Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jókislány voltam, és 32...

Jókislány voltam, és 32 évesen pótolok. Mit csináljak a bűntudatommal, helyes ez?

Figyelt kérdés

Nem drogokról beszélek,mégcsak nem is cigizek. Férjem van,gyerek nincs. Eddig semmit nem éltem. 30 felett mentem férjhez,huszonéveimben még anyám nem engedett el bulizni. Én meg nem mentem,nehogy baj legyen. Kamaszkorom egy az egyben kimaradt,nyáron is ismételtem,ha táncolni akartam egy élőzenés helyen (nem diszkóban),úgy,hogy a szülőkkel mentünk,már küldtek haza. Legnagyobb lázadásom az volt,hogy nyáron fenn voltam otthon éjjel egyig-kettőig. Tévéztem,filmeztem. Emiatt nagyon sokat kaptam. Ordítozást,stb. Bentlakásos gimibe jártam. Egyetemistaként is csak tanultam,nem szórakoztam. Anyám roppant büszke volt.

Régen érik bennem,de ma nagyon elsírtam magam,hogy én élni akarok. Nyarat akarok. Hogy én nem éltem semmit. Szánalmas voltam. Az anyám nem érti,mi ütött belém,hiszen 'komoly kislány' voltam. A férjem üvöltött velem,hogy ő komolyabbnak ismert meg engem,és ő ebben nem lesz partner. De én táncolni akarok. Az egy dolog,hogy nem tudok,de mindig csak itthon,a lakásban idétlenkedtem csak a zenére. Eljárhatnék táncot tanulni,de én diszkóba is szeretnék menni,ott csak tombolni kell. Nem fogok inni ott semmit,mert tudom,hogy nem szabad,én csak táncolni akarok. A férjem üvöltött,hogy szó sem lehet róla,hogy 12 évesek közé menjek 32 évesen,de én most otthagytam. És csakazértis a városban ettem egy melegszendvicset,bár otthon harmadárból kihozom,de most jólesett. És meghívtam egy régi barátomat is,bármit kifizettem volna neki,csak szórakozzon velem. Volt egy ingyenes szabadtéri koncert,azt igenis megnéztem,bár már majdnem 11 óra volt. Szórakoztunk egy órát,aztán ő hazament,én meg maradtam,mert volt még egy mutatványos,azt is meg akartam nézni. Megnéztem,aztán hazamentem. Férjem sírva aludt el mellettem. Nem ért engem. Én sem magamat. Hazafelé még hintáztam a játszótéren. Játszani is akarok! Meg állatos matricás albumot vettem,mert tetszett. Társasjáték is kéne,de férjem arra sem vevő. Nem vagyok normális.


2016. jún. 25. 01:15
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
86%
De!Hidd el,én is jàtszanék veled,és most bőgök,mert én sem jàtszhatok többet,mert ìgy kéri tőlem az élet...
2016. jún. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
77%
Te sem tudsz aludni?
2016. jún. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
89%
Normális vagy. Azért nem olyan csuda különleges dolgokat írsz le.
2016. jún. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
28%
Nem csodálom, hogy a férjed sírva aludt el melletted! Ha így folytatod a lázadozást, a végén még a sitten kötsz ki! :D
2016. jún. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
Hát ez az,hogy kis dolgok,mégis kaptam ma érte. Legfőképp a diszkóért. Nem hiszitek el,hogy mit akart ma a férjem a koncert helyett. Mosogatni,mert azt együtt szoktunk. Én meg most otthagytam,legyen boldog az edényeivel,bár már kilóg a mosogatóból. Azt mondta,hogyha a hintához van eszem,fogjam meg inkább a porszívót. Hogy nőjem már ki a bolondságot. De nekem sok minden kimaradt,és csak ennyire vágyom...Meg hogy jó,hogy még nincs gyerek,mert komolytalan anyja van...holott eddig tényleg komoly voltam,sőt inkább besavanyodott. Testvérem sincs,apám se volt,anyám meg nem mindig ért rá játszani velem,nagyszüleim vigyáztak rám sokáig. Tanultam,olvastam,filmet néztem. Nem mehettem sehova. Most meg nagyon szeretnék. Ha az utcán leülök egy padra HÁTTAL,már jön a hogy viselkedsz,felnőtt vagy,szidnak. Férjem is nagyon szorosan fog.
2016. jún. 25. 02:07
 6/54 anonim ***** válasza:
88%

4-es vagyok. Látom itt aztán fergetes humorérzékkel megáldott, gyermeki lelkületű emberek járnak, akik rögtön értik a viccet ;)


Nemes egyszerűséggel nem jó ember mellett vagy. Döntsd el, hogy a saját életed akarod élni, avagy nem.

