Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jókislány voltam, és 32...

Jókislány voltam, és 32 évesen pótolok. Mit csináljak a bűntudatommal, helyes ez?

Figyelt kérdés

Nem drogokról beszélek,mégcsak nem is cigizek. Férjem van,gyerek nincs. Eddig semmit nem éltem. 30 felett mentem férjhez,huszonéveimben még anyám nem engedett el bulizni. Én meg nem mentem,nehogy baj legyen. Kamaszkorom egy az egyben kimaradt,nyáron is ismételtem,ha táncolni akartam egy élőzenés helyen (nem diszkóban),úgy,hogy a szülőkkel mentünk,már küldtek haza. Legnagyobb lázadásom az volt,hogy nyáron fenn voltam otthon éjjel egyig-kettőig. Tévéztem,filmeztem. Emiatt nagyon sokat kaptam. Ordítozást,stb. Bentlakásos gimibe jártam. Egyetemistaként is csak tanultam,nem szórakoztam. Anyám roppant büszke volt.

Régen érik bennem,de ma nagyon elsírtam magam,hogy én élni akarok. Nyarat akarok. Hogy én nem éltem semmit. Szánalmas voltam. Az anyám nem érti,mi ütött belém,hiszen 'komoly kislány' voltam. A férjem üvöltött velem,hogy ő komolyabbnak ismert meg engem,és ő ebben nem lesz partner. De én táncolni akarok. Az egy dolog,hogy nem tudok,de mindig csak itthon,a lakásban idétlenkedtem csak a zenére. Eljárhatnék táncot tanulni,de én diszkóba is szeretnék menni,ott csak tombolni kell. Nem fogok inni ott semmit,mert tudom,hogy nem szabad,én csak táncolni akarok. A férjem üvöltött,hogy szó sem lehet róla,hogy 12 évesek közé menjek 32 évesen,de én most otthagytam. És csakazértis a városban ettem egy melegszendvicset,bár otthon harmadárból kihozom,de most jólesett. És meghívtam egy régi barátomat is,bármit kifizettem volna neki,csak szórakozzon velem. Volt egy ingyenes szabadtéri koncert,azt igenis megnéztem,bár már majdnem 11 óra volt. Szórakoztunk egy órát,aztán ő hazament,én meg maradtam,mert volt még egy mutatványos,azt is meg akartam nézni. Megnéztem,aztán hazamentem. Férjem sírva aludt el mellettem. Nem ért engem. Én sem magamat. Hazafelé még hintáztam a játszótéren. Játszani is akarok! Meg állatos matricás albumot vettem,mert tetszett. Társasjáték is kéne,de férjem arra sem vevő. Nem vagyok normális.


2016. jún. 25. 01:15
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
23%
Nem valami pótcselekvés ez a "kiélés sorozat"? A munkádban megtalálod magad? Gyereke nem hiányzik? Ez a kettő 10 év múlva nem pótolható, mint valami hiányzó disco-röfögés.
2016. jún. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
66%
Még mindig benned van a megfelelési kényszer anyád iránt tudat alatt, ha még ö nincs is ott. Ezt hozta ki belöled a túlságosan szigorú nevelés. A te helyedben elgondolkoznék rajta, hogy egy olyan ember mellett akarom leélni az életem, aki sírni kezd meg kiakad meg hisztizik, ha egyszer nem vele csinálok programot, hanem valaki mással. Ha ezt akarod csinálni, így akarsz élni tovább, akkor nagyon meg kell gondolnod, minden esetre sok sikert!
2016. jún. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
30 vagyok,2 gyerekünk van. Néha elmegyünk együtt koncertre, bulizni. Múltkor voltam pár kollégával karaokezni,jó volt. Férjem volt otthon a gyerekekkel. Mi az h nem mehetsz el? Jó 10eb évesen én se mentem,nem volt rá igény..
2016. jún. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
72%

Beszéld meg a férjeddel ezt. Én a helyedben, azt kérném tőle, hogy néhány hétig, engedje meg, hogy egy "bulizósabb" barátnőddél lakj, ahol kitombolhatod magad. "Nem vagy normális, drágám, több mint 30 vagy..." Ne jöjjön ezekkel. 30 éves nő vagy, de akkoris jogod van megvalósítani a vágyaidat, és mint, hogy a férjed, szerintem nem elleneznie hanem támogatnia kéne téged. Nincs 3 gyereked, akit magadra hagynál -pont jókor jött el ez a gondolat, mert addig amíg az ember nem szórakozta ki magát, semmiképp ne válalljon gyereket.

