Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elvárjátok a...

Szülők! Ti elvárjátok a gyereketektől, hogy gimi mellett nyáron, egyetem mellett egész évben dolgozzon?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

Ha nem, miért?


2016. okt. 20. 17:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
20%

Nalunk ures cv fel sem veszunk senki barmilyen summa cum van a papiron.

Onlentesmunka ? Barmilyen biorobot munka plus pont ezen kivul sport es zene pluspont.

Aki evekig csak tanulni tudott annak a kepessege alacsonyab hiszen maskent jutott volna ideje fejleszteni magat emberileg es megszagolni az igazi eletet.

2016. okt. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
43%

Egyetemen nem. Azért nem, mert a jövője szempontjából nem diákmunkát, hanem szakmai gyakorlatot érdemes vállalnia. Az első évbencazt nem fog találni, a diákmunka helyett meg akkor jobb ha alaposan felkészül az alapozó tárgyakra, a 2. vagy 3. évben meg szakmai gyakorlatot keressen. Ha megy MSc-re, ott meg már úgyis sok lehetősége lesz.


Az meg manapság általános, hogy ha végzéskor nincs legalább fél év szakmai gyakorlata, akkor szóba sem fognak vele állni a munkaerőpiacon, akkor sem, ha piacképesnek mondott a diplomája.

2016. okt. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
59%

25:

A Tesco árufeltöltést vagy a balatoni vebdéglátást hiába írja be egy szoftverfejlesztői állásnál. Ellenben ha IT gyakornok volt egy komoly cégnél...


Én anno majdnen ingyen dolgoztam egy szoftverfejlesztő cégnél az egyetem alatt, ha helyette rákényszerítettek volna szüleim, hogy menjek diákmunkázni, mert kell a pénz, esélyem nem lett volna végzés után elhelyezkedni (nem Budapesten volt, hanem vidéken, ahol ma is súlyos munkanélküliség van - én azóta már Pesten vagyok amúgy).

2016. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
18%
Uttsó, attól függ, mit csinált a balatoni vendéglátásban. Az egyik gyerekem IT-s, és végzett ilyen jellegű melót is a Balatonon még elsőévesként, nyáron, jó pontot jelentett ez is az interjún. Magam is vezetőként dolgozom (bár más területen), nekem azért plusz pont a bármilyen jellegű diákmunka, mert a pályázó mentalitását nagyon jól jelzi - a gyakorlati tudást úgyis megszerzi on the job, sokkal inkább, mint akik elvárták, hogy mindent a seggük alá toljanak a szülők, és semmiféle önállóságra nem volt igényük.
2016. okt. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
84%

Gimiben nem várnám el a nyári munkát. Ha akar menni, akkor menjen, de elvárni... minek. Ha jól tanul, akkor hadd legyen már az a nyár szabadság neki... ha folyton dolgozik, akkor úgy ki fog égni egyetemre vagy az egyetem utáni első pár évre, mint a csuda. Megcsömörlik. Plusz most komolyan, a későbbiekben nem lesz mérvadó egyáltalán, hogy 16 évesen forgatott-e húspogácsát a Burger Kingben vagy árult-e fagyit a Balatonon. Max. annyiban jó ez, ha csinálja, hogy megtanulja, miért ne legyünk taplók az eladókkal.

Persze, ehhez hozzátenném, hogyha nem telik a fizetésünkből márkás ruhára neki, meg a legújabb iMittudoménmire, akkor vagy keresse meg rá a pénzt, vagy maradjon csendben.


Egyetem mellett... nem is ezt a szót használnám, hogy elvárnám, de olyan irányba terelném, hogy legyen munkatapasztalata. Még ha fizetetlen gyakornokság is, de vmi, amit bele tud írni az önéletrajzába, és jól is néz ott ki esetleg. Mert a legtöbb munkáltatónak ma már a tapasztalat talán fontosabb is, mint az egyetemi végzettség.

