Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám szerint nem vagyok...

Az anyám szerint nem vagyok anyának való. Ezután hogy mondjuk meg, hogy terhes vagyok? Jogos, hogy rosszul esett?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jövőre végzek az egyetemen.


Tegnap anyával voltam, beszélgettünk, hogy egyre több barátnőmnek lett babája, vagy lesz 2017-ben. Erre mondja, hogy még jó, hogy nekem nem. Kérdeztem, hogy mégis miért mondja ezt és azt mondta, szerinte egyáltalán nem vagyok anyának való, nem igazán látott nálam önzőbb embert...


6 hetes terhes vagyok jelenleg és ez nagyon rosszul esett. Oké, határozott és ambiciózus vagyok, de azért nem gondolnám magam egy önző dögnek, aki képtelen lenne egy babáról gondoskodni.


Úgy gondoltam, hogy majd valamilyen aranyos módon bejelentjük és örülni fognak a férjével. De ezek után fogalmam sincs, hogy mondjuk el, miközben azt hiszi, sosem leszek jó anya.


2016. nov. 6. 10:00
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Tessék? :D

Miért tartanának el a szüleim úgy, hogy 18 éves korom óta nem élek velük és május óta férjnél vagyok?!

Én elhiszem, hogy valahol az a "divat", hogy még 25 évesen is az emeleti kisszobában lakik a gyerek és hétvégente zsebpénzért könyörög, hogy moziba mehessen, de én nem így élek.

2016. nov. 6. 11:45
 12/35 anonim ***** válasza:
81%
Kérlek válaszolj a kérdésemre, tényleg kíváncsi vagyok, hogy önerőből hogy tudtad ezt elérni 23 éves korodra.
2016. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Önerőből sehogy. :)

A lakást még 18 évesen kaptam, mikor elkezdtem az egyetemet.

Az első autómat apa vette, a mostanit a férjemtől kaptam a legutóbbi szülinapomra.

2016. nov. 6. 11:52
 14/35 anonim ***** válasza:
65%
Szóval semmit nem tettél le az asztalra.
2016. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, ha én lennék az anyád, és tudnám, hogy még van egy éved az egyetemen, és csak 23 éves vagy, én is azt tanácsolnám, várj a gyerekkel, legalább addig, ameddig végzel.


Ha kérdeznéd. Ha nem, akkor akkor megtartanám magamnak a tanácsaimat, de lehet úgy gondolnám magamban, elsieted, feleslegesen nehezíted az életed. És anyaként kissé aggódnék miatta.


Viszont ez a te életed. Ha úgy érzed, hogy képes vagy gyerek mellett tanulni, a te döntésed. Én nem tenném, de én nem vagyok te.


Hogy mennyire leszel jó anya, az majd akkor derül ki, amikor anya leszel.


Az én lányom sokáig tartotta, hogy ő soha nem fog szülni. És én el is fogadtam ezt, egyértelmű volt, hogy semmi, de semmi érzéke nincs a gyerekekhez.


Éppen ezért kissé görcsbe rándult a gyomrom, amikor kiderült, hogy babát vár. Nem örültem felhőtlenül. Aggódtam miatta, aggódtam a gyerek miatt. Végigaggódtam a terhességét. Mert félt, össze volt zavarodva, és baromira nem volt biztos abban, hogy kell neki az a gyerek.


Aztán, láss csodát, amikor először láttam őt együtt a gyerekével, minden aggodalmam elszállt. Remek anya lett belőle, szerintem még ő is csodálkozik rajta.:)

2016. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
27%

Lehet már régebb óta, tizenéves kora óta dolgozott, a pénzt pedig félretette későbbre. Lehet volt egy számla ahova a nagyszülők 18 éves koráig tettek fel neki egy kis pénzt. Lehet államilag fizetett egyetemen van, ösztöndíjat kap, emellett jól fizető munkája van. Komolyan, miért kell áskálódni? Nem mindegy hogy ő hogy él? És ha a kocsiba/házba adott bele valamennyit a családja akkor mi van? Támogatják, neked semmivel sem lesz jobb/rosszabb. Nem értem miért kell kutakodni és kiutálni a kérdezőt mert ezeket elérte. Arról nem is beszélve hogy lehet hogy a saját kocsi egy 1000 éves autó amit alig százezerért vett mert annyira meg akartak már válni tőle. Nem ez a lényeg, a pénz csak annyiban fontos itt, hogy el tudnák tartani a gyereket.

Szerintem attól hogy ambíciózus vagy és önző, nem bizros hogy rossz anya leszel, sőt. Az anyaságnál lehet megtanulni igazán, hogy ne csak a saját érdekeinket nézzük. Fiatal vagy ez igaz, de ez sem jelenti azt hogy rossz anya lennél, pláne hogy ott van a férjed, ő is tud segíteni, ketten vagytok ebben benne. Jó babázást! :)

2016. nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
68%
Én azért voltam kíváncsi, mondom, mert 20 éves korom óta dolgozok, jó fizetéssel és 25 éves koromra tudtam csak venni lakást, hitellel. A kérdező, meg nagyon önállónak állította be magát. Ezért lepődtem meg. De így már világos :)
2016. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

A "jövőre végzek"-et úgy értettem, hogy 2017-ben. Szóval ez az utolsó évem.


Szerintem semmivel sem vagyok kevesebb azért másoknál, mert voltam olyan szerencsés, hogy a családom tudott segíteni abban, hogy normálisan elinduljak az életben.

2016. nov. 6. 12:06
 19/35 anonim ***** válasza:
85%
Szóval ciki ha valaki a szüleitől kér zsebpénzt, de ha lakást meg kocsit kap az rendben van. Ugyanúgy függsz tőlük, csak más az összeg :-)
2016. nov. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
83%

Szóval saját lakásod és autód van hitel nélkül.

Ez szép lenne, ha saját magadtól érzed volna el, és nem a szülőktől meg a férjedtől kaptad volna.

Tehát az égegyadta világon magadtól még semmit sem sikerült rittyentened, amivel felvághatnál.

És még csodálkozol, ha nem esik hasra tőled senki? :D

Azt mondod nem vagytok spórolósok és mégis meg van mindenetek, mert jól kerestek.

Örülj neki. De ennyitől még senki sem lesz jó anya. Az nem attól függ, hogy gazdag vagy-e vagy nem.

Talán anyukád is ezt pontosan látja, hogy ezzel a felfogással nem tudsz boldogulni. Hiszen egy gyerek pár lemondással jár néhány téren, amire te eddig sem voltál képes.

2016. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!