Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek illetlenség...

Szerintetek illetlenség visszautasítani a mostohaanyámtól a babadolgokat? Találjak ki valamit inkább?

Figyelt kérdés

Április elején születik meg a kislányunk.

Apáékkal nem igen vagyok jóban, kb. a kapcsolatunk kimerül abban, hogy apa ad pénzt arra, amit éppen kitalálok. Erről nem kérek kioktatást, hogy kihasználom, ez így nem jó, mert nem tudjátok, hogy mi vezetett idáig.

Erre ma felhívott a felesége, hogy hallotta, hogy kislány lesz, meg látott képeket is a buliról és hogy nagyon gratulál, meg hogy rengeteg babadolguk van, azokat majd elküldi apával (van egy 2 éves féltestvérem).

Viszont én azokat nem szeretném, pl. babakocsiból csak egy bizonyos márkát akarok venni, meg már a bababútorokat is kinéztem.

Ruhákból is lesz neki rengeteg, ahogy magamat ismerem. Meg nekem ez kicsit kellemetlen, hogy amúgy tudom, nem kedvel és így úgy érezném, hogy a lekötelezettje lettem.

Annak meg nem látom értelmét, hogy összeszedje ezeket, elhozza apa, mi pedig levigyük a tárolóba porosodni... A mamám viszont (apa anyukája) azt mondja, hogy hozza el, azt meg nem kell tudniuk, hogy nem használtunk semmit. Merthogy ebből szerinte sértődés lenne.



2016. nov. 26. 14:05
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
86%
Neked nem szabadna szülni, még magad is gyerek vagy. A gyereknevelés felelősséggel jár, és némi ész is szükséges lenne mellé, neked mindegyik hiányzik. Apuci pénzén élősködve fosztod ki a bababoltokat és te felnőtt emberneknek tartod magad? Szánalom...
2016. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
Nem látom értelmét ennek a nagy kiborulásnak és drámázásnak.
2016. nov. 26. 16:27
 33/57 anonim ***** válasza:
91%

"Nem látom értelmét ennek a nagy kiborulásnak és drámázásnak."


Mármint annak, hogy egy végtelenül egyszerű kérdés eldöntése sem megy önállóan, és inkább hazudozol, mert nem mered felvállalni a véleményedet? Valóban nincs sok értelme.

2016. nov. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%
Értem én az álláspontodat, hogy te szeretnéd kiválasztani a dolgokat a gyereked számára. Ez rendben is van, ha megteheted. De szerintem nézd át azokat a cuccokat, amit felajánlottak. Ami tetszik, azt köszönettel elhozod, hálás vagy érte, ami meg nem tetszik, azt megköszönöd, hogy felajánlották, de megmondod, hogy nincs rá szükséged. Ők meg oda tudják adni másnak, vagy eladják. Lehet azért felnőtt módra kezelni a dolgokat.
2016. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
59%

"Lehet azért felnőtt módra kezelni a dolgokat."


Lehetne, de a kérdező még egy pólyás csecsemő szellemi szintjén van.

2016. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
64%
kérdező, a szülő köteles fizetni a gyerekének 18!! éves koráig vagy amíg tanul az egyetemen stb. te már nem tartozol ebbe a kategóriába mert elvileg felnőtt vagy. Mivel van saját életed és valszeg kereseted(akkor is ha a párod dolgozik egyedül) miért is lenne köteles fizetni? röhejes az elvárásod,de ha önzetlenül kapnál valamit azt meg eldobod csak mert használt hááát örülök hogy nem ilyen lányom van.
2016. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:
De fogjátok már fel, hogy az apámat ez nem zavarja egyáltalán!
2016. nov. 26. 17:39
 38/57 anonim ***** válasza:
84%
Téged kéne hogy zavarjon, idióta. Egy felnőttnek nem a szülei finanszírozzák azt amit "éppen kitalál".
2016. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:
Mivel saját keresetem nincs, ezért valamiből muszáj vásárolnom.
2016. nov. 26. 17:55
 40/57 anonim ***** válasza:
84%
Oké... szerintem kamu vagy. Legalábbis remélem.
2016. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!