Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknevelés ütéssel/ fizikai...

Gyereknevelés ütéssel/ fizikai bántalmazással?

Figyelt kérdés

Első sorban szülők válasza érdekelne.

Mi a jobb? Ha a gyerek nagyon el van kanászodva, inkább ütni egyet, ha a szó sem segít, de javítóba mégse akarod küldeni? Nagyon sok helyen a gyerek a szüleivel úgy beszél, viselkedik mint valami csöves bandával.

Tudom van ahol azt hiszik, a sok szó, beszélgetés segít (mentális fájdalom, pl üvöltés, de semmi verés) nálunk is ez volt, sose kaptam ki semmiért, pedig néha úgy voltam vele inkább bas*zon le anyám egy pofont, de ne üvöltözzön.

Míg van egy osztálytársam akit elöttem ütött meg az anyja, az meg visszaütött, erre az anya elment takarítani, mintha semmi se történt volna.

Tudom kicsit eltértem a témától, szóval: A gyerek érdemel verést, van az a határ amit át tud lépni, vagy bármit meglehet beszélni?



#gyereknevelés #bántalmazás.szidás
2016. aug. 19. 22:50
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
78%

Én kaptam rendszeresen.

Édesanyámat nadrágszíjjal nevelték a szülei.

A nagy kapott ki tőlem, kétszer.

Szerencsére megtanultam helyretenni magamban az "örökségem" és eldöntöttem, hogy soha többé.

Amikor abba a helyzetbe kerülök, hogy megcsapnám, mindig felidézem, hogy én mennyire féltem anyámtól.

Nem akarom, hogy a lányaim féljenek.

Inkább beszélek. Esténként sokkal faradtabb vagyok, de úgy látom megéri. jobb a kapcsolatunk, ezerszer és boldog, kiegyensúlyozott gyerekeim vannak.

2016. aug. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon megosztó maga a kérdés.

Sok minden múlik a gyereken, és a szülőn is. Nem akarok oldalakat papolni ezekről, de tény ami tény, hogy nem mindenki születik "jó" gyereknek, és nem mindenkin segít a legjobb nevelés sem.

Ismerek nagyon jó szülőket akiknek a gyerekei mind elkanászosodtak, rossz társaságba kerültek, és 20 évesen nincs előttük semmi cél, vagy normális jövő.

Olyat is ismerek, akinél meg bejött ez a nem verem a gyereket, csak beszélek.

Konklúzió, hogy magán a gyereken is sok múlik. Mindenki máshogy fogja fel a dolgokat, van olyan gyerek aki a verés hatására meghúzza magát, párosítja a verést a rossz dolgokkal és ösztönösen távol marad tőlük. Van aki meg makacs, és azért is.


Nálunk bevett szokás volt, hogy anya szólt 2-3x, utána ordibált, ha nem változott semmi akkor jött a verés.

Nem pofon, és nem ököllel verés, simán tenyérrel, vagy fakanállal.

Apa ritkán vert meg minket, de ha Ő jött, akkor csúnya verés volt. Ott már előfordult az ököllel való ütés is.

Egyikőjüket sem utálom!

Apával nem igazán beszélünk sokat, de Ő alapból az a tipikus macsó természet, aki nem nyílik meg, és mindig jéghideg. Anyával a kapcsolatunkat sokan irigylik. Ő a legjobb barátom, bármit megtudunk beszélni.

Tudom, hogy azért vertek meg, mert rossz voltam, és megérdemeltem. Ha csak magyarázkodtak volna, a természetemből kiindulva nem igazán értek volna vele célt.

Fél éve dolgozom, villamosmérnök lettem. Szóval nem rontott el a verés.

