Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a lányom...

Mit csináljak ha a lányom folyton hazudozik nekem de én tudom az igazságot?

Figyelt kérdés

Pl. Ma véletlenül ahogy mentem boltba akkor megláttam egy fiúval csókolozni és még azt se mondta hogy van barátja meg most sem. Amikor hazaért megkérdeztem tőle hogy mit csinált? Erre ő csak a barátnőivel játszott utána amikor hazamentek ő is jött haza,de ez nem igaz mivel láttam mit csinált. Mit csinálhatnék hogy igazat mondjon nekem ?

Válaszokat előre is köszönöm

A lányom 13éves



2016. ápr. 19. 21:58
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/205 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom elviselni ha nem az enyém az utolsó szó? Hát nem is tudom ki írt 2 kommentet egymás után csak hogy kötekedjen, mikor én már meg sem szólaltam. Egy őrült vagy aki azt élvezni ha másokat vegzál. Menj már keress valami szerencsétlen kamaszt akit rá bírsz venni hogy ok nélkül rúgjon bele kettőt az édesanyjába, aztán szökjön el a p.csába...csak mert ugye neked rossz volt a viszonyod a sajátoddal. Nem vagy normális, pszichológus jókat szemezgetne rajtad az is biztos. Az én világnézetemet meg egy olyan ember ne szidja aki nyiltan gyűlöli a saját anyját huszonéve mert gyerekként hozzá merészelt szólni, és kiskorúakat biztat arra hogy rendszabályozzák meg a szüleiket. Egy hulladék vagy.
2016. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/205 anonim ***** válasza:
32%

"Nem tudom elviselni ha nem az enyém az utolsó szó?" - mint a mellékelt ábra mutatja - most is:)

Egyébként meg egyszerű, magadnak megszabhatod, hogy mit csinálsz, másnak meg nem. Javaslom, szokd meg.

"Nem vagy normális, pszichológus jókat szemezgetne rajtad az is biztos." - haha, nem ez az első tévedésed:)))) - bár gyanítom az utolsó se...

"és kiskorúakat biztat arra hogy rendszabályozzák meg a szüleiket." - miért, mire biztassam, ha nem arra, hogy bátran éljenek a jogaikkal? Az elvtelen engedelmességre? Ugyan, miért akarjak ártani én is nekik? Arra ott vannak a "rendpárti-értékelvűek"...

2016. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/205 anonim ***** válasza:
30%

miért, mire biztassam,


Mondd te amnéziában szenvedsz? Már leirtam millioszor, sajnálom hogy te felnagyitod és a saját tetszésed szerint alakitod át. a kérdésedre válaszolva pedig, biztasd arra hogy legyen jó viszonyuk a saját édesanyjukkal édesapjukkal. közös döntéseket is lehet ám hozni ahol a gyereknek is van szava akarata, de bizonyos helyzetekben ismeri azt a szót hogy NEM...ez a marha nagy rendpárti és vaskalapos értékrendem ami szerinted oly ördögtől való és gúnyolni való. de ha sok sok oldalon keresztül nem fogtad fel hogy mire akadok kilyukadni nem most fogod elkezdeni igaz. a pszichológust meg teljesen komolyan mondtam. tudod aki már 50-en felül van (úgy számoltam bocs ha tévedek) és ennyire nincs túl a kamaszkori sérelmein az egyszerűen nem épp...erre még az is rátesz egy lapáttal hogy kiskorúakat buzdítasz arra hogy lázadjanak és ne fogadjanak szót soha semmilyen körülmények között...ez pedig szépítheted bárhogy abnormális viselkedés ami komoly gyerekkori fel nem dolgozott sérelmekre vezethető vissza amit nem akarsz elengedni. amíg magadban teszed magánügy, de ha rajtad múlna kiskorúakra is egyenként ráragasztanád ezt a világnézetet, és ez minden csak nem normális. nagyon nem

2016. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/205 anonim ***** válasza:
35%

Most őszintén, miért vagy képtelen elviselni azt, hogy mások élnek a törvény adta jogaikkal? Vagy tudomásul vennei, hogy neked pont ugyanannyi jogod van a saját értékrendedhez, és annak hirdetéséhez, mint másnak az ő saját értékrendjéhez, és annak hirdetéséhez? Én azt gondoltam, hogy ezek a dolgok nagyjából evidensek mindenkinek.

És hát jó, úgy tűnik, vannak dolgok, amiket te megbocsájtanál, én meg nem. Nyilván vannak olyan dolgok is, amiket én bocsájtok meg, és te meg nem.

Pláne olyant miért kellene megbocsájtani, ha valaki valakire erőszakkal rá akarja kényszeríteni a saját értékrendjét - majd ráadásul kiderül, hogy semmiféle felelősséget nem tud, se nem akar vállalni érte, a "de én csak jót akartam" makogáson túl... tudod, a megbocsájtás erényét kiválóan lehet gyakorolni arra érdemes embereken is, első sorban az ember párján, aztán a leszármazóin, aztán a barátokon/szomszédokon/munkatársakon... (stb)... is, miért pont az arra legérdemtelenebben kellene, pláne, ha még bocsánatot se hajlandó kérni? Gondolom, ha jól magadba nézel, erre magad se tudnád a választ...

