Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elvárjátok a...

Szülők! Ti elvárjátok a gyereketektől, hogy gimi mellett nyáron, egyetem mellett egész évben dolgozzon?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

Ha nem, miért?


2016. okt. 20. 17:26
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
86%

Mi nem vártuk el, de az az igazság, hogy akkoriban elég nehéz anyagi helyzetben voltunk. A cégünk bedőlni látszott, tényleg egyik napról a másikra éltünk.


A gyerek 16 éves korától minden nyáron dolgozott egy hónapot teljes munkaidőben, év közben gyerekeket korrepetált, és bedolgozott egy fordító irodának. Azonkívül oriflamezett, először csak besegített valakinek, 18 éves korától a saját nevén. És ügyesen csinálta.


Mire egyetemre ment, már valamennyire talpraálltunk, fizetni tudtuk a lakhatását, kajáját, ruházkodását. A legszükségesebbet. Ha többet akart, dolgoznia kellett, és meg is tette. Fordított, tolmácsolt, hétvégi munkát vállalt. Ha ablakmosás volt a hétvégi munka, azt is bevállalta. Nem egy elveszett ember ma sem.

2016. okt. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
68%
Tőlem nem várták el, mert 1. olyan helyzetben voltunk hogy nem kellett és 2, lesz 40+ évem kidolgozni a belemet is, most önszántamból csesszem el azt az évi kb 3 hónapot amit elvileg pihenésre adnak hogy soha ne tudjam milyen mikor nem kell folyamatosan melózni/tanulni hogy aztán úgy menjen el az iskola hogy a nyár szinte második sulinak érződik?
2016. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
45%
Nem csak munkával lehet tölteni a szünetet. Lehet hasznosan is.
2016. okt. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
43%
Nemrég végzett egyetemistaként tudom, hogy a legrosszabb átlagom abban a félévben volt, ami mellett végig dolgoztam. Az egyetemista még nem "kész" ember, fölöslegesen ne kockáztassa diplomáját és későbbi szakmai tudása színvonalát. Jó, ha elvállal különféle munkákat a tapasztalat és a referencia megszerzéséért, de egyetem mellett egész évben csak akkor kellene dolgoznia, ha ez nem elkerülhető. Középiskolásnak adnék időt nyáron munkára és szünetre is.
2016. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
70%
Nem érdemes nyáron dolgozni. Keveset fizetnek.
2016. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem sosem várták el, de elmentem, mert untam magam otthon. A rezsibe se hagyták, hogy beleadjak, amíg otthon laktam középiskolásként, szóval néha elmentem egy nagybevásárlásra, de a többit félretettem, meg elköltöttem saját cuccokra.

Ahol a család úgy áll, hogy szükség van a gyerek keresetére, ott megértem, hogy elküldik dolgozni. Ahol a gyereknek extra igényei vannak luxus dolgokra, ott természetes, hogy vegye meg magának. Ahol a gyereket a szülők nevelő célzattal küldik dolgozni, azt is teljesen jó ötletnek tartom, bár nekem még nincs gyerekem.

De könyörgöm, azok, akik azért zavarnák a gyereket dolgozni, mert nekik keserves életük van/volt, azok normálisak? Ilyen hozzáállással gondoskodnak egy kiszolgáltatott emberről?

És mielőtt valaki benyögné, jelenleg nekem is kínkeservesen meg kell küzdenem azért, hogy legalább ne mínuszban legyek hó végén. De ha lesz gyerekem, nem rajta fogom ezt leverni.

2017. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:

Tőlem nem várták el,mégis elmentem ,nyáron és év közben szombatonként amig gimis voltam anno . Így magamnak tudtam finanszírozni a kiadásaimat ,tábor ,mozi,sport ..

És nem utolsó sorban tapasztalatot is kell valamikor szerezni ,nem nagy dolgokra gondolok,de szerintem nagyon égő amikor itt kérdezgetik huszonéves emberek ,hogy kell egy önéletrajzot megírni ,hogy kell felöltözni állásinterjura ,hogyan ossza be az idejét ,stb . És szerintem az is gáz amikor valaki 20-25 évesen az anyjától kell pénzt kérjen egy szelet csokira ,pontozzatok le nyugodtan ,szerintem ez nem helyes ,én sosem tudtam volna így élni,mikor a szüleim renegeteget dolgoztak azért,hogy nekünk minden meglegyen ,járhassunk egyetemre ,én próbáltam tehermentesíteni őket legalább részben ,amikor már megtehettem . Amúgy sem kell belehalni heti 1-2 nap munkába,bár tudom itt mindenki olyan szakra jár,hogy mellette egy szalmaszálat sem tehet keresztbe mert a tanulás rovására fog menni :D

2018. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!