Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknevelés ütéssel/ fizikai...

Gyereknevelés ütéssel/ fizikai bántalmazással?

Figyelt kérdés

Első sorban szülők válasza érdekelne.

Mi a jobb? Ha a gyerek nagyon el van kanászodva, inkább ütni egyet, ha a szó sem segít, de javítóba mégse akarod küldeni? Nagyon sok helyen a gyerek a szüleivel úgy beszél, viselkedik mint valami csöves bandával.

Tudom van ahol azt hiszik, a sok szó, beszélgetés segít (mentális fájdalom, pl üvöltés, de semmi verés) nálunk is ez volt, sose kaptam ki semmiért, pedig néha úgy voltam vele inkább bas*zon le anyám egy pofont, de ne üvöltözzön.

Míg van egy osztálytársam akit elöttem ütött meg az anyja, az meg visszaütött, erre az anya elment takarítani, mintha semmi se történt volna.

Tudom kicsit eltértem a témától, szóval: A gyerek érdemel verést, van az a határ amit át tud lépni, vagy bármit meglehet beszélni?



#gyereknevelés #bántalmazás.szidás
2016. aug. 19. 22:50
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
44%

Egyedül neveltem a fiamat.Mindenhova elengedem, ahova csak szeretne menni, de az a feltételem, h én tudjam hol van, hiszen nekem ő a legfontosabb. Volt kb 15 éves, elment biciklivel a haverjához. Megegyeztünk mikorra ér haza.Nem jött órák múlva sem.Elmentem a haverékhez, nem volt ott.

Azt mondták, h egy másik haverhoz ment el tőlük a szomszéd faluba.A telót nem vette fel, nem is hívott.Reggel jött haza.Kérdeztem hol voltál? Válasz:Józsiéknál, áthívtak.Kérdésem: ki engedett el? Válasza: Elengedtem magam.

Akkor kapott egy pofont, de amekkorát sikerült.

Utána megbeszéltük, belátta, h nem tudtam merre van, jogosan kapta.

Azóta 19 éves, mindig szól, h hol van.

2016. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!