Menj el koncertekre, keress egy baráti társaságot akikkel együtt mehetsz, jobb kocsmáktól kezdve, bárhová.

De az is fontos, hogy egyedül kalandozz -cirkusz, állatkert, vidámpark... Akár nyáron részmunka idős állást is vállalhatnál ilyen helyeken (bár valószínűleg a férjed nem örülne ha csapos lennél, de egy picit önzőnek kell lenni a boldogsághoz).

Ha nincs társaságod, akkor vagy az "új" munkahelyeden, vagy olyan helyeken lenne esélyed mint felnőttek számára játék hely, ahol kártyáznak, társasjátékoznak...A neten keress rá, én már voltam ilyen helyen, és nagyon jó volt.

Akár egy körutazásra is elmehetsz, Európa gyönyörű hely, ezt akár a férjeddel is megteheted.

Egyébként nem ismerem a kapcsolatoat a férjeddel, de ha nem ért meg téged, akkor nagy konfliktust is okozhat ez. Úgyhogy ezzel a tudattal állj neki élményeket csinálni -bár én ehhez mindenképpen ragaszkodnék, de a te életed, a te férjed.

2016. jún. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
36%

Válj el hagy ott mindent és mindenkit! És minden nap úgy élj mintha az utolsó volna!


Az anyád meg kívánom, hogy forduljon fel... Milyen jogon korlátozott téged ki a franc ő...


De útálom az ilyen parcsnok embereket

2016. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
65%
Megértem, hogy hiányoznak ezek a dolgok, de őszintén szólva nagyon infantilisen adod elő magad...
2016. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a pontosítás kedvéért: Nem az infantilis, amit csinálsz, hanem az, ahogy még itt is magyarázkodsz miatta, és mindent próbálsz "menteni".


32 évesen azt kellene mondanod, hogy felnőtt ember vagy, és azt csinálsz, amit akarsz, nem pedig sulykolni, hogy csak egy melegszendvics, bár olcsóbb, de jól esett... stb. Kit érdekel??? Ettél egy melegszendvicset. Erről nincs is mit beszélni.

2016. jún. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
jól tetted, érezd jól magad máskor is
2016. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
30%
Kapuzárási pánik a becses neve a bajodnak. :D Szerintem egyáltalán nem jól csináltad kamasz, illetve már felnőtt korodban, hogy mindig azt csináltad, amit a szüleid mondtak. Tessék, itt a következménye. Én hiszek a lázadásban de nem hiszek az elvárásban! Nem az vagy amit az iskola vagy a jegyeid mutatnak rólad, vagy az amit a szüleid mondanak, Neked meg törvényszerűen el kell játszanod a *jókislány* szerepet. Az ér valamit aki egészséges pszichével tud belépni a felnőttkorba, a saját elvárásainak megfelelően. Szóval: éld ki magad amíg lehet, és ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak mások!
2016. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
7%

Hááát.. XD

Nagyon elbeszélgetnék szüleiddel... >,<

Férjed ugyan akkora vadbarom. XDXD

Nem érted magadat???

Eddigi életedet tönkre tették. Nem csak valameddig.., hanem egész mostanáig. Te tényleg nem érted magadat?????? Végre önmagad akarsz lenni ha eddig sose hagyták...

ŐK NEM NORMÁLISAK! TE 100%OSAN NORMÁLIS VAGY.

Hagy el őket. Komolyan. Férjed nem neked való, ha ilyen szüleim lettek volna, kamasz korom vége előtt megszakítottam volna velük minden kapcsolatot, de minimum önálló élet kezdete után.

2016. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!