Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért nem örül...

Szerintetek miért nem örül anyu ennyire annak hogy kisbabát várok?

Figyelt kérdés
21-éves lány vagyok. Terhes. Tervezett volt a kisbaba. A barátomnak állandó munkaviszonya van. Egy éve vagyunk együtt.van a barátomnak az előző kapcsolatabol egy kis lánya szóval ő csak tudka mivel jár egy gyerek. Anyukám engem 15-eves korában szült. Nem voltam tervezett apám melett eleg sokat szenvedett neki kelett apu helyett dolgozni stb. Annyira ellenzi hogy azt mondta kepes lenne kifizetni az abortuszt.meg állandóan uzenget mobilon keresztül hogy jól gondoljam át mert még csak egy hetem van rá hogy elvetessem a gyereket.
2016. ápr. 28. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
36%

Most mindentől függetlenül, milyen szülő az, aki a felnőtt gyerekét folyton az abortusszal zaklatja, mikor tudja, hogy a lánya akarja azt a gyereket???


Az, hogy elmondja a véleményét, rendben van. Az, hogy aggódik, rendben van. Az, hogy ő nem ezt tenné, rendben van. De mégsem az ő élete!

2016. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
93%
ha a kapcsolat tönkremegy, és hazaköltözik akkor az ő élete is megváltozik.
2016. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
35%

51-es 52-nek: Már bocs, de ennyi erővel minden kismama kérjen engedélyt az anyjától, hogy vállalhat-e gyereket? BÁRMELYIK férfi BÁRMIKOR leléphet - lehet, hogy vannak, akik szeretnek rózsaszín álomban élni, hogy velük ez nem történik meg, pedig velük is megtörténhet. (A gyerekvállalás minden párkapcsolatban kritikus pont.)


Más kérdés, hogy az anyának joga van nem "visszafogadni" a lányát, ha esetleg egyedül marad - a kérdező ezzel nyilván tisztában van, mint ahogy azzal is, hogy az ő anyja minden valószínűség szerint nem az a nagymama lesz, akire bármikor, bármiben lehet majd számítani. A kérdező legfeljebb visszamegy dolgozni és kész - valószínűleg amúgy is visszamenne.

Egy csomó egyedülálló anyát ismertem már, de csak egy költözött haza a szüleihez (őt viszont tárt karokkal várták)

2016. ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
0%

50! Másba belese tudtál volna kötni :D

Nem osztottam az észt! Csak leírtam a véleményem.

80%-a viszont osztja az ész rendessen. Hogy pl a szar alak othagyta a gyerekét meg az anyját.

2016. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
0%

47-es: nem arról van szó, hogy "le kell tudni".

De akik meg fennen hirdetik, hogy milyen "jó" 35-40 felett szülni, sokszor már idegesek és nincs türelmük egy kamasz gyerekhez, és akkor jön az, hogy "csinálj mással programot, én már ehhez öreg vagyok" (elég ilyet láttam már).

Ha abból indulunk ki, hogy a férfiak átlag életkora 70 év körül van, akkor nem hiszem, hogy olyan jó egy fiatal felnőttnek, ha mondjuk 25-30 évesen már az apja temetése vagy az örökös kórházba járkálás meg az életéért aggódás van a napirenden:( - persze, nem ez az általános, de mégis jobb szerintem, ha a nyugdíjas évekre egy gyerek már "el van indítva" az életben!

És általában a nagyszülőknek is öröm, ha látják az unokáikat is felnőni (de legalább kamaszodni), és az unokáknak is jó, ha emlékeznek a nagyszüleikre.

2016. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
100%

Hol fogtok lakni ?

Azért ellenzi valószínűleg,mert :

1. Túl fiatal a kapcsolat

2. A barátod nem tudom hány éves,de ha a te korosztályod,és már elvált ,gyereke is van,az nem egy főnyeremény

3. Dolgoztál már életedben ?


4. Ennek talán nincs köze közvetlenül a gyerekvállaláshoz ,de : a középiskolát befejezted,bocs de ez 2016ban nem erény,hanem egy alap dolog,és nem azért mert lenézem akinek nincs meg,de munkavállalás szempontjából kitörölheted az érettségivel ..


+1: Pont azért,mert ő 15 évesen szült és egyedül,gondolom sok vergődés árán sikerült felnevelnie téged,ettől akar megóvni. Hogyha a barátod majd téged is elhagy,mihez kezdesz ? Persze nem így kell hozzáálni,de nem árt átgondolni az eshetőségeket egy NAGYON friss (1 év baromi kevés) kapcsolatnál,21 évesen,csupasz s.e.g.g.el. Gondolom édesanyád sem akarja még a te gyerekedet is a nyakadba venni ,ami teljesen érthető,és nem is az ő dolga.

2016. ápr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
100%

nem kell anyukától engedélyt kérni, de akkor kell vállalni gyereket ha egyedül is el tudja tartani, van munka, lakhatás, tartalék stb.


nem egy egy éves kapcsolatba, olyannak aki egy gyereket már csinált.

2016. ápr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
100%

és még valami,az oké,hogy fiatal anyuka szeretnél lenni. Na de ha dolgozol és élsz előtte pár évet a pároddal,kiismeritek teljesen egymást és kiállja a kapcsolat,akkor még mindig csak 25-30 éves vagy,fiatal,életerős és jöhet a gyerek.

Ma már nem olyan világ van,mint 20-30 éve,semmilyen szempontból. Nem csak azért tolódott ki a gyerekvállalás,mert az embereknek nem lenne kedvük fiatalon szülni,hanem mert később kezdenek dolgozni,tovább tanulnak,sokkal nehezebb normális ,biztosabb munkahelyet találni,egzisztenciát teremteni.

Attól még nem kell az első jöttmentnek aki szembejön gyereket szülni,hogy te babázni akarsz és félsz az öregedéstől .

2016. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj kérdező, fiatal vagy még és primitív.

A helyesírásod, fogalmazásod siralmas. Olyan alapvető dolgokat, minthogy munkahely, kislány nem vagy képes helyesen leírni.

1 éves kapcsolatba, az iskolapadból nemrég kikerülve akarsz gyereket szülni, egy elvált, gyerekes embernek - aki rohadtul tudja mivel jár egy gyerek, házasság, ezért is lépett ki.


Szerinted a barátod azért van együtt egy fiatal csirkével, hogy te is gyereket szülj neki rögtön? Dehogy is. Nem akar ő se gyereket, se feleséget, ezért hagyta ott a családját. Kúrogatni jó vagy, felelősségnek tehet leszel.


De majd meglátod 2-3 év múlva.


Példának itt ez a remek kérdés, 3 év múlva kb. a ti kapcsolatotok is itt fog tartani:

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szerel..

2016. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
61%
Persze bármikor leléphet a pasi, pontosan ezért nem szabadna egyetlen nőnek sem úgy gyereket vállalni, hogy azt ő egyedül ne tudná felnevelni.
2016. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!