Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jókislány voltam, és 32...

Jókislány voltam, és 32 évesen pótolok. Mit csináljak a bűntudatommal, helyes ez?

Figyelt kérdés

Nem drogokról beszélek,mégcsak nem is cigizek. Férjem van,gyerek nincs. Eddig semmit nem éltem. 30 felett mentem férjhez,huszonéveimben még anyám nem engedett el bulizni. Én meg nem mentem,nehogy baj legyen. Kamaszkorom egy az egyben kimaradt,nyáron is ismételtem,ha táncolni akartam egy élőzenés helyen (nem diszkóban),úgy,hogy a szülőkkel mentünk,már küldtek haza. Legnagyobb lázadásom az volt,hogy nyáron fenn voltam otthon éjjel egyig-kettőig. Tévéztem,filmeztem. Emiatt nagyon sokat kaptam. Ordítozást,stb. Bentlakásos gimibe jártam. Egyetemistaként is csak tanultam,nem szórakoztam. Anyám roppant büszke volt.

Régen érik bennem,de ma nagyon elsírtam magam,hogy én élni akarok. Nyarat akarok. Hogy én nem éltem semmit. Szánalmas voltam. Az anyám nem érti,mi ütött belém,hiszen 'komoly kislány' voltam. A férjem üvöltött velem,hogy ő komolyabbnak ismert meg engem,és ő ebben nem lesz partner. De én táncolni akarok. Az egy dolog,hogy nem tudok,de mindig csak itthon,a lakásban idétlenkedtem csak a zenére. Eljárhatnék táncot tanulni,de én diszkóba is szeretnék menni,ott csak tombolni kell. Nem fogok inni ott semmit,mert tudom,hogy nem szabad,én csak táncolni akarok. A férjem üvöltött,hogy szó sem lehet róla,hogy 12 évesek közé menjek 32 évesen,de én most otthagytam. És csakazértis a városban ettem egy melegszendvicset,bár otthon harmadárból kihozom,de most jólesett. És meghívtam egy régi barátomat is,bármit kifizettem volna neki,csak szórakozzon velem. Volt egy ingyenes szabadtéri koncert,azt igenis megnéztem,bár már majdnem 11 óra volt. Szórakoztunk egy órát,aztán ő hazament,én meg maradtam,mert volt még egy mutatványos,azt is meg akartam nézni. Megnéztem,aztán hazamentem. Férjem sírva aludt el mellettem. Nem ért engem. Én sem magamat. Hazafelé még hintáztam a játszótéren. Játszani is akarok! Meg állatos matricás albumot vettem,mert tetszett. Társasjáték is kéne,de férjem arra sem vevő. Nem vagyok normális.


2016. jún. 25. 01:15
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
61%
Férjed ne sírva aludjon el, hanem menjen veled bulizni. Tombolni az éjszakába, ha kell. Hidd el, addig jó, amíg ilyenekre vágyunk :) Én 45 vagyok, van 2 gyerekm, de most is tombolok kedvenc koncertemen...megiszom egy sört is, mert jól esik. Egy neked sem fog ártani. Menj táncolni, menj rendezvényekre, fesztiválokra. Élj...mert csak egy életed van! Ne törödj másokkal! :)
2016. jún. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
68%

Szép történet, egyre kreatívabbak vagytok.

Egyértelműen pszichológusra van szüksége ebben a helyzetben az embernek, és nem azért mert ki akarja élni magát, hanem azért, mert azt a korábbi elnyomott gyerekkora miatt akarja megtenni pánikszerűen. Ilyenkor az ember nem képes racionálisan gondolkodni, már semmi köze a tevékenységnek a szórakozáshoz, csak ahhoz hogy a régi elnyomás köréből kiszakadjon. Felnőtt dackorszak.

