Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális az a...

Szerintetek normális az a szülő, aki nem engedi a 18 éves fiának, hogy a saját maga megkeresett pénzéből, azt vegyen amit akar?

Figyelt kérdés

4 év után venni akarok/akartam volna egy telefont.

85 ezer ft értékben, de a szüleim nem engedik.


2016. júl. 5. 08:31
 51/95 anonim ***** válasza:
64%
A Suzuki Audi példába azért belektönék. Ha az illető vigyáz rá, és nem kell havonta kijelzőcserére vinni, akkor ugyanannyi a fenntartésra egy 30.000ft-os telefonnak is és egy 250.000ft-osnak is. Amíg egy Suzuki fenntartásra sokkal alacsonyabb, mint egy 3.0-s Audié . Fogyasztás, biztosítás, szerviz, casco.
2016. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
50%

Tehát érted magát az analógiát, csak mindenképpen bele akartál kötni a nyilvánvaló különbségekbe a két hasonlónak szánt példa között.

Na jó, akkor leírom szájbarágósan.

Jó telefon = jobb processzor, több memória, minőségi hardver, hosszabb szoftvertámogatás. Értelme: tovább fogja futtatni az időközben fejlesztett és erőforrásigényesebbé váló appokat, nem fog lelassulni és kínszenvedéssé válni a felhasználói élmény. Tovább használható, később kell venni, később kell pénzt kiadni rá.

Olcsó telefon = belépőszintű hardver, korlátozott frissítési lehetőségek. Felteszel rá új verziót, használhatatlanul lassú lesz. Nincs támogatás, nem készül rá újabb használható app, értelmét veszíti az okostelefon jelleg, fejleszteni nem lehet, másikat kell venni. Ugyanott vagy, mintha már az elején tisztességes vasat vettél volna.

Remélem a következő abba köt bele, hogy a Suzuki kevesebbet fogyaszt az Audinál. Kis szövegértést, kérem szépen!

Ez itt nem a "bezzeg az én időmben.." rovat.

2016. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:
25%
Mennyivel szállsz be a rezsibe? Kaja, víz, gáz, villany.
2016. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 anonim ***** válasza:
69%
Miért kéne beszállnia a rezsivel egy 18 évesnek???
2016. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 piroska és a farkas ***** válasza:
66%
Segítene a véleményalkotàsban, ha a Kérdező kifejtené, h MIÈRT nem akarják a szülők, hogy költsön. Egyetértek azokkal akik azt írjàk, h a szülőknek kötelezettségeik vannak. Igen. De sajnos a saját környezetemben is akad arra példa, h a már dolgozó de még otthon lakó fiatal vesz egy 400 ezres hasznalt kocsit es vigan lakik otthon tovabb. Holott mar az lett volna a kotelessege h a mielobbi onallosodasra sporoljon. Es latom annak a veszelyet h aki 18 evesen 85 ezerert vesz telefont, az nehany ev mulva is elkolti a sporolt penzet ilyesmire. Nem feltetlenul, de benne van a pakliban. A masik, h lehet, h a kerdezonek egyeb olyan igenyei vannak amiket a szulei nem tudnak fedezni. Mittudomen szeretne egy adidas cipot a szuloknek viszont a deichmann a " keret". Ezesetben szerintem ha adidast szeretne, vegye meg maganak, ha elkoltotte telefonra, igy jart. Ha azt tervezi h egyetem alatt alberletben szeretne lakni de a szuloknek a kollegium a " keret ", akkor is igy jart./ nyilvan nem a 85 ezer fedezte volna az albit, de sok kicsi sokra megy, vannak hosszutavu igenyek, amikert tenni kell. Es nem a szulonek.
2016. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
24%

50!


Az ég áldjon már meg, hát szerinted ugyan mire pályáznak itt a szülők? Ugyan mennyit lehet ma diakmunkaval keresni havonta? Nem hinném, hogy havonta 50nel többet. Ezen aztán nagyon meg akarnak gazdagodni a szülők, ugye, szinte a vérét szívják szerencsétlen gyereknek, ha elkerik belőle azt a 15ezret. Igaz, abból még egy havi étkezése se jön ki, de valószínű a szülők abból tervezik hogy Hawaiira menjenek nyaralni a gyerek nélkül, vagy hogy lecsereljek a két hónapos plazmatevet egy ujabbra.

2016. júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
66%

#56

Akkor azt mondd meg kérlek, ha ennyire felesleges nekik az a 15 ezer, minek kérik el???

2016. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:
65%
Mert ugye egy gyereknek viszont nem felesleges.
2016. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim ***** válasza:
22%
Hogy megtanitsak vele, az élet nem ingyen van, hanem pénzbe kerül. Mellesleg nem tudhatod, mit csinálnak azzal a pénzzel, amit elkernek. Nekem anno egy ismerősöm mesélte, hogy onnantól, hogy dolgozott, haza kellett mindig adnia x összeget. Akkor lepődött meg, amikor közölte, hogy költözik, a szülei meg atadtak neki a szamlakivonatot arról a számláról, amit anno neki nyitottak és amire a családipótlékot, az extra pénzeket meg az általa fizetett háztartási hozzájárulást gyűjtötték neki.
2016. júl. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
46%
A diákmunkából is illene valamennyit leadni. A kérdező is fogyaszt. Tőlem sosem kértek, mert ha tudtam, segítettem. Számomra ez így természetes.
2016. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!