Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek a lányommal?...

Mit kezdjek a lányommal? Teljesen kifordult magából. Már mindenen veszekszünk

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves lányom. Mindig jó kislány volt, eljárt szórakozni, de sose tett rosszat. Nem kislány már, nem szólok bele minden dolgába, de ez kiütötte nálam a biztosítékot. Egyszer egy egynapos fesztiválon volt, ahova estére kinéztünk mi is a férjemmel. Megnéztük a koncertet, lànyomat nem kerestük, de amikor haza indultunk megláttuk egy elég érdekes társaságban. A legtöbbnek raszta haja volt, ami nem lenne gond, de kb mindegyik be volt szívva. Bennem megállt az ütő amikor megláttam. Hazamentünk majd másap elővettem. Azt mondta ő nem füvezett. Szóval ez a dolog úgy le is csengett, nem járt el velük. De aztán az egyik nap egy srác jött érte. Raszta haj, napszemüveg. A lányom ezután bevallotta, hogy a fiú aki amúgy 26 éves, de kb. 20-nak néz ki, a barátja.

Na most erről a fiúról azt lehet tudni, hogy elég ismert a srác, zenész.. Legalábbis errefele sokan ismerik. A nevét nem mondom meg.

Nyíltan vállalja, hogy füvezik, iszik. Folyamatosan jókedvű. Engem is agyon ölelget mindig, pedig nem kedvelem. Fellépni jár ahova viszi a lányomat is. És most már szinte biztos vagyok benne, hogy a lányom kipróbálta a füvet. Hiába beszélek neki, nem hallgat rám. Nem tudom mit csinált vele ez a gyerek, de tisztára a hatása alatt van. Tudom, hogy valószinűleg át fog menni rajta, de félek hogy késő lesz. Most nagyon szerelmes, senkire sem hallgat csak a fiúra. Nemrég is arra mentem haza, hogy ordít a reggeae zene, a lányom meg egy szál bugyiba meg egy vékony átlátszó pólóba táncolgat neki a nappali közepén.

Ekkor borultam ki teljesen. Már mindent megpróbáltam. Mit tegyek?



2016. márc. 31. 05:51
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
31%

14:08: Egyrészt tényleg nem hozzád szóltam, másrészt láthatóan halvány lila segédfogalmad nincs, mire céloztam, amikor azt írtam, kettős mérce.

Nem fogom elmagyarázni, mert tényleg nem hozzád szóltam, semmi közöd hozzá.

2016. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
66%

Aki ennyire fél a fűtől, olyan vicces. Még nem láthatott füves embert.


Egy ilyen ember teljesen funkcionális. Tudja, mi, merre, hány. Csak sokat röhög faaszságokon.


A húgomon mindkettőt tapasztaltam, a legutóbbi két eset:


- befüvezve: röhögött, bezabált egy csomó csipszet, elkezdett beszélni arról, hogy a lovak és úgy a patások, milyen fura állatok, hogy a macskákat még érti, de a lovak... a kezébe adtam egy albumot az evolúcióról, vagy egy órán át nézegette ugyanazt az oldalt, néha megszólalt, hogy wow!

másnap: nem tudott szarni a sok csipsztől


- részegen: 1 dolgot megkérdezett 6-szor, sírt, nem értette, amit mondanak neki, úgy összehányta a BKV-t, hogy úszott a busz a hányásban, elkezdett velem verekedni, mert nem tudott egyenesen járni, és majdnem kiesett az útra, én meg visszahúztam, megint sírt, megint hányt.

másnap: hányt. Egy ropit nem tudott lenn tartani. Nem emlékezett a fél estére.

