Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknevelés ütéssel/ fizikai...

Gyereknevelés ütéssel/ fizikai bántalmazással?

Figyelt kérdés

Első sorban szülők válasza érdekelne.

Mi a jobb? Ha a gyerek nagyon el van kanászodva, inkább ütni egyet, ha a szó sem segít, de javítóba mégse akarod küldeni? Nagyon sok helyen a gyerek a szüleivel úgy beszél, viselkedik mint valami csöves bandával.

Tudom van ahol azt hiszik, a sok szó, beszélgetés segít (mentális fájdalom, pl üvöltés, de semmi verés) nálunk is ez volt, sose kaptam ki semmiért, pedig néha úgy voltam vele inkább bas*zon le anyám egy pofont, de ne üvöltözzön.

Míg van egy osztálytársam akit elöttem ütött meg az anyja, az meg visszaütött, erre az anya elment takarítani, mintha semmi se történt volna.

Tudom kicsit eltértem a témától, szóval: A gyerek érdemel verést, van az a határ amit át tud lépni, vagy bármit meglehet beszélni?



#gyereknevelés #bántalmazás.szidás
2016. aug. 19. 22:50
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
31%
Itt csak egy dolog szomorú. Méghozzá az, hogy ismeretlenül beleokoskodik a hölgy más családok életébe. Holott nem ő él velük nap mint nap. De legyen. Te biztos jobban ismered a családomat, mint én vagy a rokonok, barátok. Nem értem miért kell ilyen erőszakosan bemagyarázni saját véleményedet másokba. Szóval az agresszív és tiszteletlen te vagy. Remélem sikerül megérteni miért.
2016. aug. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
85%

A fizikai bántalmazást egy esetben tartom "még elfogadhatónak", ha ez a kisebbik rossz. Ha ütéssel traumatizálom a gyereket, hogy ne fusson ki a forgalomba, akkor igen, pont az volt a cél, hogy félelmet keltsek benne és összekösse a szituációval.


De a fizikai bántalmazás, főleg rendszeresen, szorosan kötődik a lelki bántalmazáshoz. Elhanyagolás, pszichés agresszió. Ezek hagynak nyomot.

Szerencsére még egyikre se volt szükség, de ha a testi épségét veszélyezteti, akkor inkább egy seggrecsapás tőlem, mint közelről megnézni egy lökhárítót.

2016. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
38%

A bantalmazva felnott embereknek gyakori a stokholm szindroma

Magyarazzak es vedik sot dicserik a helytelen viselkedes es mint szulo maguk is bantalmazok lesznek

Tanult cooping viselkedes

Ugyanez vonatkozik a szexualisan bantalmazott gyerekekre sokszor maguk is bantalmazok lesznek.

Az eroszak eroszakot szul

2016. aug. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Én kaptam annak idején pofont is, a fenekemre fakanállal is. Nem sokszor, de mindegyikre emlékszem, mert végtelenül megalázó volt, és most sem tartom indokoltnak egyiket sem. Jó a kapcsolatom a szüleimmel, értékelem mindazt a jót is, amit kaptam tőlük, segítek nekik, amiben tudok, és tudom, hogy én is számíthatok rájuk - viszont csak a legvégső szükség kényszeríthetne arra, hogy bármilyen okból, akár átmenetileg is együtt éljek velük. 18 évesen elmentem egyetemre, kollégiumba, onnan már saját háztartásba költöztem, lassanként felépítettük a férjemmel a saját egzisztenciánkat. Ahányszor elgurult a gyógyszerem (mert a kamaszok azért ki tudják hozni az emberből az állatot), mindig az jutott eszembe, hogy nem akarom, hogy az én gyerekeimben is benne legyen életük végéig az a seb, ami bennem itt van. Borzasztóan nehéz az otthonról hozott mintát leküzdeni, ráadásul úgy, hogy ne ess át a ló túloldalára sem, maradj következetes, és ha kell, szigorú a gyereknevelésben. A szüleimnél - mindkét részről - nemzedékek óta bevett és természetes gyakorlat volt a fizikai fenyítés a gyerekkel szemben, ha úgymond "megérdemelte", nekik nem sikerült ebből kilépni, most, felnőtt fejjel nem hibáztatom őket érte. De nagyon örülök, hogy nekem sikerült.


