Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elvárjátok a...

Szülők! Ti elvárjátok a gyereketektől, hogy gimi mellett nyáron, egyetem mellett egész évben dolgozzon?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

Ha nem, miért?


2016. okt. 20. 17:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
45%
Ugye tudod, hogy minden ilyen hozzászólásoddal csak magad alatt vágod a fát? Nekem már nem is kell semmit mondanom, elintézed magad egyedül.
2016. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
38%
Nem érdemes dolgozni.
2016. okt. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
72%

17-es, nekem ennél jóval magasabb a havi jövedelmem, és képzeld, mentek a srácaim melózni nyaranta egy-egy hónapot, olyan is volt, hogy egész nyáron a Balaton mellett voltak, dolgoztak és buliztak. Szereztek egy csomó kapcsolatot, tapasztalatot, amit megkerestek, arra költötték, amire akarták, nem számoltattam be őket. Az egyikük már végzett az egyetemen, nem volt gondja az elhelyezkedéssel, a másik utolsóéves mérnökkaron, mellette heti 2-3 napot melózik szakmában, önálló feladatokat, projekteket bíznak már rá. A legkisebb még gimis, hihetetlen jót tett neki az első nyári melója, sokkal önállóbb, magabiztosabb, döntésképesebb, könnyebben teremt kapcsolatokat. Ő is egyetemben gondolkodik.

Egyiket se vertem ostorral, hogy menjen dolgozni, nálunk ez benne van a családi kultúrában, én is megdolgozom a pénzért, és vannak dolgok, amire nem voltam/vagyok hajlandó költeni, pl. játékkonzol és hasonlók. Mindent megkaptak, ami valóban szükséges, normális ruháktól, ételektől a különórákig, nyelvtanárig, évente többször utazunk, a továbbtanulásukat teljes egészében finanszírozom, amit keresnek, az plusz, és az övék. Akinek van továbbtanuló gyereke, az tudja, hogy 3 diplomázó gyerek milyen költséggel jár, pláne, ha egyik sem a lakhelyén jár egyetemre.

2016. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 zgyzgy ***** válasza:
67%

Szerintem a gyerek tanuljon, ameddig lehet, az elérhető legjobb iskolában ill. magántanároknál. Hisz ez a dolga.

Nyáron pihenjen, regenerálódjon.

Eleget fog dolgozni felnőtt korában.

2016. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
52%
Már előre tudom, nem leszek népszerű a válaszommal, de mivel erről még senki nem írt, jelzem. A legtöbb ma anyagilag elismert, sikeres fiatal ismerősöm mind dolgozott egyetem mellett és nem azért, mert a szüleik nem tudták volna eltartani, hanem azért, mert céltudatosak, agilisek voltak. Amikor komolyabb állást akar valaki megpályázni kezdőként, kicsit más a megítélése lesz annak a fiatalnak, akinek az önéletrajza nem "üres" előéletű. Sokkal jobban szeretik a munkáltatók a nem 'nullkilométeres" kezdőket.
2016. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
54%

Nem dolgozott a fiam.sem a gimi sem az egyetem mellett és most mégis felvették az államvizsga után teljes állasba. Pedig "nullórás"


Lányom most harmadéves az egyetemen ő sem dolgozik heti 3x3 külön órája van angolból matekból és kémiából.


Ha jól tanultak mindent megkaptam, mégis ember lett belőlük.

2016. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
54%

Nem várom el. Ha fesztiválozni akarna arra nem adnék mert annyit nem tudnék adni, de most TANULJON nyáron pedig PIHENJEN és KAPCSOLÓDJON KI.

Dolgozhat majd élete végéig amint elvégezte a gimit/egyetemet.

2016. okt. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
65%
Nincs még gyerekem, de nem várnám el tőle. Addig legyen szabad és gondtalan, amíg megteheti. Fog még éppen eleget sz*pni később, amikor végez a tanulmányaival. Csak luxusvackokat nem vennék neki, azt intézze el magának, ha annyira fontosnak tartja.
2016. okt. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
73%

Nem is értem a kérdést pontosan. Egy bizonyos társadalmi szint fölött ez alapvető, hogy igen. Önkéntes és fizetett munkát is. Kapcsolatépítés, tanulmányok melletti gyakorlat szerzése alapvető. Számos helyen eleve hátránnyal indul az, aki nulla gyakorlattal próbál állást szerezni, pályakezdőként is.


Az az alapvető baj, hogy a munka kifejezés sokak fejében itt is a fárasztó kényszerrobottal egyenértékű. Holott egyszerűen csak azt kell csinálni, amit az ember szeret, és akkor örömmel megy a dolog.

2016. okt. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
49%
Tyűűű, 29-es, szívemből szóltál:). Megdöbbentő számomra, hányan élik meg a munkát itt a GYK-án "sz.pásnak", robotnak és mennyire nincsenek képben (vagy nem is akarnak képbe kerülni), hogyan lehet a leginkább érvényesülni friss diplomásként. Ez kifejezetten magyar betegség, hogy a szülők többsége erőn felül küzd a gyermekeik burában tartásáért, aztán csodálkoznak, miért olyan nehezen indulnak el a fiatalok a nagybetűs életben. A nálunk sokkal fejlettebb társadalmakban alap, hogy már gyerekként is végeznek valamilyen hasznos munkát, pl önkénteskednek, később pedig olyan helyeken vállalnak gyakornoki munkát, ami a szakmai fejlődésüket szolgálja. A jól megválasztott diákmunka nem csak pénzszerzésről szól, hanem tapasztalat szerzésről, kapcsolat építésről.
2016. okt. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!