Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért nem örül...

Szerintetek miért nem örül anyu ennyire annak hogy kisbabát várok?

Figyelt kérdés
21-éves lány vagyok. Terhes. Tervezett volt a kisbaba. A barátomnak állandó munkaviszonya van. Egy éve vagyunk együtt.van a barátomnak az előző kapcsolatabol egy kis lánya szóval ő csak tudka mivel jár egy gyerek. Anyukám engem 15-eves korában szült. Nem voltam tervezett apám melett eleg sokat szenvedett neki kelett apu helyett dolgozni stb. Annyira ellenzi hogy azt mondta kepes lenne kifizetni az abortuszt.meg állandóan uzenget mobilon keresztül hogy jól gondoljam át mert még csak egy hetem van rá hogy elvetessem a gyereket.
2016. ápr. 28. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
16%
Kérdezd meg tole. Egyébként senki nem szólhat bele. A mai társadalomban olyannak veszik megölni egy gyereket, mint elnyalni egy fagyit, sajnos ilyenek az emberek, mint itt is láthatod.
2016. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert elmondtad milyen élete volt anyukádnak, és valószinuleg nem akarja, hogy te ugyanigy járj.Ettől félt, a barátod már egyszer otthagyta a gyerekét, mi a garancia hogy téged nem fog? (nyilván, ha nem megcsalás lesz az indok akkor majd talál valami mást)

Nézd mi nem ismerjük a párod, téged sem, de egy biztos, még borzasztóan fiatal vagy én is rosszul lennék, ha a lányom ennyi idősen már gyereket várna. ezzel saját magaddal szúrtál ki a legjobban. Ugyanakkor meg még dolgozhatsz eleget, ezzel kommentelni hülyeség. És úgy fog felnőni hogy észre sem veszed. Van előnye is hátránya is. De most már ott van a pocakban, sok boldogságot.

2016. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük az objektív tényeket:


1. - 21 éves vagy

2. - 1 éves a kapcsolatotok

3. - A párod már otthagyott egy nőt gyerekkel

4. - Anyád kongatja a vészharangot


Nézzük a szubjektív megjegyzéseket:


1. - 21 évesen "ki ha nem én" vagy az egy érettségidre, azt hiszed fiatal vagy és neked áll világ, megtehetsz mindent

2. - Nem vagy elég érett, egyszerűen ordít a válaszaidból.

3. - Fogalmad sincs a párod mikor fog lelépni.

4. - A többi 20-23 éves korban anyává vált nő (akit mind elhagyott az apa "valamilyen más" indok miatt, khm... khm...) adja alád a lovat.


Add össze a két csoportot és látni fogod te is a választ. Persze nem fogod látni, látnád te, de egyszerűen nem akarod, rózsaszín ködben élsz. Ez jól látszik abból, hogy kioktatod az ezer és egy ugyanazt szajkózó, jó %-al rendelkező téged a bajtól megóvni kívánó válaszadót.

2016. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
87%

Nem akarlak bántani, de egy kolléga már belinkelte a kérdést, ami te is fel fogsz itt tenni: "X év kapcsolat után a férfi le akar lépni, itt vagyok a gyerekkel, mit tegyek?" Semmit, előbb kellett volna gondolkodni. A gyerek évekre le fog kötni, érettségivel milyen munkát szeretnél találni? Másnak diplomával is nehezen sikerül. Vagy talán árufeltöltő karriert szánsz magadnak? Egyébként a gyerekedre is gondolnod kellene. Szerinted egzisztencia nélkül, fiatalon, tapasztalatlanul bevállalni a gyermeket, nem ront annak esélyein az életben? Fel is kell őt nevelni, megfelelő testi és lelki fejlődést biztosítani, anyagilag támogatni. Ja, az majd alakul, meg megoldja az élet, meg boldogak leszünk. Persze, ez így működik.

