Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknevelés ütéssel/ fizikai...

Gyereknevelés ütéssel/ fizikai bántalmazással?

Figyelt kérdés

Első sorban szülők válasza érdekelne.

Mi a jobb? Ha a gyerek nagyon el van kanászodva, inkább ütni egyet, ha a szó sem segít, de javítóba mégse akarod küldeni? Nagyon sok helyen a gyerek a szüleivel úgy beszél, viselkedik mint valami csöves bandával.

Tudom van ahol azt hiszik, a sok szó, beszélgetés segít (mentális fájdalom, pl üvöltés, de semmi verés) nálunk is ez volt, sose kaptam ki semmiért, pedig néha úgy voltam vele inkább bas*zon le anyám egy pofont, de ne üvöltözzön.

Míg van egy osztálytársam akit elöttem ütött meg az anyja, az meg visszaütött, erre az anya elment takarítani, mintha semmi se történt volna.

Tudom kicsit eltértem a témától, szóval: A gyerek érdemel verést, van az a határ amit át tud lépni, vagy bármit meglehet beszélni?



#gyereknevelés #bántalmazás.szidás
2016. aug. 19. 22:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
24%
Inkább az a döbbenetes, hogy sok liberális szülő mennyire nem képes nevelni, nehogy sérüljön az önálló kis lénye lelki világa. Ráadásul sok gyerek kiröhögi szüleit és ritka szemtelen, követelőző, elkényeztetett kis hülye. A hegyibeszéd nem minden gyereket hat meg, szobafogság sem. Inkább egy pofon, mint temetés. Liberálisan nevelő, szintén okoskodó ismerősünk nemrég temette gyerekét.
2016. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
57%

# 31

Nagyon kétdimenziósan látod a dolgot.. Nem csak a "liberális nevelés" és a fizikai erőszak létezik. Úgy is lehetsz törődő vagy szigorú hogy nem emelsz kezet a gyerekre. Szánalmas ha azt gondolod hogy egy gyerek életét a veréssel mented meg.. Ne is reagálj erre, nincs értelme beszélgetnünk.

2016. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Ha ugyesen nevelsz a bunettes sokkal kemenyebb a gyereknek int a tesi fenyites.

Egy pofon 3 percig faj aztan kesz mit tanul belole? semmit

2016. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
57%
#32-es, nem csak kétdimenziósan, hanem végtelenül ostobán látja a kedves hozzászóló a világot. Az ilyeneket lehet minden baromságba beleugratni, akik csak skatulyákban és előemésztett szlogenekben bírnak "gondolkozni". Egyáltalán nem csodálom, ha a pofonon kívül nem ismer más "nevelési" eszközt.
2016. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
66%

Itt az ostobák ti vagytok. Szánalmas, hogy nektek minden erőszak, ami nem. Kár rátok billentyűzetet pazarolni. Értelmes emberekkel lehet csak beszélni. Egyébként én másik 55 % vagyok. Mielőtt valamelyik észlény (nőszemély) felhozná.

36 / F

2016. aug. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
50%
Kétdimenzióban látok ? Ti nem látjátok a különbséget egy jogos pofon és a bántalmazás között. Ide csak iq nuku emberek járnak ?
2016. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
68%

NINCS olyan, hogy "jogos pofon", különösen egy függőségi viszonyban, a kiszolgáltatott fél kárára. Ez az alapvető szemléletbeli különbség köztünk.

Érdekelne a két (:-)) 55%-os IQ-bajnok véleménye arról, vajon jogos lenne-e a főnökük részéről egy-egy tisztességes maflás a képükre, ha valamit elcsesznek a melóban? A példa több szempontból sántít, de lényegét tekintve eléggé analóg helyzet.

2016. aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
# 36 Hogyne, a nem "iq nuku" emberek jellemzője hogy tudják mikor kell megütni jogosan egy nálunk gyengébb embert aki alárendelt.
2016. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
92%
Én anyámtól kaptam a legtöbb pofont. 5-6 évesen. Egyáltalán nem éreztem jogosnak már akkor sem. Ha játszani akartam volna vele, mert én unatkoztam és nem hagytam békén, akkor is megütött. Arra emlékszem a legjobban amikor szerettem volna egy játékot, (ovis voltam) folyamatosan mondogattam az anyámnak, hogy mennyire szeretném, olyan hirtelen ütött meg, hogy azt se tudtam hol vagyok, csak úgy forgott velem a konyha. Ez mai napig bennem van, meg az is, hogy hosszú hajam volt amíg oviba jártam, és nem szerettem amikor fésülték a hajam mert fájt, ha nem maradtam nyugton mindig jobban megtépte a hajam. Ezeket nem bocsátom meg neki. Most már felnőtt fejjel, megkérdeztem tőle hogy miért tépte a hajam, meg hogy jogosnak érzi azt amikor megütött, nem is válaszolt.:D Apámtól egy pofont kaptam 8 évesen, mert ivott. Bezzeg utána jött bocsánatot kérni. Konkrétan a semmi miatt ütött meg. Én nem tartom helyesnek, ha a szülő pofonnal akarja nevelni a gyerekét. Nem egy olyan szülőt láttam, hogy mérges volt a gyerekére, szerencsétlen gyerek pedig elkezdett sírni, ezért a szülő megütötte, mert hogy sír.
2016. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
86%

#28


Akkor ha leverek neked egy maflást, mert nem értek egyet a viselkedéseddel, nem fogsz rendőrt hívni, hiszen az nem bántalmazás, ergo a törvény sem foglalkozik vele.


A szégyenérzet keltése pedig elég nagy károkat tud okozni, ha rendszeresen csinálják. Ezt hívják lelki bántalmazásnak és a fizikai bántalmazás mögött is ez az, ami mély, káros nyomot hagy.

2016. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!