Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám szerint nem vagyok...

Az anyám szerint nem vagyok anyának való. Ezután hogy mondjuk meg, hogy terhes vagyok? Jogos, hogy rosszul esett?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jövőre végzek az egyetemen.


Tegnap anyával voltam, beszélgettünk, hogy egyre több barátnőmnek lett babája, vagy lesz 2017-ben. Erre mondja, hogy még jó, hogy nekem nem. Kérdeztem, hogy mégis miért mondja ezt és azt mondta, szerinte egyáltalán nem vagyok anyának való, nem igazán látott nálam önzőbb embert...


6 hetes terhes vagyok jelenleg és ez nagyon rosszul esett. Oké, határozott és ambiciózus vagyok, de azért nem gondolnám magam egy önző dögnek, aki képtelen lenne egy babáról gondoskodni.


Úgy gondoltam, hogy majd valamilyen aranyos módon bejelentjük és örülni fognak a férjével. De ezek után fogalmam sincs, hogy mondjuk el, miközben azt hiszi, sosem leszek jó anya.


2016. nov. 6. 10:00
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
43%
Ti is leszoljatok szegeny csajt, hogy nem onerobol erte el,amilye van, miert ne szolhatna le az otthonuloket? Amugy meg tenyleg nagyon irigy kutyak vagytok, arra hogy neki segitve lett... Mit erdekel az benneteket? Amugy meg biztos jo anyuka leszel. Anyudnak meg Mond meg egyszeruen, hogy terhes vagy, kesz.
2016. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
58%

szerintem a gyerek szempontjából lényegtelen,hogy azt a lakást/autót nem te vetted.

ha már házasok vagytok, mindketten dolgoztok és te januárban végzel az egyetemmel,akkor nem értem miért ne lehetnél terhes?

a bejelentéssel szerintem még várj, én a helyetekben karácsonykor mondanám el. addigra a 12hét is meglesz.

tényleg nem értem ezt a sok fröcsögést amúgy a kommentekben. tanulsz,dolgozol ,házas vagy. nem tűnsz semmirekellőnek ezek alapján+ a kapcsolat is elég stabil lehet.

2016. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
88%
Igazából szerintem ok nélkül nem mond ilyet senkinek sem az anyukája a saját gyerekére.
2016. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
60%

Vajon miért tart,mint lányát önzõnek?

Es ki mondta,hogy komolyan is gondolja az anyud?

2016. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
64%

25 éves vagyok, egy éve van teljes, jól fizető állásom. Most kezdtem el félre tenni, hogy majd hitelre vehessek évek múlva egy kisebb lakást. Durva, hogy neked 23 évesen mindez úgy megadatott, hogy egy szalmaszálat nem kellett keresztbe tenned érte, de örülj neki, bevallom, irigykedem nem kicsit és szerintem sok más válaszoló is.


De abban van valami, hogy mivel az egyetemet munka mellett, önerőből végeztem el, sokat hozzámtett. Ha visszagondolok, mennyire gyerek voltam még 2 éve, pedig már akkor önellátó voltam (és nem úgy, mint te, hogy másoktól kaptam mindent, hanem magamnak teremtettem elő).


Nos, a kérdésre válaszolva, és bevallom, csak ezért írok választ, az én anyám ugyanezeket hajtogatja nekem. Hogy pontosan miért, azt nem tudom. Folyton megkapom, hogy mennyire önző vagyok. Tényleg nem tudom, miért és mellesleg én pont fordítva gondolom, szerintem anyám az önző, ő az aki nem képes a legkisebb kompromisszumra sem, mindennek úgy kell történnie, ahogy ő kitalálta, ha nem, jön a lelkizsarolás és a fenyegetőzés, meg a sértegetés.


Azon gondolkodtam, hogy talán azért mondja, mert született egy kistestvérem, amikor 17 éves voltam és nem akartam pelenkázni, meg etetni, meg fürdetni. Akkor mondta, hogy reméli, nekem sosem lesz gyerekem, mert szenvedni fog mellettem.

Ha meglát sminkelni, akkor is ugyanezt hajtogatja: "már megint magaddal foglalkozol, kened magadra a vakolatot, önző vagy".


Ha elutazom valahova vagy buliba megyek, akkor is: "de jó neked, hogy te megteheted, gyerek mellett nem tehetnéd meg, de jobb is, ha neked nincs, mert csak szenvedne melletted az a gyerek".


Lehet, hogy a saját negativitását vetíti rám, ki tudja. Pontosan én sem tudom, de érzem valahol, mi lehet az oka. A saját frusztrációja. Mert amúgy vannak barátaim, imádom az állatokat, folyton adakozom, szoktam vigyázni az idősebb barátaim gyerekeire és imádnak, odavannak értem...

2016. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!