4-es

2016. aug. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
61%
Tudjátok le lehet pontozni a hasznos válaszokat, de ettől még az erőszak, a bántalmazás nem lesz jó semmire, esetleg arra, hogy egy lelkironcsot csinálj a gyerekedből és rettegésben tartsd őt. Az így "nevelt" gyerekekből vagy ugyan ilyen felnőtt lesz, vagy depressziós, akinek nincsenek barátai. Ez a fajta "nrvelés" tökéletes módja annak, hogy tönkre tedd a gyereked életét. Egy gyereknek rengeteg szeretetre van szüksége. Annak semmi köze a szeretethez, hogy egy ártatlan gyereket bártasz. Ártatlan, mert nem tudja, hogy nem szabad. És te ahelyett, hogy elmagyaráznád neki, hogy ezt nem szabad, inkább megvered....
2016. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
28%
Egy gyerek teljesen ártatlannak és öszintének születik meg, ezt legtöbb esetben az ilyen "nevelés" rontja el.
2016. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
14%
23 : azt hiszel amit akarsz. Kit érdekel. Én jobban ismerem a családom és semennyire nem érzem magam bántalmazottnak. Ha ettől jobban alszol, akkor hidd azt nyugodtan, hogy rendszeresen ütve-verve vagyok. De javaslom, hogy előbb gyakorold egy kicsit a szövegértést. Én mindenestre örülök, hogy nem egy ilyen kotnyeles, buta édesanyám van. Én szüleim nem okoskodnak bele látatlanul mások életébe. Nincs semmilyen szindrómám. Neked viszont nem kevés. Kettőször kaptam öt ütést a fenekemre egész eddigi életembe. Méghozzá jogosan. Jóhogy már pszichológust ne keressek fel, mert neked nem tetszik.
2016. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
37%
Ha nagyon rossz a gyerek, és más nem segít, kijár neki egy pofon. Az nem egyenlő a bántalmazással. Azért aki kékre-zöldre veri a gyerekét, ott nyilván a szülővel nagyobb baj van, mint a gyerekkel! De egy pofon nem okoz fizikai sérülést, csak szégyenérzetet és megtanítja a gyereket, hogy ne csinálja azt többé, amiért a pofont kapta.
2016. aug. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim válasza:
100%

Mi 5-en vagyunk testvérek, apám sokszor elvrt minket, akit ahol éppen ért, mert idegbeteg. Illetve most is megtenné, de mivel már idősebbek vagyunk 3en nem velük élünk. Anyánkat is elverte többször, így nőttünk föl, ezt láttuk, tapasztaltuk. És szerintem nagyon nincs ez rendjén, a testi fenyíts semmilyen mrtékben. Én soha nem fogom bántani a gyerekeimet, ha majd lesznek. És ha neadj' Isten olyan szerencsétlenül házasodok mint édesanyám, a férjemnek csak egyszer kell kezet emelnie rám vagy összeverni a gyerekünket, gondolkodás nélül elhagyom. Mert tudom milyen lelki sebeket ejt az, ha ilyen családban nő fel az ember.

20L

2016. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
54%

"Ha nagyon rossz a gyerek, és más nem segít, kijár neki egy pofon"


"Szerintem olykor igenis kell egy-két pofon hogy tudja a gyerek, hol a helye"


Egészen elképesztő hogy ilyen emberek mászkálnak közöttünk.. Döbbenetes hogy valaki azt gondolja hogy egy kisgyereket fizikai erőszakkal célszerű nevelni.


"csak hogy tudja hol a helye".. atya isten, nagyon remélem hogy te nem vagy és nem is leszel szülő..

2016. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!