Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám jogosan van felháborodva?

Anyukám jogosan van felháborodva?

Figyelt kérdés
Meg szeretném változtatni a nevem. Eredetileg Norinának hívnak, de mindenki Nórinak becéz. Nekem nem tetszik a nevem, olyan mintha náthásam próbálnám azt mondani, hogy Dorina. Nórára szeretném egyébként megváltoztatni, de anyukám szerint ezzel ellene szegülök és vérig sértem.
2016. ápr. 18. 21:29
1 2 3 4 5 6
 11/58 TappancsMancs ***** válasza:
26%
Hány éves vagy?
2016. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 TappancsMancs ***** válasza:
53%

Jó majd írod talán hány éves vagy, de annyira sem fontos. Két dolog van ebben. Egyik hogyha nagykorú vagy akkor ezt te döntöd el és intézheted, most ebből indulok ki. Ha gördülékenyebb is lenne anyukád beleegyezése azért ő az anyukád és nem esik jól neki, ezen sokat töprengtek, igyekeztek jót adni és stb. Lehetsz vele megértő. Amit lehetne hogy vegyél fel még egy keresztnevet és ne használd a mostanit. S téma lezárva. Tehát ... Nóra Norina. Sokakról nem is tudják hogy van második keresztnevük. Így anyukád sem veheti zokon. Ami még fontos hogy ennek anyagi vonzata is van, egyszer maga a névváltoztatás 10 000 Ft aztán sorban az összes kártyád ami van, lakcím, NAV, TB, személyi, útlevél. Minden.


"A névváltoztatási kérelmet az e célra rendszeresített nyomtatványon, személyesen kell benyújtani bármely polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjénél, külföldön élő magyar állampolgár esetén az illetékes magyar konzulnál. Az eljárás illetéke 10 000 Ft..."

[link]

2016. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
44%
Változtasd meg Nórára szerintem is. Teljesen gügye név a Norina, anyád az a tipikus hülye liba, aki nem gondolja végig, hogy a gyerek egyszer felnő, és nem akar béna brazil sorozatnevet magának. Tele van ilyen libákkal a gyakori. Abban versenyeznek, ki tud hülyébb nevet adni a gyerekének. Állj a sarkadra, és mondd meg neki, hogy elég volt, felnőttél, rendes nevet akarsz, nem holmi ina, p..na, nina stb. végű borzadályt.
2016. ápr. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ! 19 éves vagyok
2016. ápr. 19. 03:15
 15/58 anonim ***** válasza:
55%

Igen, jogosan. Ő nyilván azért adta ezt a nevet, mert úgy gondolta, ez a legszebb és ez illik hozzád a legjobban. Az, hogy neked nem tetszik, más kérdés. Honnan tudatta volna előre? Semmi baj nincs a Norinaval, nem egy agyatlan név, de nyilván van olyan, akinek nem tetszik. Lehet hogy ha Nórának keresztel, akkor most azt utálod.

Mivel már nagykorú vagy, megvaltoztathatod. 10e illeték és az iratok cseréjének költsége. Igaz, aki ismer, az ezután is Norinanak fog ismerni. Dolgozol amúgy?

2016. ápr. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:
Igen, felszolgáló vagyok egy cukrászdában, de még anyuval élek.
2016. ápr. 19. 05:51
 17/58 anonim ***** válasza:
32%
De komolyan, mi értelem megvatoztatni? Pláne Nórára. Aki ismer, úgyse fog vele foglalkozni, hogy hivatalosan mi a neved, a becenevedet fogja használni, aki még nem ismer és mindenképp a teljes hivatalos neveddel kell bemutatkoznod, annál meg nem mindegy? Engem pl Nikolettnek hívnak és a vezeteknevem hosszu es mivel külföldi eredetu, a helyesírása bonyolult. Na és? Hivatalos helyen bemutatkozok hogy XY vagyok, ha meg nem hivatalos az alkalom, akkor hozzá teszem, hogy szólítson Nikinek. Több tízezer forintot kidobni ilyen hülyeség miatt.... Akkor még megertenem, ha tudom is én, Kata akarnál lenni, nem Nóra... Mondjuk azzal se lennél előbbre, mert az ismerőseidnek továbbra is Norina /Nóra lennél
2016. ápr. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem szep a Norina nev, nekem is a listan van:))


Ha nem tetszik megvaltoztathatod:D anyukad puffogni fog egy ideig, de belefog torodni egy ido utan:)

2016. ápr. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
53%
Na ezért nem kell nyakatekert divatneveket adni a gyereknek. Kérdező, változtasd meg nyugodtan. Én ismerek most 13 éves Hargitát, aki minden nap könyörög hogy had változtasson nevet.
2016. ápr. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
60%
A Norina nem egy sosem hallott divatnév. Rengeteg Norinát ismerek :) Az, hogy az egyik válaszoló nem hallott róla, az egy dolog.
2016. ápr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!