Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknevelés ütéssel/ fizikai...

Gyereknevelés ütéssel/ fizikai bántalmazással?

Figyelt kérdés

Első sorban szülők válasza érdekelne.

Mi a jobb? Ha a gyerek nagyon el van kanászodva, inkább ütni egyet, ha a szó sem segít, de javítóba mégse akarod küldeni? Nagyon sok helyen a gyerek a szüleivel úgy beszél, viselkedik mint valami csöves bandával.

Tudom van ahol azt hiszik, a sok szó, beszélgetés segít (mentális fájdalom, pl üvöltés, de semmi verés) nálunk is ez volt, sose kaptam ki semmiért, pedig néha úgy voltam vele inkább bas*zon le anyám egy pofont, de ne üvöltözzön.

Míg van egy osztálytársam akit elöttem ütött meg az anyja, az meg visszaütött, erre az anya elment takarítani, mintha semmi se történt volna.

Tudom kicsit eltértem a témától, szóval: A gyerek érdemel verést, van az a határ amit át tud lépni, vagy bármit meglehet beszélni?



#gyereknevelés #bántalmazás.szidás
2016. aug. 19. 22:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
71%

Nem egyszerű kérdés.


Alapesetben, ha kis kortól kezdve következetesen van nevelve a gyerek, akkor nem tehet olyat, ami miatt szükség lenne ilyesmire. A szülő felelőssége, hogy kicsit megnőve a gyereke ne beszéljen úgy vele, mint egy csöves bandával :)

Az őszinteség, a kövcetkezetesség és a majdnem-partnerként kezelés a legtöbb esetben hatásos.


Mi szigorú családból származunk, nem ütöttek-vertek. Sosem volt szükség rá.

De egy jókor elhelyezett pofon néha megengedhető

Egy alkalomra emlékszem, amikor megütöttek: 5 évesen beindítottam a kocsit, sebességbe is tettem(!!), apámnak úgy kellett kirángatnia belőle, mielőtt a kerítésnek megyek. Gondolhatod, hogy megijedtek! Akkor kikaptam és tök jogosan.

2016. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
45%

5 gyerek nem verjuk nem pfozzuk oket

A buntetes a bunnel osszefug mindig

Megettek az osszes csokit ? Buntetesbol egy hetig nem vettem.

Keson jott haza ? Masnap annyival hamarabb kellett.

Tul sok netezes? wifi kikapcs

Veres eroszak barbar modszer es nem segit csak ront a helyzeten semmit nem tanulnak belole