2016. jún. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
59%
Miert abban latod a kielest ha ejszakazol diszkozol stb?Es majd eljon az a pint is mikor rajosz h tobb ferfival akarsz lenni?Lehet ettol is tart a ferjed.Jigos a ferjed felelme mert nem igy ismert meg.O nem ezt az ened fogadta el.Az ember persze valtozik az evek alatt,de nem ilyen drasztikusan.Mar nem egyedul elsz,kompromiszumot kell kotni a ferjeddel,aki a parod.Nem igazan ertem ezt a "nem eltem ki magam" hozzaallast.En sem akkor,mert nem voltam sose bulizos,nem jartam diszkokba egyaltalan max hazibuliba parszor,nem cigiztem es nem iszok.Ja es a ferjemmel 9 eve vagyok egyutt ugy h elso kapcsolatom.De ezekre nem volt igenyem.Es nincs is.Es nem jut eszembe az h uristen kimaradt az eletembol a diszkozas...akkor nem eltem?!Elek ah te is.Menyetek el kettesben par napra nyaralni,cukrazdaba,fagyizni stb.Vele elj hisz o parod.Ot valasztottad tarsadnak.Ami nem azt jelenti h nem elhetsz,de nem ugy h ot ezzelegbantod.Szerintem ulj le vele es normalis hangnemben es stilusban mond el neki h szeretnel tobb helyre kimozdulni legyen ebben a tarsad mert vele jobb menni mint egyedul.H pribaljatok meg kompromiszumos megoldast talani ami mimdkettotokneo jo.Ehez elengedhetetlen h beszelgessetek.Az nem.megoldas h elmesz akkor is ha o ellene van,nem szabadna ennyire leszarni a parod velemenyet.Ah neki sem,ezert kell h oszinten beszelgess vele,es ne tamadj hanem mindketzen engedjetek valamiben.
2016. jún. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
55%
A férjed egy csicska.. csak úgy mondom :D elsírja magát ilyenen, hát mi ez már?? a férjed minden csak nem férfi! mellesleg 30 évesen is lehet, sőt kell szórakozni. Mi értelme hogy otthon ülsz besavanyodva, minden nap ugyan úgy telik el és a monotonitás kinyír.... ember vagy, ki kell ereszteni a fáradt gőzt :) egyik ismerősöm bőven túl van a 30on, mégis airsoftozik, van valami repülős hobbija is, rengeteg gyönyörű képet szokott készíteni a magasból és képzeld.. a felesége támogatja ebben. Volt hogy a szülinapjára egy airsoft pisztolyt kapott a feleségétől :D emelett persze vannak gyerekeik is, nem degeneráltak, rendesen vannak nevelve stb stb. KELL a kikapcsolódás. Ha te ezt a táncban leled meg akkor hajrá :) nehogymár néhány besavanyodott életunt ember rákényszerítsen hogy ugyan olyan unalmas, monoton, sz*r életet élj mint ők.. ha szeretnek számít nekik a boldogságod és jelen pillanatban te ettől az életmódtól amit éltek a férjeddel úgy látszik nem vagy az. Mosogtani, porszívózni, mosni, főzni stb máskor is lehet főleg hogy nincs még gyerek, több a szabadidőtök is, kevesebb a kötelezettségetek.. ülj le a férjeddel és beszéljétek meg.
2016. jún. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
80%

mi az, hogy szigoruan fognak téged, a férjed?? felnott ember vagy!!! nem iszol, mert tudod nem szabad? mi az, h nem szabad? (ha csak nem betegség miatt nem ihatsz)..nem mentél bulizni, nehogy baj legyen??


atyauristen, ugy kezelnek, mint egy szellemileg visszamaradott 12 éves gyereket!


30 évesen mentem férjhez, de az isten nem tarthatott volna vissza, hogy ne azt tegyem amihez kedvem volt (és nem bulizásra, discora gondolok, mert az mindig is hidegen hagyott)

2016. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
86%
Ezért kell mindig jól megválogatni hogy kivel kezdünk kapcsolatba.Itt is adott egy lelkibeteg ember akiről csak később derül ki a múltja,persze h sokkolja a környezetét.Ki örülne annak,ha a korábban teljesen másként viselkedő párja hirtelen 180-at venne és megőrülne,ráadásul valószínűsíthető gyerekvállalás előtt?Ma csak diszkó és tombolás,holnap már félrekefélés és válás mert újítani akar és elégedetlen.Az ilyen gyerekkori traumások örök elégedetlenek a sorsukkal és mindenkiben az elnyomót látják,ezért akarnak mindig változtatni és pörögni.
2016. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
83%
Így van ahogy az utolsó mondja! Egészs3ges házasságban senki nem tett vissza senkit vannak kivételek persze), engem is szigorúan fogtak otthon, és én is pörgős vagyok amit a párom meg is ért, néha velem jön, de pl discóba nem :D de sosem problémázik.
2016. jún. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
Bocsánat, utolsó előtti gondoltam, közben jött egy másik válasz.
2016. jún. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként eddig mit csináltatok? Otthon ültetek és néztétek egymást vagy mi?

elárulom neked, hogy az én anyukám már 45 éves elmúlt. Neki is sanyarú gyerekkora volt(nagyapám agresszív alkoholista volt, időnként szíjat hasított anyám hátából) később mikor megszült engem meg tesómat utána kb 20 éven keresztül ugye minket meg a lakást kellett fenntartani, de a mai napig látástól mikulásig dolgozik.


Viszont az utóbbi 1-2 évben, ha talál valami koncertet ami érdekli arra veszek neki 2 jegyet(mindig talál valakit akit be tud szervezni) és elmegy bulizni. Eddig erre nem volt lehetőség. És köztetek több mint 10 év van.


Nem veled van a baj, hanem a férjeddel, meg anyáddal. Nem normális, hogy 30 elmúltál és még mindig korlátozni akarnak. Így akarod leélni az életed?

Férfi az aki sírva alszik el, mert egyedül kellett elmosogatnia? Én biztos, hogy páros lábbal rúgnám ki az ilyet.

2016. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
56%
Sok a baj. De lehet egy normális szexuális élet rendbe tenné a lelki világod. Kiegyensúlyozott lennél, nem is biztos hogy társasjátékra van szükséged.
2016. jún. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!