2016. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

Nem kell itt összeveszni. Én leírom a saját véleményemet, amiből nem engedek. Régen amikor mi voltunk fiatalok, hétvégenként mi is ittunk, szórakoztunk aztán mégis rendes ember lett belőlünk. Igen ez hozzá tartozik a fiatal korhoz. De persze nem az, hogy a fiatal minden másnap vagy minden hétvégén holtrészegen jöjjön haza. Nálunk ilyen sose volt. Amikor a lányom elment szórakozni a barátaival, tudtam hogy nem lapít a sarokban és ül szárazon egész este. Tudom, hgy Ő is megitta ahogyan mások is. DE! Egyszer sem történt meg hogy részegen jött volna haza. Minden egyszer fent voltam. Nem ellenőriztem, ő szólt be hogy otthon van. Ezért sose volt vele probléma. Megbíztam benne, ezért engedtem el simán a fesztiválra is. A fű meg más dolog. Sajnos van olyan ismerősöm aki a fűvel kezdte, aztán áttért a keményebb drogokra, jött az elvonó,korház,börtön. Most meg otthon ül 38évesen elhízva a semmittevéstől és már nem tudja visszaszerezni a régi életét, a régi önmagát. És én ezért vagyok ennyire megijedve. Mert bízom a lányomban, de látom rajta mennyire odavan a fiúért szinte csodálva néz rá. Rettenetesen szerelmes. Pont ezért nem akarom összetörni őt. Féltem is, mert a fiú kb. Minden nap koncertezik ahol ugye erősen nyomassák a füvet, simán fent a színpadon. Aztán annyi energiája van a srácnak hogy valami hihetetlen. 2x mentem el a koncertjükre mert meghívott a srác, nekem meg persze eszembe se jutott visszautasítani. Na ez meg a másik nagyon furcsa dolog számomra, hogy egyáltalán nem érdekli hogy én tudok a dolgairól. Simán megbízik bennem a fiú, bemondta a mikrafonba a nevemet mintha nem tudom milyen jóban lennénk.

Egyszer mondtam neki, hogy beszélgessünk. Elmondtam neki, hogy én nagyon szeretném kedvelni, de amíg ezt csinálja addig ne gondolja, hogy jóban vagyunk. Megkérdeztem, hogy használt e már keményebb drogot. Azt mondta csak popperst. Nem normális hogy egyszer sem láttam tisztán.Mi lesz vele pár év múva? A lányomhoz meg visszatérve, ha rajta múlik akkor az egész életét ezzel a sráccal fogja leélni. A fiú egyszer azt mondta nekem, hogy nem hagyja hogy a lányom a fűhoz nyúljon, nyugodjak meg. De hát ez röhejesnek tűnt egy olyan fiú szájaból aki kitudja mióta nem volt "józan"

A fiúról még annyi, hogy én sajnálom is őt mert bár azt mondja hogy szórakozásból csinálja, én nem hiszem el. Rákérdeztem a szüleire, csak legyintett egyet és megsimogatta az arcomat.

Utálom is a fiút, de igazából kedvelem is. És rettegek, hogy a lányom belekeveredik valamibe. De valahogy rà kell szednem a fiút, hogy jöjjön el tisztán és úgy beszélgessünk. Mert amúgy nagyon bőbeszédű, barátságos, nevetős,ölelgetős.

2016. márc. 31. 15:01
 34/49 anonim ***** válasza:
12%

Aki ennyire fél a fűtől, olyan vicces. Még nem láthatott füves embert.


Hát ezzel mellé lőttél, mert de. :) És nem olyat aki néha elszív 1-1-et hanem aki melletre gyanítom már másra is rákaphatott, és nem nem tudja már merre hány méter, igénytelen, látni ha elvonási tünetei vannak stb. Ezért írtam hogy minden így kezdősik, de igen és csak kussoljak mert nem vagyok fű-drog-pia párti, és jah halvány lila segéd fogalmam nincs róla. Te meg jó nagy bunkó vagy, mert láthatólag 1. a véleményt nem írhatja le az ember, 2. te nem értetted meg a soraimat hogy én ebben az esetben a korra hegyeztem ki a hangsúlyt..tudsz olvasni láthatod. De én kérek elnézést amiért szerintem a fiatalokat a jó irányba kéne terelni ha van rá mód nem pedig a másikba..