2016. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
51%

34:

Anno dolgoztam nyáron én is első és második év után, nem szakmai munkát, és utólag nézve nem hogy hasznom lett volnabelőle, de elszalasztottam vele 1-2 szakmai lehetőséget. Te gondolom a teher alatt nő a pálma elvet vallod, de engem például pont nem így lehetett motiválni, sőt pont fordítva hatott, a gyerekeim sem valószínű hogy olyanok lesznek, akik ilyen módon lennének nevelhetőek. Mondjuk 18 évesen már amúgy is késő a nevelés...

2016. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom, miért "égne ki" a gyerek attól, hogy a 2,5 hónap nyári vakációból EGYET munkával tölt, ahol megtanul a diákélettől markánsan különböző közegben szocializálódni, és teljes mértékben felelősséget vállalni önmagáért. Maximum a bura alatt, dísznövényként nevelt csimotáknak okozhat ez lelki törést.

Valóban nem 18 éves kortól kell nevelni, ezért van az, hogy nekem pl. nem kellett elvárnom, hogy a gyerekeim belekóstoljanak a melóba már gimiben, teljesen természetes volt számukra. Sőt (és ez biztosan meglepő lesz a munkát rabszolgaságként megélő lúzereknek) alig várták, hogy betöltsék a 16-ot. Igaz,egyikőjük se volt sose árufeltöltő a Tescóban, nem július közepén kell elkezdeni kapkodni, hogy jó diákmelót találjon az ember.

2016. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
80%

"A jól megválasztott diákmunka nem csak pénzszerzésről szól, hanem tapasztalat szerzésről, kapcsolat építésről."


Nagyrészt oké amit írtatok, de itt gimi alatti diákmunkáról is szó volt. Én tökre elhiszem és tapasztalom is, hogy Budapesten, meg esetleg egy-két nagyobb városban van értelmes diákmunka egy középiskolásnak is, de kisebb városokban és falvakban tudjátok mi van?

Kukoricacímerezés, hagymaszedés, szüretelés, egyéb mezőgazdasági munkák, meg gyárban betanított munka, esetleg szórólapozás ha szerencséje van. Ezek se nem töltik el az embert a hasznos munka érzésével, se nem jól fizetnek és még tapasztalatot se szerez belőle, hacsak később nem mezőgazdasági idénymunkás akar lenni, amit megy eléggé kétlek. Egyetem mellett valóban lehet értelmes munkát végezni, na de szakma nélküli középiskolás diákként maximum baromi nagy szerencsével.

2016. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
80%
Most mondja meg nekem vki, hogy hol tud fontos kapcsolatokat építeni egy 16 éves diák, ha nem csókos?... Sehol. A 16 éveseket nem fontos szakmai gyakorlatra veszik fel. A legtöbb helyen 18+ keresnek... ahova felveszik a 16 évest, az tényleg a legalja vendéglátó kb., legalábbis nálunk...
2016. okt. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
74%

én egyetemista vagyok.

gimi mellett nem kellett dolgoznom, nyáron sem volt elvárás,úgy voltak vele a szülők,hogy nem sokáig lesz már nyári szünetem, legközelebb kb nyugdíjasként pihenhetek ennyit évközben.. úgyhogy nem bánták,ha nem dolgoztam nyáron. de 1-2 hetet mentem 11.és 12. nyarán(amikor már 18 múltam)..18 éves korom előtt nem kaptam diákmunkát a városunkban

most egyetem mellett már azért elvárják,hogy dolgozzak nyáron. suli mellett nem kell. de nyáron biztatnak is,hogy menjek dolgozni, de szoktam magamtól is.amit keresek nem veszik el, egy részét félreteszem évközbenre,másik részéből ruhákat veszek,kozmetikumokat és a sulira ami éppen kell.

én is hasonlóan szeretném a gyerekemnél ha lesz majd. jó az,ha megtanulja a pénz értékét és kicsit elfoglalja magát a nyáron. de nem erőltetném,ha csak 1-2 hetet akar menni,akkor annyit. ő döntése.

2016. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!