(ahogy arra se, hogy az engedelmességet miért kellene jobb tulajdonságnak tartani a lázadásnál)

2016. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/205 anonim ***** válasza:
38%

Vagy tudomásul vennei, hogy neked pont ugyanannyi jogod van a saját értékrendedhez, és annak hirdetéséhez, mint másnak az ő saját értékrendjéhez, és annak hirdetéséhez?


ezt is leírtam már neked, látszik nem figyelsz csak hajtod a magadét.

Felnőttként abban hiszel amiben akarsz, azzal szemben lázadsz amivel szemben akarsz, és törvényes kereteken belül azt teszel amit csak akarsz. ott nincs értékrend ráerőltetés mert badarság.

de mi most gyerekekről beszélünk kis 13 és 14 évesekről, akik tetszik vagy nem nincsenek saját felelősségük tudatában. sokszor nem meggyőződésből inkább divatból birkaszellemből cselekszenek, ami nem baj, ez a dolguk, a szülőé meg az hogy figyeljen rá, és ha olyanra készül amit később megbánna vagy ne adj isten súlyos baja lenne belőle akkor meghúzza azt a bizonyos vonalat....ha neked a kettő ugyan az és semmi különbséget nem látsz a két szitu között, akkor tényleg felesleges volt oldalakon keresztül vitázni. elvi dolgokat nem fogsz fel. és elvi dolgokat nagyítasz fel. itt nem olyan dolgokról van szó hogy de anyúúú én akkor is a 13 kerületi gimibe akarok tovább tanulni anyuka meg akkor is a 10 kerületibe küldené...ez nettó ökörség, a gyereknek is van akarata elképzelése. de ha 14 évesen kitalálja hogy ő a hajógyári szigetre akar menni buliba egy szál miniszoknyában akkor lehessen már a szülőnek annyi joga hogy közli vele hogy szó nem lehet róla, mert mondjuk nem akarja a naiv gyerekét a Duna aljáról viszont látni pl...de ez is csak egy példa, mielőtt nekem esnél mindenki azt enged meg a gyerekének amit akar, ha elengedi elengedi, de ha ő egy olyan szülő akii nem, azt ne égessük már el máglyán.

Nemrég volt egy olyan kérdés gyerekvállalás topikban hogy 16 évest engednék e Balaton Soundra és egyöntetüleg minden sülő nemmel voksolt :) gondolhatod nem véletlenül. Nem én vagyok hülye és mindenki más helikopter. A szülő félti a gyerekét és ezért joggal szabályozza is bizonyos korban.

2016. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/205 anonim ***** válasza:
41%
66%-os, ha anyáddal is így viselkedtél, meg kamaszként is csak a jogaidról papoltál, akkor nem csodálom hogy nem volt jó a viszonyotok. Én se tűrném el hogy egy kis kíngörcs kamasz pattogjon nekem, hogy ehhez meg ahhoz joga van, de eltartani meg nekem kell természetesen.
2016. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/205 anonim ***** válasza:
33%
ajajj ajj utolsó ezzel méhkasba nyúltál :D tudod ez számára zsarolás és régi módi amíg az én kenyerem eszed maszlag. Holott ez van amúgy. A gyerekről a szülő gondoskodik ami jól is van úgy, de cserébe joggal várna el némi tiszteletet meg együttműködést...de látod valakinek ez már az elnyomás netovábbja :)
2016. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/205 anonim ***** válasza:
28%
Ha ilyen gyerekem lenne, mint a 66%-os, az első adandó alkalommal megmutatnám neki, hogyan kell egyedül új életet kezdenie, ahol már senki nem szólhat bele, de eltartani se köteles. Kíváncsi lennék, hogy állna egy friss 18 éves szája, ha hirtelen egyedül maradna és a lakhatástól kezdve az étkezésig mindent egymagának kéne megoldania, segítség nélkül. Addig meg, míg köteles vagyok eltartani, és így viselkedne, csak a leg minimumot kapná meg amire törvényileg köteleznek.De a 18 szülinapján pezsgőt bontanék hogy megszabadulok tőle.
2016. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/205 anonim ***** válasza:
75%
#105 "Nemrég volt egy olyan kérdés gyerekvállalás topikban hogy 16 évest engednék e Balaton Soundra és egyöntetüleg minden sülő nemmel voksolt :) gondolhatod nem véletlenül." - persze, hogy nem. Ha hozzáteszed ehhez azt a közismert tényt is, hogy elég sok 16 éves van a Balaton Soundon, megkapod a valós választ, azt, hogy itt a családi kapcsolatok részben sajnos a magyar átlagnál sokkal konzervatívabb tábor szokott válaszolgatni - időnként 2-3 nicken ... nagy pechére azoknak a gyerekeknek, akik itt kérdeznek. Én egyébként simán elengedtem volna, ha társasággal megy - márpedig úgy szoktak, nem tökegyedül. És nem, nem azért, mert nem féltettem volna, hanem azért, mert tudom, hogy a saját önzésemet nincs jogom az ő szándéka fölé helyezni.
2016. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/205 anonim ***** válasza:
11%
Na már megint. a te önérezeted meg az ö szándéka...látod? rossz irányból közelited meg, mert nem lehet összevetni a kettőt. Ha egy szülő engedi vmilyen buliba a gyerekét annak semmi köze az önérzetéhez. Én magam nem voltam soha bnnagy bulizós de attól a gyerekem engedném BIZONYOS
2016. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!