Őszintén, nagy az országban a munkanélküliség, tele van a padlás árufeltöltővel, takarítóval, árok kaszáló közmunkással, miegyébbel. Francnak se kell már. Olyan emberek kellenek akik egyben tartják az országot és fejlesztik. Mérnökből, orvosból hiány van állandóan, jó IT-s szakembert nem találnak a cégek, mentős-tűzoltó-rendőr szintén kevés, reálszakos tanár alig van, vállalkozásból is több kellene, szakembert is erőfeszítés találni. Nem kell ide olyan, aki semmi értéket nem teremt, ellenben vagy segélyt kap, vagy minimálbérre van bejelentve valamilyen "munka" ürügyén, amiből semmi adó nem jön be a közösbe. Elegem van, hogy az én és családom béreimből vannak komoly levonások, hogy lehessen másoknak kipótolni, mert ma még mindig sokan azt gondolják, hogy az érettségijükkel jogosítványukkal és a párkapcsolatukkal most már ők a világ legönállóbb felnőttjei és nekik áll az ország.

2016. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
24%

En is 21 eves vagyok 12hetes kismama nalunk is tervezett volt.. nagyon orul az egesz csalad...

Valoszinu nem szeretne anyukad hogy te is szenvedj.. vagy hogy ugy jarj mint a parod elozo baratnoje..

2016. ápr. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:

21évesen a legtöbb ember még nem elég érett,tanult ,hogy tudjon vállalni gyereket.

Sokan 21évesen még igencsak függenek a szülőktől(nagyszülőktől) és ha még mellé szül gyereket az ember lánya, az újdonsült nagyszülőktől várja el a pénzt,hogy segítsen rajtuk. Jobb esetben az értelmesebbek ezt belátják,hiába vágyik szinte mindenki egy babára, nagy boldogság, de mégis felnőttként gondolkoznak,és belátják ,hogy majd ha önerőből el tud tartani egy lakást, kaját finanszírozni,majd akkor jöhet a gyerek.

Ilyen fiatalon még nagyon vágynak bulizni a fiatal felnőttek, baba mellett ezt nem lehet megvalosítani,és ilyenkor jön az is,hogy lepasszolják a nagyszülőknek.

Egyszóval ez igenis teher a nagyszülőknek,mert ők nem kötelesek eltartani az unokát és mellette a gyereküket.


Egy középiskolai végzettséggel mégis milyen munkája lehet manapság egy embernek. Szerintem még azt se tudja a kérdező,milyen dolgozni.

Magyarul eddig egész életében ki volt nyalva a se..ge. És neki még ez se elég, ha már elvégezte a középsulit annyira érett,bölcs lett,hogy képes a gyerekét felnevelni. Vajon szellemileg mennyire lesz képes fejleszteni , nevelni a gyereket? Ha már a válaszaiból is süt az értelem.

2016. máj. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
24%

65. Vagyok nem igazan ertem hogy miert pontoztatok le.. mindig is fiatalon akartam szulni.. a parommal sajat hazunk van 2 kocsink dolgozunk mindketten ....iskolank is van... nem a szuleinknek vallaljuk a gyereket hanem magunknak. Nem vagyunk gazdagok de mindent megfogunk adni a kicsinek.

Nem tudom miert ilyen negativok az emberek.. en orulok hogy nem kell varnom 30 eves koromig hogy magabiztosan vallalhassam a kicsit.

2016. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
80%
Kedves válaszoló, a gond az, hogy lehet, hogy Te meg tudod adni ami kell egy gyereknek. Ti el tudjátok magatokat tartani, van pénzetek rá, de ez többnyire nem így van. A legtöbb 21 éves nem lenne képes egy gyereket rendesen felnevelni. De ez a többség azt látja, hogy de hát Te is 21 éves vagy és lesz gyereked, akkor nekik miért ne lehetne. Nem minden 21 éves érett eléggé egy gyerekhez és ezeket az embereket nem kellene bátorítani.
2016. máj. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
73%
A kerdezo velemenyekre volt kivancsi. En csak hozza tettem hogy a korunk hasonlo.. azt egy szoval sem mondtam hogy minden ennyi idos no erett lenne hogy kisgyermeke legyen. A kerdezonel is tervezett volt a gyerek ha erett ha nem.. en nem batoritok senkit arra hogy fiatalon szuljon..de szerintem ebbe senki nem is szolhat bele.
2016. máj. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
Én megértelek, csak a kérdésedre írtam, hogy szerintem miért lettél ennyire lepontozva. De én senkit sem pontoztam le.
2016. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!