Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek a lányommal?...

Mit kezdjek a lányommal? Teljesen kifordult magából. Már mindenen veszekszünk

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves lányom. Mindig jó kislány volt, eljárt szórakozni, de sose tett rosszat. Nem kislány már, nem szólok bele minden dolgába, de ez kiütötte nálam a biztosítékot. Egyszer egy egynapos fesztiválon volt, ahova estére kinéztünk mi is a férjemmel. Megnéztük a koncertet, lànyomat nem kerestük, de amikor haza indultunk megláttuk egy elég érdekes társaságban. A legtöbbnek raszta haja volt, ami nem lenne gond, de kb mindegyik be volt szívva. Bennem megállt az ütő amikor megláttam. Hazamentünk majd másap elővettem. Azt mondta ő nem füvezett. Szóval ez a dolog úgy le is csengett, nem járt el velük. De aztán az egyik nap egy srác jött érte. Raszta haj, napszemüveg. A lányom ezután bevallotta, hogy a fiú aki amúgy 26 éves, de kb. 20-nak néz ki, a barátja.

Na most erről a fiúról azt lehet tudni, hogy elég ismert a srác, zenész.. Legalábbis errefele sokan ismerik. A nevét nem mondom meg.

Nyíltan vállalja, hogy füvezik, iszik. Folyamatosan jókedvű. Engem is agyon ölelget mindig, pedig nem kedvelem. Fellépni jár ahova viszi a lányomat is. És most már szinte biztos vagyok benne, hogy a lányom kipróbálta a füvet. Hiába beszélek neki, nem hallgat rám. Nem tudom mit csinált vele ez a gyerek, de tisztára a hatása alatt van. Tudom, hogy valószinűleg át fog menni rajta, de félek hogy késő lesz. Most nagyon szerelmes, senkire sem hallgat csak a fiúra. Nemrég is arra mentem haza, hogy ordít a reggeae zene, a lányom meg egy szál bugyiba meg egy vékony átlátszó pólóba táncolgat neki a nappali közepén.

Ekkor borultam ki teljesen. Már mindent megpróbáltam. Mit tegyek?



2016. márc. 31. 05:51
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
9%

Ha nagyon fontos a lanyod akkor erdemes lenne eltiltanod tole mert bele viheti minden rosszba es vegul teljesen kesz lesz a lanyod..

Szoval tiltsad el.

2016. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
79%
Egyet értek a legtöbb válaszolóval abban, hogy a teljes tiltás nagyon nem vezetne sehova, sőt, rosszabb lenne. Kamasz, lázadó korszakát éli, és először igazán szerelmes. Ha ordibálva eltiltanád a fiútól, sehova nem engednéd el, csak azért is elszökne, és még haragban is lennétek. Nem tudom, milyen a viszonyotok, tudtok-e őszintén, normálisan beszélgetni. Mond meg a lányodnak, hogy nagyon szereted, bízol benne, de ez-és ez most megrémisztett, félted. Beszélgess vele, mondja el miért is szereti a fiút, meséljen a párjáról. Mond el neki, hogy tudod, ennyi idősen sokan kipróbálják az iszogatást, talán a füvet is, de kérd meg, legyen észnél, mert könnyű átesni a ló túloldalára. Állíts föl szabályokat, pl ritkán megihat egy sört, de ha 2 naponta részegen jön haza, akkor szobafogság, és neki is és a fiúnak is vissza kell szerezni a bizalmadat. Olvass utána a fűnek, oszd meg vele, miket találtál, mi a te véleményed róla. Véleményem szerint ha ritkán beleszív, nem lesz baja, de ésszel kell csinálni. Arra hívd föl a figyelmét, hogy keményebb drogok tiltva vannak, ha ilyen jut a füledbe, azonnal eltiltod a barátjától. Tehát próbálj meg bizalmat szavazni a lányodnak. Az természetes, hogy ebben a korban sok mindent kipróbál, de hívd föl a figyelmét a veszélyekre és a határokra. Ha ezeket átlépi, az büntetést von maga után. És a legfontosabb, bízzon benned annyira, hogy bármi van, azonnal fölhívhat téged, vagy megbeszélhet veled bármit. És azért tudd mindig, hogy hol van, határozzátok meg, mikorra kell hazaérnie!
2016. márc. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
57%

Az bizony tájékozatlanság, ha nem tudod, hogy az alkohol ezerszer veszélyesebb.

Szíved joga undorodni a fűtől (ezt is írtam, de ezek szerint a szövegértés sem megy), de aki egy kalap alá veszi a kettőt, az szörnyen tudatlan és nem tud semmit a témáról.

2016. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
60%

Látod, megint nem érted amiről beszélek. Senki nem mondta, hogy a füvezést el kell fogadni, de egy beszívott ember nem viselkedik deviánsan, mint ahogy azt alkoholos befolyásoltság alatt teszik. Szerintem erkölcsösebb dolog nevetgélni és elnyúlni az ágyon, mint a melleidet mutogatni a kocsmában és az asztal alá hányni. Nagyon nem egy kategória ez a két dolog, értelmes ember nem veszi egy kalap alá.

Érdekes, hogy a nagy erkölcsi nézeteidbe belefér az ilyen alpári kifejezésmód.