2016. aug. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 egybaba ***** válasza:
54%
Az a büdös nagy helyzet hogy szegény szülőt se tanították soha sehol gyereknevelésre. Ja meg főzésre, és pénzbeosztásra se. A gyerek feszegeti a határait, a szülő meg fáradt , esetleg ingerült, és nevelési csődnek éli meg ha a gyerek nem ugrik mint egy cirkuszi kutya. Ekkor jöhet hogy kiborul a bili és odacsap. Kinek a hibája? Egyértelmű - a társadalomé. Az oktatási rendszer 85 %-a olyan tananyagból áll, ami csak arra való hogy a tanár ne legyen munkanélküli, de életbe sose használod majd semmire, a gyerekneveléstan meg csak egyetemen elvont orvospsichológusok szaktantárgya :P Mééér nem tanítják ezt sehol?
2016. aug. 20. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
66%

Sokan úgy élik meg, ha valaki ad a gyerekének egy pofont, mintha egy tragédia történt volna. Én sokkal rosszabbul éltem meg apám artikulátlan ordítását vagy anyám levegőnek nézését, mint azt a kábé három darab nyaklevest, amit kaptam... a mai napig görcsbe áll tőle a gyomrom. Sokan rohadt büszkék arra, hogy soha nem ütötték meg a gyerekeiket, de sokkal drasztikusabb és ocsmányabb lelkiterrort alkalmaznak...


Aki pedig rendszeresen veri fizikálisan vagy pszichésen a gyerekét, az alkalmatlan szülőnek.

2016. aug. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
67%

Sokat olvastam arról, hogy más veri a gyerekét (mi nem ütjük meg, minket se ütöttek soha). Az egyik leggyakoribb eset az volt, hogy konnektorba nyúlt a gyerek. Aztán bementem a Rossmannba/IKEA-ba/DM-be és láttam, hogy 200ft egy konnektordugó. De persze akkor nem lehetne a párkapcsolati és munkahelyi stresszt levezetni a gyereken, ha megvennék. És mit szólna az anyjuk, hiszen ők is kaptak "nevelő célzatú" pofont, miért is ne adnának. Azt szokták mondani, hogy ők is túlélték, nem lett semmi bajuk. Tényleg nem? Csak annyi, hogy ők is vernek. Ez azért elég nagy baj.


Nyilván az üti meg a gyerekét, akinek ez benne van a válaszreakcióiban, ami stresszhelyzetben előjön. Akit nem vertek a szülei, annak ez nem megszokott, és ő maga sem üt. Sajnos a magyarok családon belüli erőszakban is a világ élvonalában vannak. És hiába vannak a segélyszervezetek, ha a társadalom nagy része szerint a pofon nem verés.

2016. aug. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
47%
Kaptam már pofont aputól és vette már elő a fakanalt is. De egy kezemen meg tudom számolni hányszor és tényleg nagyon megérdemeltem. Nem lettem lelki beteg és nagyon szeretem a szüleimet. Rengeteget játszottak velünk, tanítottak, elvittek sok szép helyre. Tényleg csodálatosak és jobbat nem is kívánhatnék. Nem érzem bántalmazásnak egy rossz (mert néha tényleg az voltam) gyerek megbüntetését. Valaki szerencsés és a gyerek nyugodt, szót fogad, egy helyben ül. Egyik tesóm pont ilyen. Ő még pofont sem kapott soha. Személyesen kell ismerni az embereket, kiváltó eseményeket mielőtt véleményt mondunk róluk. Nem ugyanaz egy rossz gyerek fenekére ráverni, mint pl. amikor a részeg szülő eltöri a gyerek kezét. Sokan sajnos nem képesek felfogni a különbséget.
2016. aug. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként aput nem ütötte meg soha nagypapa. Sokkal rosszabbat tett. Le se sz@rta. Soha nem játszott vele és nem vitte sehova. Ünnepekre sem adott semmit. Na ez a bántalmazás. Enyém nem ilyen apa szerencsére
2016. aug. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
48%

Utolso ugy jon le a jo szuloi viselkedes ara a veres.

Szomoru

Lehet veres nelkul is jo kapcsolat

Veres tehetetlen emberek reakcioja nem nevel .

Anyam fakanallal vert minket neha miert nem emlekszem allitolag rosszzak voltunk.

En nem verem a gyerekem mert abbol azt tanulja az eroszak gyoz.

Inkabb buntetest kapnak rovidet es jogosat.

2016. aug. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
26%
Engem nem érdekel egy olyan ember véleménye utolsó, aki még írni sem tud rendesen. Csak jobban ismerem a saját szüleimet, magamat,életemet, mint te.
2016. aug. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
38%

Ugy latom a tiszteletet nem vertek beled

Szomoru agressziv valasz ez a verve nevelt emberek jellemzoje

2016. aug. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!