Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális az a...

Szerintetek normális az a szülő, aki nem engedi a 18 éves fiának, hogy a saját maga megkeresett pénzéből, azt vegyen amit akar?

Figyelt kérdés

4 év után venni akarok/akartam volna egy telefont.

85 ezer ft értékben, de a szüleim nem engedik.


2016. júl. 5. 08:31
 21/95 anonim ***** válasza:
15%
Ha iskolába jársz, nem kell dolgoznod. De nem is kell 85ezres telefont venned. Köszönöm szépen, van gyerekem és nyilván meglepő, de nem utal. Igaz, ő még nem dolgozik, de tudja, hogy ha fog, akkor hozzá kell neki is járulni az eltartasahoz
2016. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 A kérdező kommentje:

De amúgy nem is a 85 ezerről van szó.

Amikor megkérdeztem mennyiért vehetek telefont, azt mondták nem engedik hogy bármennyiért is vegyek.

Mondtam nekik hogy akkor veszek 50 ezerért egy Vernee-t, azt sem engedték.

Pedig 50 ezeret egy telefonra...

2016. júl. 5. 09:30
 23/95 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező hagyd. Az anyagiakkal kapcsolatos kérdések mindig mindig megosztóak, mert ami x embernek sok pénz, y-nak semmi. És ezt nem fogják fel az emmberek. Azt mondom, hogy nem normális. Én egyszerűen megvettem volna. 4 év után? Spontán vettem +100.000ért cipőt táskával.
2016. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
20%
Ah, mindig eljelejtem, anyagilag csak a gyerek akaszkodhat a szulore. Annak kötelessége a gyereket eltartani, de nem ám a minimum szinten, mert neki igényei vannak. A szülőnek meg az a dolga, hogy azokat kielegitse, akkor is, ha baromság és akkori, ha magára már nem jut. Bocsi, 16.
2016. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hagyni kellene az ilyen embereket, de arra még kíváncsi vagyok hogy ő mennyit fog elkérni majd a gyereke diákmunkájából. Ha szerinte a 30% kevés.
2016. júl. 5. 09:32
 26/95 anonim ***** válasza:
12%
De mégis minek neked 50/80 ezerért egy telefon?
2016. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
14%
Légyszíves idézd, mikor írtam, hogy 30% kevés. Nehéz lesz, mert ilyet nem írtam.
2016. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 A kérdező kommentje:

Mert ez alattiakkal csak a gond lesz mondjuk 1 év után, ha nem hiszed nézz bele a telós kategóriába, van egy csomó ilyen kérdés, ahol rendre mindenki azt mondja, nem éri meg olcsó telefont venni.

Olcsó húsnak híg a leve kb.

2016. júl. 5. 09:35
 29/95 A kérdező kommentje:

"Tehát egész évben eltartanak, nyáron még 30%öt kérnek a jovedelmedbol."


Itt írtad, ha neked nem esik le, hívd be a gyereked és kérdezd meg tőle szerinte ez a mondat mire utal.

2016. júl. 5. 09:36
 30/95 anonim ***** válasza:
20%
Bocsi, de telefonálni egy akármilyen ócska mobillal is lehet, nem letfontossagu az okostelefon. Azt nem sikerül felfognod,hogy ez a pénz nem kevés és teljesen felesleges ilyen baromságra költeni. Ebből minimum egyhavi élelmiszert lehet fedezni, ruhát vásárolni, számlákat befizetni. Ha egyedül élnel, ebből éhen halnal. A szüleid nyilván szeretnék ha felfognad a penz erteket
2016. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!