2016. aug. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nincs az a határ, ahol ütni, vagy kiabálni kell a gyerekkel, legalábbis megfelelő nevelés esetén idáig nem jut el a gyerek. Vagyis a nevelés nem is igazán nevelés, inkább egy tanulási folyamat, amihez sok szeretet, sok türelem, sok együtt töltött idő kell, amitől kialakul a kölcsönös bizalom, szeretet, tisztelet, ezáltal nem lesznek olyan konfliktusok, amikor már csak a verés segíthet. A probléma akkor van, ha ezen a tanulási folyamaton nem esik át a gyerek, mert a tv és a pc neveli fel, és a szülő csodálkozik, hogy a gyerek nem felel meg az elvárásainak. Természetesen ilyenkor már többnyire tehetetlen a szülő, és a veréssel csak ront a helyzeten, de egy dacos kamasszal már megbeszélni sem igazán lehet semmit.
2016. aug. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
67%
3 gyereket neveltem fel. Egyszer sem kerültem olyan helyzetbe, hogy csak az ütés-verés lett volna a kiút (azt nem állítom, hogy sose éreztem késztetést rá), olyan se fordult elő, hogy minősíthetetlen hangon beszéltek volna velem. Egy már önálló, felnőtt ember, más városban dolgozik, havonta jön haza, de minden másnap-harmadnap beszélünk vagy chatelünk (mindig "puszi!"-val köszönünk el:-)), vannak közös programjaink. Vele pl. voltak kemény összeütközéseink is egy időben, tinikorában bekerült egy elég rossz társaságba, minden rábeszélő-képességemre szükségem volt, hogy kirángassam belőle. Sose ütöttem meg, biztos vagyok benne, hogy amilyen önfejű, pont az ellenkezőjét értem volna el annak, amit akartam.
2016. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem az embert azt különbözteti meg a kutyától vagy a vadászgöréyntől hogy nem csak fizikai bántalmazással lehet tanítani. Gyereket megütni szánalmas, felnőttként verekedni meg még gázabb. Értelmes emberek meg tudják beszélni a problémákat. A gyereket se kell hülyének nézni, nem csak pofonból tanul.
2016. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem olykor igenis kell egy-két pofon hogy tudja a gyerek, hol a helye. Én igenis örülök annak, hogy anno édesanyám adott nekem pofont, amikor megérdemeltem. Szerintem ez a "én sosem ütöttem meg a gyerekemet, ez embertelen dolog , nyenyenye " álszenteskedés az emberek 80%-ától. Biztos vannak ilyen emberek, de a többség maximum tagadja. Nem azt mondom, hogy agyba-főbe kell, de ha megérdemli, igenis mehet egy tasli, vagy csapás a fenékre. Mehet a lepontozás.
2016. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
48%
Én határozottan ellene vagyok. A pofonnal, veréssel igenis azt fejezi ki a szülő,h a gyerekét nem tekinti egyenrangú félnek. Mert van,h a párunk, kollégánk, stb. nem úgy beszél, viselkedik velünk, ahogy kéne, "nem tudja hol a helye", mégsem pofozzuk fel. Akkor a gyereket miért? Mi nem ütjük meg a fiunkat, max olyasmi esetben tudnám elképzelni, mint amit 1es leírt. Ahol "nevelő szándék" van, hanem megijedt a szülő. Ha veszélybe sodorná az életét, ijedtemben lehet,h tényleg még a férjemnek is lekevernék egyet. Az én szüleim is ugyanazt fújják, mint 6os. Ezt a"néha kell, 1-2 jól megérdemelt pofon...stb". Már 35 vagyok, de most érzem jogosnak azokat a pofonokat. Sokkal inkább az az érzésem,h rosszkor voltam rossz helyen, és indulatból tették. És bennem pont annyira hagytak nyomot,h gyengéd, igazi szeretet nem érzek irántuk. Igyekszem minél ritkábban találkozni velük, és a kisfiunkat sem merném több napra rájuk bízni. És én pont azt szeretném elkerülni,h az én gyerekem így érezzen irántam. És ha már nevelés, én Vekerdy-vel értek egyet, "nevelés nincs, csak hiteles együttélés".
2016. aug. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
61%
*most sem érzem jogosnak
2016. aug. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
48%

6-os!

Semmi álszenteskedés nincs ebben. Lehet, hogy a családok nagy százalékában verik a gyereket, de ez egy hozott örökség. Nyilván ahol verték a szülőt, az nem ismer egyéb alternatívát, így természetesnek tartja a verést, ahogy te is. De azt is megfigyelheted, hogy a tanult, értelmiségi családokban ez ritkaság, és azokból a családokból tanult, kiegyensúlyozott felnőttek lesznek a gyerekekből. Ahogy haladunk le a tanulatlan emberek szintjére, egyre gyakoribb lesz a bántalmazás, és innen kerülnek ki az újabb tanulatlan, lelkileg sérült, frusztrált, agresszív, sikertelen emberek, akik szintén verni fogják a gyerekeit. Hidd el, hogy van ennél sokkal jobb megoldás is.

2016. aug. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk az általános iskolában anno a 90'es évek elején az iskola igazgató volt a matektanár is. Emlékszem, olyan sallerokat osztott ha valaki zavarta az órát hogy ihajj.. De ez ritka eset volt, mert rend és fegyelem volt az óráin.

Otthon meg jobb volt erről inkább csendben maradni, mert mi is és a szülő is tudtuk hogy mi voltunk a hunyók.

2016. aug. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!