Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elvárjátok a...

Szülők! Ti elvárjátok a gyereketektől, hogy gimi mellett nyáron, egyetem mellett egész évben dolgozzon?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

Ha nem, miért?


2016. okt. 20. 17:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
31%
Melyik szülő örülne ha a kölyke hülyeségekre pazarolja az idejét? A diákmunka egyértelműen az, legalábbis kevesebbet fizet mint kéne. Jobb élni mint a semmiért dolgozni.
2016. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
24%
Látom a lusta, mamlasz, életképtelen kamaszok lepontoztak mindenkit. Még jó, hogy a szüleitek biztosítják nektek a netet.
2016. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
52%

Nos ez nagyrészt attól is függne, hogy milyen az anyagi helyzetünk. Tegyük fel, hogy átlagos keresettel rendelkezünk, ez most jelen pillanatban 160-170 nettó a két-két szülőre.

Gimi közben nyáron egyáltalán nem várnám el a munkát.

Egyetem mellett az első 1-2 évben amíg belerázódik szintén nem várnám el, de utána biztosan erőteljesen abba az irányba taszigálnám, hogy menjen el dolgozni. Tapasztalatból mondom, hogy sokkal könnyebb elhelyezkedni frissdiplomásként, ha suli közben szereztél már 1-2 év releváns szakmai tapasztalatot (és most nem a 6 hetes kötelező szakmai gyakorlatra gondolok, mert az konkrétan lópikulára nem jó). És igen, BME-n végzett mérnököt is láttam már, aki szenvedett az álláskereséssel, mert a Bsc + Msc alatt egy rohadt munkahelye nem volt és senki sem akar 26+ éves pályakezdőket foglalkoztatni.

2016. okt. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
77%
Drága Alias, te pedig nem azért lettél lepontozva, mert azt mondtad, hogy dolgozzon, hanem azért, ahogy mondtad. A szokásos "bezzeg én már oviban a szénbányában dolgoztam napi 12 órát" sztori. Az ilyen proliktól hányingerem van.
2016. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim válasza:
74%
Én is dolgozom suli mellett és nyáron is, pedig nem kényszerít rá senki és szükség se lenne rá, de nekem jobb így, nem várok el semmit a szüleimtől. Viszont az a szülő aki elvárja a gyerekétől, hogy dolgozzon az elég elgondolkodtató. Napi 7-8 órát tölt a gyerek az iskolában+az utazás+házi feladat, otthoni tanulás. Semmit nem pihenni, egyik helyről a másikra rohanni, 10 után hazaérni, utána nekiállni tanulni. Reggel meg felkelni, hogy beérj. Senki ne mondja nekem azt, hogy annyira alap dolog lenne az, hogy a gyerekek dolgozzanak iskola mellett, az a dolga, hogy tanuljon és többre vigye mint az ilyen szülők ;) Mellesleg ilyen korban a 4-5 óra alvás sem túl egészséges, aztán csodálkoznak a nagy okosok miért teljesítenek ilyen rosszul az iskolában. Nagyon megterhelő tud lenni, bár ezt is csak az érti aki benne van.:)
2016. okt. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
41%

10: A nagy magyar átlagnál keresünk többet, a család teljes bevétele kb. 480 ezer forint, amiért azt hiszem, nagyon sok család összetenné a két kezét.

És még így sem a se.ggemből rántom ki a drága márkás cuccokat.


Másrészt azért is jó, ha a gyerekem dolgozik, hogy ne legyen olyan kis gyökér, aki leszólni le tudja a másikat, de ha nem kap meg valamit első szóra, akkor depressziós lesz meg öngyilkos. :P Mint a gyk nagyközönsége úgy általában.

2016. okt. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
60%
Ha 480ezerből nem vagy hajlandó taníttatni és eltartani a gyereked, akkor ásd el magad. De komolyan.
2016. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
31%

15: Arról volt szó, hogy nyári munkát végez-e a gimis gyerek. Nem mondod, hogy felétek nyáron is délután ér haza... Azta, de kemény gimnáziumok vannak, mióta én leérettségiztem!


Egyetem mellett pedig a többség dolgozik, akár elhiszitek, akár nem. Sőt, tudom hogy ez már nektek a sci-fi kategória, de van, aki főállás mellett végez el egyetemet vagy főiskolát, és még csak el sem várja, hogy szentté avassák, vagy szobrot kapjon.


Egyszerűen csak a most felnövekvő generáció azt hiszi, hogy megkeres havi 500 ezret se.ggvakarással, és ő ki nem fog kelni az ágyból kevesebbért. Aztán jön a nagybetűs élet, és fel fog még kelni 120-ért is.

2016. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
55%

17: Azt se tudod, hány fős a család, milyen kiadások vannak, és a többi. De azért pattogsz.

Akkor elmondom, hogy három gyerek van, a két nagyobb gimis, a legkisebb még ált. sulis, szóval ebből a rettentő nagy összegből 5-en élünk. Ebből támogatjuk a szüleinket, ha már voltak szívesek minket felnevelni, és az állami nyugdíj az éhenhaláshoz is kevés.

Ezen kívül félreteszünk belőle kb. havi 60-70 ezret, ami nem sok, ha elosztod a három gyerekre, akkor havi 20 ezer forint. Ebből kéne kitaníttatni őket. Márpedig nem egy gyerek van, hanem három, és ha az egyiket segítem a főiskola alatt, akkor a másik kettőt is. Legalábbis én így gondolom.


Sőt, képzeld, akkora mocsok vagyok, hogy autót és lakást sem fognak kapni, mikor elkezdik a nagybetűs életet.


Erre írtam azt, hogy a mai gyerekeknek irreális elvárásaik vannak. Ha belegondolsz, egy jobb mobiltelefont sem tudok megvenni a fizetésemből.

2016. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Fog még 50 évet eleget.
2016. okt. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!