Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális az a...

Szerintetek normális az a szülő, aki nem engedi a 18 éves fiának, hogy a saját maga megkeresett pénzéből, azt vegyen amit akar?

Figyelt kérdés

4 év után venni akarok/akartam volna egy telefont.

85 ezer ft értékben, de a szüleim nem engedik.


2016. júl. 5. 08:31
 41/95 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes. Egyszer gyerek, akitől nem lehet elvarni, hogy a lehetőségekhez képest beszalljon a rezsibe, máskor meg felnőtt, aki azt csinál, amit akar, nehogy már a szülőnek joga Legyen beleszolnia.

Az Audi és a Suzuki példa tökéletes amúgy. Ha van pénzed Audira és annak fenntartására, vegyél azt, ha nincs, akkor a Suzuki is tökéletesen megfelelő a célnak. Kerdezonknek pénze ugyan jelenleg van rá pénze, hogy a dragabbat vegye meg, kár, hogy egy év múlva valóban elavult lesz és máris nem tud menozni a szuper telefonjaval. Az is mókás, hogy ugyan az ő pénze, hiszen nyári munkából szedte össze a rá valót, de a sajt minimális szükségleteit nem tudja kielegiteni, arra a szülők kellenek. Röhejes.

2016. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem normális dolog, és számomra érthetetlen, ugyanúgy, ahogy néhány válaszoló hozzáállása.


Nálunk így volt:

1. a mi dolgunk a tanulás, nem kell mást csinálnunk, de az menjen jól

2. nem volt elvárás a nyári munka, de adódott rá lehetőség, így kerestem nyaranta kb. 30-40 ezer Ft-ot

3. nem kaptunk kifejezetten zsebpénzt, hanem a szülinapra, ballagásra, illetve a munkára kapott pénzeket gyűjtögettük, és ha valami olyan (nem létfontosságú) dologról volt szó, abból vettük meg. Pl.:új monitor, vagy egy 15. póló, ami nem azért kellett, mert mondjuk kinőttem, hanem azért, mert tetszett. Az teljesen a mi dolgunk volt, hogy mire költünk a zsebpénzből, akár hasznos dolog volt, akár hülyeség, a szüleink elmondták a véleményüket, aztán hagyták a dolgot

4. létfontosságú dologra SOHA nem kellett költenünk a saját zsebpénzünkből, pláne nem hazaadni, bele a rezsibe

5. egyetemi tanulmányaim alatt is támogattak.


Nekem a szüleim példája követendő. A zsebpénz azért van, hogy a gyerek arra költse, amire szeretné, mert ebből fogja megtanulni beosztani, megtanul gyűjtögetni. A nyári munka is hasznos, én fizikai munkát végeztem gyárban, jó volt ráébresztésnek, hogy a pénz nem a fán terem. De nagyon igaz az is, hogy a gyereket a szülő szeretné, és nem a gyerek feladata, hogy eltartsa magát, amíg tanul. Vannak helyzetek, ahol persze másként alakul, megszorul az ember, stb., a fentiekre ezek a szükséghelyzetek természetesen nem vonatkoznak.


Az én véleményem tehát, hogy a szüleid butaságot csinálnak a tiltással.

2016. júl. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 piroska és a farkas ***** válasza:
80%
Azt azért tisztázzuk, h vannak - e a nyárra terveid - pl fesztivál - és ha igen, ezt tudod - e fedezni magadnak? Mert akárki akármit mond, az ilyesmi nem dolga a szülőnek. Alapvetően én is amellett vagyok h egy diák tanuljon tisztességesen, és ha vmi pénze összegyűlik, lehessen az ő vàlasztàsa h elmozozza havonta vagy egyben költi el vmi vágyott dologra. De sajnos manapsàg látom annak az egyensúlytalansàgàt is, h még nem önálló fiatalok olyasmiket vesznek, amiket dolgozó emberként nehezebb lenne összespórolni és ez vhogy olyan...nem is tudom, illúzió. Mert olyan, mintha megengedhetnék maguuknak és persze, meg is engedhetik hiszen semmi egyeb kiadasuk nincsen. Aztan elkezdik a felnott eletet, netto 120- ert, ebbol lejon a rezsi a kaja a nemtudommi...maris kiderul h bizony draga egy 85 ezres telefon.
2016. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim válasza:
74%
Egy 18 éves (jogilag felnőtt) ember hadd vegyen már a SAJÁT pénzéből azt amit szeretne. Kérdező szerintem ne foglalkozz a szüleiddel, menj el és vedd meg azt a telefont amit szeretnél. És sz*rd le ezeket a kapzsi és álszegény kommentelőket akik azt mondják "minek neked telefon" meg hasonlókat.. Az ilyennek minek gyerek?
2016. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
17%

Hogy nevelja, utolsó. Hogy a társadalom hasznos, produktív tagjává nevelje, ne egy olyan emberré, akinek az a normális, hogy két kézzel szórja a pénzt baromságokra, miközben önmagát eltartani meg jó darabig képtelen.