2016. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
85%
Már a kérdés szóhasználatától fogtam a fejem. A szülő elvárja, hogy minden tekintetben JÓ legyen az ő kis csemetéje, majd hirtelen, mindennemű átmenet nélkül egyszeriben csak legyen jó döntéseket hozni képes, kifejlett felnőtt egyed, akire büszkének lehet lenni. Nem értem, hogy valami genetikai program ez, hogy aki gyereket vállal, az képtelen emlékezni a saját (bal)lépéseire és fejlődési-, tapasztalási életszakaszaira? Ez nem "jó gyerek" és "nem jó gyerek" kérdése, zajlik az élet, tapasztalja az életet, alakul közben. A szülői féltés érthető, de ha kizárólag a magad szemszögéből, a magad igényei szerint, egysíkúan vagy képes látni őt és nem objektíven, akkor ez igy nem lesz jó. Kapcsolatokban lehet a legjobban önmegismerni, fejlődni, íííígy erre bármily fájó és nyugtalanító is, erre szüksége van, nem várhatod el tőle, hogy egészséges személyiségfejlődést szenvedjen el, ha ettől tiltod.
2016. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Hú hát köszönöm a rengeteg választ. Eszembe se jutott eltiltani a fiútól, mert nem biztos, hogy annyira rossz a srác. Csak nem tetszik, hogy még 1x sem láttam tisztán. Ahányszor találkoztunk keményen be volt szívva, nevetgélt nem tudtam vele értelmesen beszélni. 19x elmondta hogy szereti a lányomat és vigyáz rá, ne aggódjak. De hát ugye ez lehetetlen. És amúgy nem a tánc borított ki, hanem hogy a nappali közepén csinálták holott tudták, hogy csak üzletbe urottam el. Nem kiabáltam vele sohasem. Elmagyaráztam, hogy aggódom érte. Erre az volt a válasz, hogy nemkell és hagyjam. Pedig nem tömtem ezzel a fejét. Azt is mondtam neki, hogy hozza el a fiút amikor tiszta. Erre az volt a válaz hogy az nehéz lesz. És akkor ne aggódjak. Mikor a srác 24 órából 15 órát be van szívva vagy részeg. Szimpatikus is lenne a fiú ha nem csinálná ezt. De a lányom a legfontosabb. És oké, hogy a fű nem olyan hű de hatalmas dolog, de azért féltem őt. Tudom, hogy kipróbálta mert láttam rajta. Ki is borultam, sírtam is amikor nem látta, de vele csak leültem nyugodtan beszélgetni másnap. Tagadta, de közbe nevetgélt, meg nem nézett rám. Az a rémisztő, hogy sose neveltük erre. Tisztességes, életvidám lány volt. Most meg rá sem ismerek. Ez az ami rémisztő.
2016. márc. 31. 09:50
 17/49 A kérdező kommentje:
És ne mondja nekem senki, hogy teljesen normális dolog, hogy füvezik. Ez hülyeség
2016. márc. 31. 09:54
 18/49 anonim ***** válasza:
39%
#17, gratulálni szeretnék, sikerült elhallgatnod a füvezés legnagyobb hátulütőjét, nevesen, hogy nem kicsit rombolja a memóriát. Nincs csak ezt, csak azt (hosszútávút, rövidtávút), teljesen mindegy, kimutathatóan ront rajta. Buta emberek szórakozása (akik így mégjobban azok lesznek). Az alkoholt, mint olyat meg sikerült az egyszerű emberek állati szórakozásának beállítanod, általánosítva, ehhez is gratula. Tudod, nem csak az agresszívra bódult agyhalott van és nem csak a tablettás bor, de lehet, hogy te nem láttál mást ezekből - ettől még egy sokkal sokrétűbb kultúráról van szó, amely magába foglal számos területet, szokást, szintet, irányt.
2016. márc. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
És ne mondja nekem senki, hogy teljesen normális dolog, hogy füvezik. Ez hülyeség
2016. márc. 31. 09:55
 20/49 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, tökre egyetértek veled, ez nem járja, ha ennyit önbódit a gyerek. Az is tipikus, hogy a lányod elbagatelizálja ezt, életkori sajátosság, nem egyszerű a feladat. A srácról meg nem tudni kinövi-e vagy ez már egy végállapot nála is egyre csak bentebb húzza, húzná ebbe a lányod. Sokminden kétesélyes ezekben az években.

A másik oldala viszont: nem a táncon kell kiakadni, fiatalság-fürgelábság - ismételten csak saját fiatal éveidet tudom ajánlani. Ez viszont "Az a rémisztő, hogy sose neveltük erre. Tisztességes, életvidám lány volt. Most meg rá sem ismerek. Ez az ami rémisztő." gáz, mármint a látásmód. Igen, rémisztő, igen, ez 2016, drogokkal, ez maga az élet. Rajtatok kívül senkit és semmit nem érdekel mire neveltétek. Tudom, nagy befektetés lelkileg, években, anyagilag, mindenhogy, elvárná az ember a hálát, a szerencsés alakulást, de ez nem így működik. Próbálj meg ezen felülemelkedni, hogy ti mire neveltétek és nem összekapcsolni mindennel, ami nem jó. Pontosabban különválasztani tanuld meg azt, hogy mi az, ami a ti általatok betáplált hozadéka és mik azok, amiket az élet, amit más emberek raktak belé. Így talán kevesebb felesleges önmarcangolás esik rajtad is.

2016. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!