Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális az a...

Szerintetek normális az a szülő, aki nem engedi a 18 éves fiának, hogy a saját maga megkeresett pénzéből, azt vegyen amit akar?

Figyelt kérdés

4 év után venni akarok/akartam volna egy telefont.

85 ezer ft értékben, de a szüleim nem engedik.


2016. júl. 5. 08:31
 31/95 anonim ***** válasza:
14%
A gyerekem iskolában van, nyuszika, de hidd el, jobban megy neki az értő olvasás, mint neked. Ez a mondat szó szerint azt jelenti, amit írtam. Egész évben nem járul hozzá a koltsegeidhez, nyáron meg elkernek 30%ot.
2016. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 A kérdező kommentje:

Na jó, én ráhagyom.

Még helyesen sem tudsz írni, de azért pattogsz hogy márpedig neked van igazad.

2016. júl. 5. 09:44
 33/95 anonim ***** válasza:
84%
Én még annyit hozzáteszek, hogy semmilyen jogon nem várhatja el egy szülő, hogy 18 évesen a gyerek hazaadjon pénzt. Úgy kell gyereket vállalni, hogy +18 felett is tudja a szülő támogatni. Nem a gyerek akart megszületni, hanem a szülő akart gyereket vállalni. Én speciel magán egyetemre jártam, 3300Eurós tandíjjal/szemeszter. És ha a legjobbak közt voltam, akkor ingyenes volt. Nos hol kerestem volna 1milliót fél év alatt diploma nélkül? Sehol. Jobban jártam én is a szüleim is ha inkább tanultam és sikerült bejutom a legjobbak közé. Egyébként sem küldtek volna dolgozni. Bár mindenkinek ilyen szülei lennének.
2016. júl. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
70%

Ne vedd magadra,csak a szokásos elmeroggyant anyucica trollkodik itt,miközben a háttérben a gyereke sír.Ezek beleőrülnek a négy falba otthon és itt élik ki.

Egy rendes telefon nem húszért van,max az olyanok amiket évente lehet lecserélni.Ezt elmagyarázni egy korlátolt embernek olyan,mint kutyától elvárni az idő fogalmának ismeretét.Lehetetlen.

2016. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nem normális. Nekem soha nem kérik el a diákmunkából keresett pénzt. 100 ezres telefont is megvették és sokkal jobb mint előtte a 60 ezres. 18l
2016. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
84%
Ne foglalkozz az ilyen beteg válaszolókkal, az utolsó földön talált fillért is a fogukhoz vernék. Nyugodtan vehetsz a saját pénzedből telefont, inkább 85ért egy jót mintsem 40ért egy gagyit ami holnap megadja magát.
2016. júl. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem milliomosok, akkor normális. Ugyanis lehet, hogy te kerested meg a pénzt, és lehet, hogy arra költheted, amire akarod, de ha érettségi előtt állsz, pár éven belül lehet, hogy költözöl, amit inkább pénzből kell állni, mint 85 ezres telefonból. (Megjegyzem, egy 5 ezres telefonnal ugyanúgy lehet telefonálni, de okostelefonok vannak már 20000-től is). Nem biztos, hogy a szüleid úgy gondolják, hogy a megszerzett pénzedet azonnal el kell....szni valamire, valószínűleg 1 fokkal jobban örülnének, ha félretennéd, mert nem fogják mindig ők állni a kajádat, ruháidat, vizet, villanyt, minden szart, amit használsz.
2016. júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
22%
És az értékhez mérni bármit is, elég nagy hülyeség. az é anno 18000-be került telefonom 6 éve tökéletesen működik, míg mellettem mindenki 3havonta cseréli a asza új Iphoneját, de legalábbis panaszkodik, hogy ez nem jó, az nem jó, csak a szervizelés marha drága. Nem az ár számít, a drágább is ugyanolyan, mint az olcsóbb, csak éppen más a neve, azt kell megfizetni.
2016. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
24%
Felnőtt, dolgozó emberként sem költenék ennyit egy telefonra. De ez én vagyok. Nekem nem ér ennyit. Viszont ha a te helyedben lennék, és lenne rá pénzem, és pont azt a telefont akarnám, eszembe sem jutna engedélyt kérni rá, hogy megvehessem. Te pénzed, te döntésed, ráadásul nagykorú vagy. Akkor? Miért kérdezted meg egyáltalán?
2016. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
72%

A Suzuki vs Audi esete. Mindkettő tökéletesen működik, de a Suzukival negyvennél kiflibe törsz és talán összekanalaznak, az elektromos ablakemelő a legnagyobb rendelhető extra, az Audi pedig biztonságos, kényelmes és tele van mindennel, persze sokkal drágább is.

A minimalista fillérbhahszók sosem fogják megérteni a különbséget, legyen szó telefonról, autóról vagy bármiről.

2016. júl. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!