2016. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
40%
Azt mondod, tudsz olvasni? Hiszen még írni sem nagyon. És te nevezel másokat bunkónak? És miből gondolod, hogy itt mindenki fű meg alkohol-párti? Végigolvastad egyáltalán a hozzászólásokat? Meg eleve ez a feltételezés, elnevezés... Mintha itt rajtad kívül mindenkinek egyenesen a mindennapi bevett szórakozásai közé tartozna, hogy leitatja a kiskorú gyerekeit. Az árnyalt gondolkodás csírája sem fedezhető fel benned. Olyan egyszerűek a gondolataid, mint egy fakocka. Igenis szégyellheted magad.
2016. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
60%
Elég butácska lehet a lányod ha a nappali közepén táncol a barátjának amikor tudja hogy bármikor megérkezhetsz.
2016. márc. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
18%

Jajj maradj már a személyeskedéseddel. Miért is ne tudnék írni? Mert lehagytam egy ékezetet valahol, gonodlom ez volt a nagy írni nem tudás.

Én szégyeljem magam?? Ha-ha. Leírtam a tényket, amihez nem kell agysebésznek lenni: ebben a korban befolyásolhatóak a leginkább, és igen a jó útra kell őket terelni nem pedig rájuk hagyni hogy fűhöz nyúljanak. Lehet te anno próbáltad és nem lett hatása, ennek szívből örülök, de mint kérdeztem mi a garancia rá hogy ez másnál is így lesz? Egy kamaszról van szó, nem pedig egy teljes felelősége tudatában lávő felnőttről. Baszsus ha ettől szerinted egyszerű vagyok mint egy faék, akkor nagyon sajnálom hogy ilyen értelmi szinten vagy. Olyat meg egy szóval nem írtam hogy bárkinek az lenne a napi program, ne forgasd már ki a szavaimat. Te komolyan nem tudsz olvasni? Igen is felháborító hogy egy ilyen véleményért kell magam elszégyelni szerinted. Igen fiatal, éljen bulizzon, de szerintem vannak határok amibe a könnyű drogok sem férnek már bele.

2016. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
91%

Nem hinném, hogy buta lenne a Kérdező lánya.Egyszerűen csak fiatal és szerelmes.

17 évesen én is megcsináltam sok marhaságot, bár igaz, akkor még a drog nem volt ennyire elterjedt.Én maximálisan megértelek téged Kérdező, én is félteni fogom 10 év múlva, mármint akkor lesz 17. ;)

Tényleg próbáld meg a fiút kitisztult állapotában szóra bírni, hisz pár kérdésből rájöhetsz, hogy függő-e, avagy csak jól érzi magát tőle, s ha igen, milyen időközönként.Bár írtad, hogy állandóan be van tépve...ez nem jó jel.

Lányoddal próbálj minél többet beszélgetni.Hívd fel a figyelmét a drog veszélyeire, de azt is nyugodtan elmondhatod neki, nem egy alkalomtól válik valaki függővé, de sajnos vannak veszélyei.

Az elején írtam, amikor én voltam 17, nem ment ennyire a drog, de töredelmesen bevallom, én is szívtam vagy háromszor.Jó volt, szép volt, de mivel féltem a függőségtől, azt mondtam, inkább elmegyek sörözni a haverokkal.Az sem egy túl szép dolog, de egy benyomott este még mindig kevesebb veszélyt hord magában, mint egy ki tudja milyen elszívott anyag.

2016. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
0%

#37-es Sajnos a mai világ már más, és ebben nehéz megakadályozni a fiatalokat, mármint a könnyű drogok használatától.

#38 voltam.

2016. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
22%
Szénné pontozzátok a logikus válaszokat és hézisárkányként csaptok össze a nap folyamán?:D Milyen dolog ez.
2016. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!