Igaz, ma az a szemlélet az elterjedt, hogy szegény gyereknek ki kell nyalni a se**et és nem baj, ha még 30 évesen is otthon él, eltartatja magát de semmi szabályt nem hajlandó betartani.

2016. júl. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
48%
Azon mi nem hasznos, hogy én nem vennék ennyiért, de ha a kérdező a saját pénzéből meg tudja venni, és kell neki, akkor vegye meg? Így sok értelme van válaszolni...
2016. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
5%
A Suzuki és Audi példája nagyon jó, csak éppen, ha karambolozol, tök mindegy, hogy 3000-rt vettél a Tescoban telefont, vagy 300000-rt egy tök fullos (most és még max 1 hónapig) telefont. Úgyhogy ezt esetleg az autó kategóriába.
2016. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
77%
Te akkor sem értenéd meg a példát, ha le lenne rajzolva, de inkább csak nem akarod megérteni, mert a végén még tanulnál egy kicsit és nem csak haragból védenéd a védhetetlent.
2016. júl. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
50%

nem normális. Nekem nem kértek el a diákmunkámból. áigaz, én se kértem mondjuk ruhára, kajára akkor pénzt. szóval csak a viz villany fűtésrész jutott rám. Azt meg mindig kérdeztem fizessem e a rám esőt, de nem kellett.

A keresetemmel azt csináltam amit akartam. így tanultam szépen meg, beosztani, mire jut, mire nem.

Faterom totál csóró családból való, de még neki se kérte el az anyja a pénzét annó diákként. amivel apun önként támogatta azt elfogadta, de egyáltalán nem szólt bele, hogy mire költi. Mégis költött az anyjára, tesójára is.

Nekem se szóltak bele, mégis költöttem hazafele is. bevásároltam nagybevéásárlásra, ilyenek. szóval kivettem a részem.

De igenis simán fogtam magam és kimentem 18 évesen egy hétre utzni, stb. Megkerestem rá.

Mondjuk nálunk nem szokás mások pénztárcájában turkálni, meg teljesen természetes, hogy segítünk egymáson. Szóval pl amikor tönrement a tv, és még egyetemisták voltunk, nem muter vette, hanem hárman vettük, tesóm meg én is ugyanúgy beszálltunk. nem kérte, de ez volt a természetes.


valaki írta, hogy ez a nagyon legalja gondolkodás, hogy 18. születésnap, innentől nem tartalak el... Ez csak azt szüli, hogy jól lelép a gyerek, és visszafele se segít.

ha tetszik ha nem, a szülőnek van a gyerek felé kötelezettsége, míg munkaképes nem lesz, és nem fordítva. Ha a szülő elég jó szülő volt, akkor úgyse hagyja magára a gyereke ha viszont segítségre szorul. De akit 18 évesen kvázi kidobnak hazulról, meg lehúznak, én nem csodálom ha otthagyja a szüleit és szóba se áll velük.

2016. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim válasza:
58%
#46 Aki nem engedi meg a felnőtt gyerekének azt, hogy arra költse a saját pénzét amire szeretné (persze nem mértéktelenül, ami jelen esetben nem is az, mivel 85000ft egy telefonért nem hatalmas összeg és egy telefon hasznos, szóval nem is felesleges pénzkidobás )és még elvárja a gyerekétől a "lakbért" az nem a társadalomnak neveli produktívvá hanem magának.. Ez kb olyan mintha úgy tekintenének a gyerekükre mintha valami "befektetés" lenne, (hogy adom bele a pénzt aztán meg 18 éves kora után ő adja a pénzt és jujj de jó mert hosszútávon megéri) és nem úgy mint aki majd tovább viszi a családot, a vérvonalukat.. Nem az a baj, hogy valaki segít a szüleinek meg beszáll a családi kasszába (ez alap dolog szerintem), hanem az hogy egyesek ezt megkövetelik a gyerektől, még akkor is ha nincs is szükségük arra a pénzre. Szerintem ez szánalmas, főleg egy tehetősebb családban. Ha már annyira bele akarnak szólni a pénzes dolgaiba akkor inkább csak mondják el a véleményüket, hogy inkább gyűjts lakásra, autóra vagy valami más hasznos dologra..
2016. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!