Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért nem örül...

Szerintetek miért nem örül anyu ennyire annak hogy kisbabát várok?

Figyelt kérdés
21-éves lány vagyok. Terhes. Tervezett volt a kisbaba. A barátomnak állandó munkaviszonya van. Egy éve vagyunk együtt.van a barátomnak az előző kapcsolatabol egy kis lánya szóval ő csak tudka mivel jár egy gyerek. Anyukám engem 15-eves korában szült. Nem voltam tervezett apám melett eleg sokat szenvedett neki kelett apu helyett dolgozni stb. Annyira ellenzi hogy azt mondta kepes lenne kifizetni az abortuszt.meg állandóan uzenget mobilon keresztül hogy jól gondoljam át mert még csak egy hetem van rá hogy elvetessem a gyereket.
2016. ápr. 28. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
71%

Valószínűleg félt. Nem akarja, hogy úgy járj, mint ő. Ilyen helyzetek nem szoktak jól elsülni. A párod meg már "bizonyított", téged is bármikor elhagyhat. És az egy dolog, hogy úgy nehéz életed lesz neked, de felfogtad azt, hogy valakit a világra hozol, akiért te felelsz majd?


Úgy érzed, megérdemli valaki, hogy az anyja legyél? Annyira büszke vagy az életedre, a tetteidre, magadra, hogy úgy érzed, a gyereked felnőve egyetlen egyszer sem fogja úgy érezni, hogy megbüntette a sors ilyen szülőkkel?

2016. ápr. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
22%
28-as:Ismerek olyan csajt,aki 20 évesen szült úgy,hogy se szakmája nem volt,se érettségije.Ehhez képest a kérdező végzettség és agyiszint szempontjából diplomata.
2016. ápr. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
31%
22es vagyok:én is csak azt tudom mondani,amit a többiek,vagyis,hogy anyukád félt attól,nehogy beleess az ő hibájába.De semmire sincs garancia,sajnos!Ismerek 40es nőt,aki 30 után talált egy fazont,3-4 éven belül szült két kislányt,maj gyerekestül ott hagyta a pasas.Annyiból jobb fiatalon szülni,hogy ha ne adj Isten a mostani párod mellőled is lepaktálna mondjuk 25 éves korodra,még mindig könnyebben fogsz magadnak új párt találni,mint mondjuk 40 vagy 50 év felett,amikor már kevésbé rugalmas az ember.
2016. ápr. 29. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
17%
32-es,bocs
2016. ápr. 29. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
82%
Náluk ez természetes, nagyanya 14, anya 15, lány 21 évesen szül. Majd megoldja az állam, amikor a more már lelécelt.
2016. ápr. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
61%

Anyud valószínű azért nem örül mert annyira fiatalon nagyon mehéz lehetett neki és neki tényleg az egész életére rányomta a bélyegét hisz még kamasz volt. Gondolom neki nem lehetett akkora élmény 15 évesen babázni.

Azért a te helyzeted tök más, te már felnőtt vagy. Egy felépített élettel. Ha te biztosnak érzed a kapcsolatod oly mindegy ebből a szempontból hogy 21 vagy 41 éves vagy.

Én is 22 évesen szültem még albérletben voltunk amikor terhes lettem. Mire a baba jött vettünk saját lakást és azóta is építgetjük az életünk.

Próbálj meg anyuddal leülni és átbeszélni mindent. Biztos ha már megszületik az unokája imádni fogja.:)

2016. ápr. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
83%
Én is 21 éves vagyok. 5 éve vagyok párkapcsolatban, 2 éve élünk együtt és édesanyám azt mondta, hogy legalább 2-3 évig nem szeretne babáról hallani. Én meg is értem ezt. Mi mindenképp szeretnénk gyerekeket, de ez még ilyen korban túl korai. Főleg, ha még csak 1 éve ismeritek egymást, akkor ez nagyon elhamarkodott döntés volt.
2016. ápr. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
43%

Lehet, hogy 36-7 (?) évesen nem akar nagymama lenni. Nem akar "babázni", gyerekre felügyelni, stb. Te is épp csak felnőttél, lehet most akarta kicsit kiélni magát.

Téged is biztosan félt, elvégre neki nincs sok jó tapasztalata.



Nyugi!

22 évesen szültem a fiam, 1,5 éves kapcsolatban terveztük a babát vállalást.

15 éve együtt vagyunk, a lânyunk 12. Van ház, kocsi, karrier. :)

Semmiben nem akadályozott minket az, hogy fiatalon szülők lettünk. Sőt! Mikor az ismerősök évekig próbálkoztak, vagy 30 felett küzdöttek, mert nincs kivel családot alapítani, esetleg 30+ évesen, 2 éves gyerek mellett akarnak újra munkába állni: nagyon is jó döntés volt. Mi már túl vagyunk ezen, ráérünk romantikázni. :) Más odaadná a fél lábát, ha bármikor elmehetne moziba.

2016. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
90%

én is annyi idős vagyok , mint te. az én barátomnak nincsen gyereke. 3 éve vagyunk együtt. de én még így is korainak érezném a gyerek témát. legalább 1 évet szeretnék dolgozni baba vállalás előtt. ja és lehet bennem van a hiba, de barát-barátnő kapcsolatba szüli..hát nem is tudom, főleg ha tervezett volt, nem merült fel,hogy megesküdjetek előtte?

az meg ,hogy van már egy másik gyereke, nem kimondottan előny. vele milyen a viszonya? foglalkozik vele,él a láthatásokkal stb? ez is egy árulkodó jel. ha jó apuka, akkor oké. de ha szarik a gyerekre, akkor nem jók a kilátásaid.

nem feltétlenül a korod miatt, hanem mert nem dolgoztál mostanában ha jól értem. ha tegyük fel elhagyna a barátod pici baba mellett, akkor mit csinálsz? nagyon kevés pénzt fogsz kapni, mert nem volt munkaviszonyod. meg hova mész el így dolgozni? pályakezdőként, kicsi gyerekkel? ezekre gondolni kéne. mert 1 év kapcsolatra még nem lehet semmit alapozni szerintem..bármi történhet, még mindig a rózsaszín ködben vagytok.

anyukád helyzete azért rosszabb,mert ő csak 15 volt. de érthető,hogy a saját példája miatt nem szeretné.

nem mondom,hogy vetesd el, hiszen korban jó vagy, meg nem is vagyok abortusz párti. de nem volt valami meggondolt döntés ilyen helyzetben szándékosan gyereket vállalni. nem lehülyézni akarlak, más majd megteszi. csak legközelebb azért gondolkozz mielőtt ilyen komoly dologról döntesz.

2016. ápr. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!