Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám jogosan van felháborodva?

Anyukám jogosan van felháborodva?

Figyelt kérdés
Meg szeretném változtatni a nevem. Eredetileg Norinának hívnak, de mindenki Nórinak becéz. Nekem nem tetszik a nevem, olyan mintha náthásam próbálnám azt mondani, hogy Dorina. Nórára szeretném egyébként megváltoztatni, de anyukám szerint ezzel ellene szegülök és vérig sértem.
2016. ápr. 18. 21:29
1 2 3 4 5 6
 51/58 TappancsMancs ***** válasza:
Anyukád hogy szólít és persze apukád?
2016. ápr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:
Anyukám Norinának, apukám már nincs velünk.
2016. ápr. 20. 06:49
 53/58 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, ha neked nem tetszik, bemész a hivatalba és megváltoztatod, vagy veszel fel egy 2. keresztnevet is.

igen, pénzbe kerül a változtatás és az igazolványok cseréje is, meg minden hivatalos helyen átiratni. jól gondold meg és kész.

anyukád ha ezen megsértődik, hát így járt. majd kiengesztelődik idővel.

nehéz helyzetben vannak amúgy a szülők, hogy olyan nevet válasszanak a gyereknek, ami minden életkorban megállja a helyét. mostanában valóban sok hülye nevet adnak a gyerekeknek. de ez van, lehet valamikor a mai szokványos nevek tűntek lázadónak, idegennek.. ma meg már nem vált ki semmilyen csodálkozást az emberekből.


engem amúgy maga a felfogás taszít, amikor azt hiszi a szülő, hogy a gyereke azért lesz egyedi, mert a neve is az.. pedig nagyon nem.

2016. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:

Ha a Norina olyan nagyon divatnév, miért nem hallott az ide írók 80%-a erről? :D

Nekem tetszik, de ha Neked nem, megváltoztathatod.

Én kaptam 2. keresztnevet, amit esküvőmnél elhagyok. :)

2016. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép a neved, de ha nem tetszik változtass rajta. A te életed, a te neved. :)
2016. ápr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer mindenkinek!

Meghoztam a döntést és végülis nem fogom megváltoztatni. Megkérdeztem anyukám, hogy miért lenne ekkora probléma és elmondta, hogy apukám már az eljegyzésük óta mondogatta, hogy ha neki egyszer lánya lesz, akkor Norina lesz.

2016. ápr. 20. 16:34
 57/58 anonim ***** válasza:
Ez kedves történet. :) Hátha ettől Te is szebbnek tartod a neved. :) mert szép.
2016. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 TappancsMancs ***** válasza:
Becézve amúgy is Nóri. Gondolom.
2016. ápr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!