Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért nem örül...

Szerintetek miért nem örül anyu ennyire annak hogy kisbabát várok?

Figyelt kérdés
21-éves lány vagyok. Terhes. Tervezett volt a kisbaba. A barátomnak állandó munkaviszonya van. Egy éve vagyunk együtt.van a barátomnak az előző kapcsolatabol egy kis lánya szóval ő csak tudka mivel jár egy gyerek. Anyukám engem 15-eves korában szült. Nem voltam tervezett apám melett eleg sokat szenvedett neki kelett apu helyett dolgozni stb. Annyira ellenzi hogy azt mondta kepes lenne kifizetni az abortuszt.meg állandóan uzenget mobilon keresztül hogy jól gondoljam át mert még csak egy hetem van rá hogy elvetessem a gyereket.
2016. ápr. 28. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
87%
mert a pasid valszeg +10+15évvel idősebb, egy gyereket már odacsinált valakinek, neked van egy érettségid, és azt hiszed tied a világ...
2016. ápr. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
26%
Folosleges a korrol beszelni valaki 21 van aki 30-40 evesen erzi ugy hogy babat akarna. Ezt senki nem szabhatja meg. Ha van munkatok van hol laknotok es majd el tudjatok tartani akkor miert ne?! Nem mindenki karrierrol almodozik es az ahitott soha ossze nem jovo penzrol ami kell egy gyerekre, mert ha ezt neznenk senkinek nem lenne hiszen annyi ugyae jon ossze soha amire azt mondja az ember hogy huu nah most anyagilag a toppon vagyok johet a baba. Persze az atlag emberekrol beszelve.
2016. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon furcsa volt olvasni a válaszokat, ezért vállalom a lepontozást, hogy látszon, nem mindenki számra egyértelműen felelőtlen, amit csinálsz.


Anyukád biztosan a saját életéből okulva nem akarja, hogy most szülj - ettől függetlenül számomra elfogadhatatlan, ahogy viselkedik. Egy szülőnek nem lehet beleszólása abba, hogy a gyereke mikorra tervez gyereket. Ha nem tervezett gyerek lenne, és meg akarnád tartani, akkor is túl drasztikusnak tartanám a viselkedését.


Azokkal a válaszolókkal értek egyet, akik azt mondják, nem lehet 20-25 évre előre tervezni, ennyi erővel sosem lenne szabad senkinek gyereket vállalni DE! fogadd meg az én anyám tanácsát: ő mindig azt mondta, egy nő csak annyi gyereket vállaljon, amennyit szükség esetén egyedül is fel tud nevelni:) - Ennyit arról, hogy mennyire lehet gyerek esetén számítani a férfiakra:S (Neki "bejött": gyorsan egyedülálló anya lett, pedig az apám is rendes ember, mégsem sikerült az a házasság..., noha egyáltalán nem "siettek el" engem)


Sok válaszoló biztosan arra gondolva "ekéz", hogy nincs felsőfokú végzettséged, és így már valószínűleg nem is lesz, vagy ha esetleg mégis, az egyetemista lét előnyeitől megfosztod magad: ez teljes mértékben igaz, de ha dolgozol, gondolom, már nem terveztél tovább tanulni, és nem is kell mindenkinek diploma, attól még lehet valaki értékes ember, ha nincs neki - legfeljebb elképzelhető, hogy nehezebb élete lesz, de manapság mr az sem biztos:S


Abban is van "veszély", hogy később bánni fogod, hogy ilyen hamar ilyen nagy elkötelezettséget vállaltál, de ezt 5 sor alapján nem lehet megítélni. Meg elképzelhető, hogy nem vagy elég érett az anyaságra, de ezt megint nem lehet abból megítélni, hogy 21 éves vagy. Van aki már ilyenkor is az, van, akire meg 41 évesen sem lenne szabad még egy leguánt sem rábízni:S


- 21 éves vagy

- MOST van egy olyan kapcsolatod, akiben megbízol, és aki mellett boldog vagy és el tudod vele képzelni a jövődet

- előre terveztétek a babát

- van hol laknotok

- MOST mindkettőtöknek van munkája

Nincs több kérdésem:) Csak örülj:) 40 évesen már "kész" lesz a gyereked, míg más még csak akkor "kezd neki", és 60, rosszabb esetben 70 éves lesz, mire felnő a gyereke, ha egyáltalán megéri, és nem hagyja itt félárván:S

2016. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
13%

Azt nem értem ,hogy miért áliják sokan ,hogy a férfi hagyta el a nőt vagy az ő hibája volt a válás?