Az én férjem sem szeret kimozdulni, szórakozni, ül otthon egész nap. Én aktív vagyok. Hétvégente reggel elköszönök tőle, majd találkozunk otthon este/hajnalban, ahogy sikerül.

Sokszor töltöm barátnőmnél az egész hétvégét, olyankor haza sem megyek éjszakára.

Hétköznap nyilván együtt vagyunk, otthon.

Nem zavarja különösebben, addig se beszél senki, miközben játszik a gépen, neki pont kell némi magány, így összepasszolunk.

Nyilván ehhez stabil kapcsolat, meg egészséges önértékelés kell mindkét fél részéről, nem vagyunk féltékeny típusok.


A te férjeddel szemmel láthatóan ez kivitelezhetetlen lenne.

Amiket leírtál, egy egészséges felnőtt ember egészséges igényei, azért is vicceltem el.

Úgy írtad le azt a melegszendvicset, mintha valami eszméletlen nagy butaságot csináltál volna vele :)

Nyilván részben a te hibád is a dolog. Más képet festettél le magadról eddig, mint amit kellett volna, elnyomtad a valódi éned.

Ilyen szempontból jogos a férjed kiakadása, nem érti, miért változtál meg. Nyilván ő komoly nőt keres.

Választóvízhez érkeztél, nem bűntudat kell ide, hanem az eddigi életed gondos átértékelése.

Mielőtt döntesz a továbbiakról, nem ártana felkeresned egy jó pszichológust.

Bűntudatod van attól, ha egy picit "kényezteted" magad, lásd: melegszendvics. Nem mered felvállalni az igényeidet.

Ez lelki eredetű probléma, méghozzá úgy látom, kedves édesanyád nevelésének a hatása.

Ha teheted, vidd el a férjed is, mert ha egy felnőtt ember sírógörcsöt kap attól, hogy a párja szórakozni szeretne (érted, nem félrejárni, csak éjfél után hazaérni), ott komoly problémák vannak.

2016. jún. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
17%
Hàt ő mielőtt a férjet leìrjàtok nem ordìtania kéne de azért megértem. Nem ő tehet az anyukàdról. Vegyük ugy hogy màs élete első 25évében kijàtsza kibulizza magàt. Bàr én azért jàrok retro partyra àtéljem 20as éveimet újból mert akkor jobb volt. De ha pàrom nem jönne velem túlélném hogy ne menjünk 17-20 24-28éves korom közt amennyit buliztam...persze aktuàllis pàrommal mentünk mindig ha volt ha meg nem volt lett ott. Na de szerintem nem 30fölött kell hisztizni azokért amikért te teszed. Vàlj el férjed megérdemel egy nyugodt nőt te meg tombolj még be nem nő a fejed làgya. Exem volt ilyen 17évesenszült 23évesn megbolondúlt közbe jó kislàny volt nevelte a gyereket.
2016. jún. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
85%
De miért egy ilyen búval baszott faszit fogtál ki magadnak?
2016. jún. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Megoszlanak a vélemények... Utolsó: akkor én törődjek bele,hogy nekem már kimaradt? Van itt még valami. Férjemben még nem tudatosult,de lehet,hogy súlyos beteg vagyok. Jövő héttől orvosjárás. Nem hiszti volt a mai sírás. Magamat sajnáltam egy kicsit,hogy nekem még egy ócska hinta vagy egy kis bolondozás sem járt. Meddig komolykodjak még,és minek? Egyszerű vágyaim vannak,és azok is teljesíthetetlenek? Ezért írtam,hogy igenis elmentem,és igenis megettem azt a kva melegszendvicset,és igenis megnéztük azt a kva koncertet. Kifizettem,hogy valakivel megoszthassam,hogy te is láttad,milyen jó volt. Nem értem,miért kívánok olyan hatalmasat. De szerintem továbbra se fogok semmit se csinálni,úgysem lesz már rá alkalom.
2016. jún. 25. 02:58
 10/54 A kérdező kommentje:
Nyolcas: ez a 'búval bszott faszi' jó ember. Szeretjük egymást. Vannak hiányosságai,de nekem is. Kinek nincsenek? Humorérzékért nem állt kétszer sorba,de ez van.
2016. jún. 25. 03:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!