Hívd át a srácot 1 napra. Kitisztul a feje és akkor tudsz vele érdemben beszélni is. De ahogy írtad nem tűnik rosz embernek, csak szereti "jól érezni" :D magát.
2016. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
25%

Milyen szépen le lett pontozva az amúgy logikus válaszom. Itt mindenki drogos? Már bocs.

Utolsó előtti, te meg ugyan nem hozzám szóltál, de szépen is néznénk ki ha egy olyan ember beszélne gusztusról akinek a drog teljesen elfogadott dolog, főleg kamasz korban. És mielőtt nekem esel az alkohollal ugyanígy vagyok, nem kell a kettős mérce dolog. Ez nem áll erkölcsösség egyeseknek ez nem jó így ahogy van, és szomorú hogy nekünk kell magunkat szégyelni szerinted, meg a hozzád hasonlók szerint. Amúgy a szitkozódástól és a csúnya szavaktól még nem lesz jobban iagazad, de ez már csak hab a tortán

2016. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!