Sok olyat ismerek ,ahol a nő a fő hibás azért ,hogy a férje othagyta.

Én 23 évessen szültem ,tervezett baba volt. 4éves kapcsolatból ,3éu együttélés után. Az "apa" ,akkor volt 28éves. Rendessen dolgozó férfi ,akivel szinte még vitáink se voltak ,jó volt a kapcsolatunk. 5hós terhes voltam ,amikor othagytam ,mert közel költöztünk az anyjáékhoz és az "anyossal" sok volt a vita. Erre ráment a kapcsolatunk...

Neki 8éves munkaviszonya volt ,nekem 4év (jó kereset).

A lányom apja végre fízet ,mert kénytelen. De látni még nem látta a lányát ,nem is érdekli.

Anyumék támogattak (nem anyagiakra gondolok ,azt előteremtem magam a lányomnak is ,mindene megvan).

Jelenlegi párom meg imádja a lányom ,apja helyett apja. Neki nincs gyereke. Ő 38éves. Nemsokára költözünk össze.

Kérdező! Anyukád csak félt ,ami érthető. Ülj le vele és beszéljétek át a dolgot. A párod is legyen ott.

Iirtad hogy kereseted van ,ami fontos.

Sztm az a "baj" ,hogy még csak 1éve tart a kapcsolatotok. De végülis van akik 10év után válalonak babát ,aztán akkor hadja ott a pasi v a nő lép a gyerekkel.

Ez csak a ti döntésetek ,én remélem jól alakulnak a dolgaitok.

Persze jó dolog ,nagyon is ,ha anyudra számíthatsz. Hisz ,ha egyedűl maradsz a gyerekkel ,ő fog segíteni.

Sok boldogságot a kicsihez.

A végzetség ,iskola se garancia. Sok diplomás ismerősöm dolgozik 90-ért. Vagy mivel elhelyezkedni nem tudott nálunk a gyárba robotol. Én meg éretségivel sorfelelős voltam ,majdnem 3szór annyiért.

2016. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
90%
Neked eddig Mickey egèrrel ès Donald kacsával volt kapcsolatod, de szívből örülök, hogy tudom, kinek az eltartására fogják az adómat költeni.
2016. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
39%
Szerencsétlen anyukád, nagy nehezen kivakarózott a putriból, levetette a szokásaitokat, már épp megnyugodott, hogy normális embert sikerült nevelnie belőled, amikor megjelent Lákátos úr a színen és gyorsan teherbe ejtett, hogy nyugton maradj, amikor majd rájössz, hogy miket csinál a hátad mögött, te liba.
2016. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
74%

Akik korán letudták a gyereknevelést, olyan boldogan hirdetik ezt, mintha valami kötelező, nemkívánatos dolog lett volna a gyereknevelés.


Egyrészt akkor minek gyerek, másrészt mindenhol azt hirdetik, gyerekkel is lehet utazgatni, romantikázni.

2016. ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem örül, mert nagyon fiatal vagy és az egy év sem olyan sok. Fél, hogy egyedül maradsz, fél, hogy megbánod, fél, hogy kimaradsz valamiből. Mármint a korosztályod nagy része egyszerűen szórakozik és élvezi a kötetlen életet. Anyukád pontosan érti, hogy ez milyen és meg akar védeni tőle. Ezzel nem azt mondom, hogy senkinek sem való ilyen korán gyerek és hogy az abortuszt helyes ilyen tolakodóan másra tukmálni, de ha belegondolsz te is érted, hogy mitől fél anyud.

Én sem mondom, hogy vetesd el, hiszen már megtörtént, terhes vagy és akarod a babát, de szerintem is butaság volt ilyen korán tervezni gyereket. 23-24 évesen is bőven fiatal anyuka lettél volna és még tesóra is lett volna időd jóval 30 alatt, ha minden klappol. Nem értem, hogy miért erőltettétek ezt ennyire.

2016. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
6%

Mire a lepontozás? :D

Sok diplomásnak nem tetszik a válasz ,na meg ne feletsük el azokat se ,akik 30évessen se tudnak gyereket válalni (nem egézségügyi okokból).

2016. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
85%
49es: Inkább tanuljál meg írni észosztás helyett.
2016. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!