Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek illetlenség...

Szerintetek illetlenség visszautasítani a mostohaanyámtól a babadolgokat? Találjak ki valamit inkább?

Figyelt kérdés

Április elején születik meg a kislányunk.

Apáékkal nem igen vagyok jóban, kb. a kapcsolatunk kimerül abban, hogy apa ad pénzt arra, amit éppen kitalálok. Erről nem kérek kioktatást, hogy kihasználom, ez így nem jó, mert nem tudjátok, hogy mi vezetett idáig.

Erre ma felhívott a felesége, hogy hallotta, hogy kislány lesz, meg látott képeket is a buliról és hogy nagyon gratulál, meg hogy rengeteg babadolguk van, azokat majd elküldi apával (van egy 2 éves féltestvérem).

Viszont én azokat nem szeretném, pl. babakocsiból csak egy bizonyos márkát akarok venni, meg már a bababútorokat is kinéztem.

Ruhákból is lesz neki rengeteg, ahogy magamat ismerem. Meg nekem ez kicsit kellemetlen, hogy amúgy tudom, nem kedvel és így úgy érezném, hogy a lekötelezettje lettem.

Annak meg nem látom értelmét, hogy összeszedje ezeket, elhozza apa, mi pedig levigyük a tárolóba porosodni... A mamám viszont (apa anyukája) azt mondja, hogy hozza el, azt meg nem kell tudniuk, hogy nem használtunk semmit. Merthogy ebből szerinte sértődés lenne.



2016. nov. 26. 14:05
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

Miért is?

Ha neked nem lenne saját jövedelmed, akkor mégis hogy gondolod a vásárlást?

Még a bababoltban sem adják oda a cuccokat a két szép szemem miatt.

2016. nov. 26. 18:22
 42/57 anonim ***** válasza:
95%
Hány éves vagy? A férjed gyereked apja miért nem finanszírozza? Nem ismerem a körülményeit de én fogadnám el.
2016. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem illetlenség visszautasítani a babacuccokat,mert

1. jó szívvel felajánlják

2. nincs semmi kereseted, tehát pénzed sincs.

Apa támogatása, párod keresete NEM a te jövedelmed, nehogy mással verd a csalánt! Örülj, hogy jólétben élsz, ne feszítsd túl a húrt! Lehet, hogy két szék között a pad alatt találod magadat, keserű lesz az ébredés.

Szeretném tudni, amikor tudomást szereztél a féltestvéred érkezéséről, felhívtad-e a mostohaanyádat és

apádat? Gratuláltál a kicsi érkezéséhez? Meglátogattad őket, tartod a testvéreddel a kapcsolatot? Vagy csak "hajlandó vagy" kegyesen elfogadni apád pénzét?

2016. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
91%
Azért gondolom kamunak, mert ritkán vállalnak az emberek gyereket apu pénzére ennyire nyíltan. Ez nem szokott természetes lenni az embereknek. Ha így is van, hogy valaki saját kereset nélkül szül gyereket, nem igazán szokott ilyen magától értetődően felvásárolni egész bababoltokat.
2016. nov. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, tavasszal leszek 21.

Nem csak én fizetem a babaholmikat, a barátom is ad bele pénzt, hiszen az ő babája is.


"Szeretném tudni, amikor tudomást szereztél a féltestvéred érkezéséről, felhívtad-e a mostohaanyádat és

apádat? Gratuláltál a kicsi érkezéséhez? Meglátogattad őket, tartod a testvéreddel a kapcsolatot? Vagy csak "hajlandó vagy" kegyesen elfogadni apád pénzét?"

Ez nem értem hogy jön ide.



# 44

Nem terveztük a babát. :D

De megtartottuk, vállaljuk és mindenből a legjobbat akarom neki adni attól függetlenül, hogy előtte sosem gondoltunk arra, hogy gyerekünk legyen.


# 45

Mivel nem tartozik a kérdéshez az apámmal való kapcsolatom...

2016. nov. 27. 09:46
 46/57 anonim ***** válasza:
96%

"De megtartottuk, vállaljuk és mindenből a legjobbat akarom neki adni attól függetlenül, hogy előtte sosem gondoltunk arra, hogy gyerekünk legyen. "


Elsősorban éretten, felelősségteljesen gondolkodó és cselekvő szülőkre lenne szüksége. Sajnos, erre láthatóan semmi esélye nincs.

2016. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
Ha te mondod, akkor biztosan így van. :)
2016. nov. 27. 09:56
 48/57 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Mit szólnál egy középúthoz: Kedves mostohaanyám (nem tudom, hogy hívod), köszönöm a felajánlást, már nagyon sok babacuccunk van, de azért megnézem, milyenek vannak, és válogatnék belőlük, amire szükségem lehet. Így elkerülsz minden sértődést, és nem is kell egy teherautónyi rakományt elhoznod, max pár pótrugdalózót elteszel, aztán majd otthon meglátod, mi legyen velük. Lehet, hogy ha a Babuci bukik egyet szoptatás után, és nem volt időd mosni, akkor még jól is jöhet :) Gratulálok, és boldog Babavárást, jó egészséget kívánok! :)
2016. nov. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, úgy jön ez ide, hogy megkérdezted, illetlenség-e visszautasítani a babadolgokat?

Mostohád felhívott, gratulált. felajánlotta a holmikat, pedig szerinted nem kedvel. Mégis nagyon korrekt módon és kedvesen viselkedett veled.

Ezért kérdeztem a fentieket (adjonistenre illik fogadjistent

válaszolni), vagy csak kegyeskedsz tartanl a zsebedet?

2016. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
96%

ÉDES ISTENEM!!!!

Egyébként tegnap én voltam az a kommentelő, aki az etikettről beszélt "ingerülten" még az első oldalon. Most kommentelek erre a kérdésre másodszor és azt veszem észre, hogy neked bármit mondhatnak a többiek, te akkor is az ostoba elképzeléseidtől nem vagy hajlandó megválni. Ráadásul egy 20 éves buta, felelőtlen és vagyontalan liba vagy. Ezért mondom azt, hogy sajnálom a leendő gyermekedet, hogy egy ilyen anyával ÁTKOZTA meg a sors. Már ne haragudj, de a te szellemi tőkédet még felbecsülni is lehetetlen, mert nincs mit.

Ráadásul önző is vagy, mert csak saját magadra gondolsz. Képes lennél meghazudtolni az egyik barátnődet, akinek a gyereke nem rég nőtte ki a babakocsit és azt hazudni apádnak és a mostohaanyádnak, hogy megkaptad tőle, HOLOTT ez nem igaz, mert valójában te egy vadiúj babakocsit vettél apuci pénzéből a sajátodnak. Ezt nevezem én igazi gerinctelenségnek. Egy kicseszett babakocsiért képes lennél másokat meghazudtolni és másoknak hazudni. Ráadásul arra egyáltalán nem gondolsz, hogy egy idő után lebuksz. Mihelyst meglátják az apádék a babakocsidat, már egyből észreveszik, hogy ez egyáltalán nem használt. Megdöbbentően buta vagy kedves kérdező.

Nem zavar téged, hogy egy felelőtlen éjszaka, miatt még jobban rászorulsz apád támogatására. Sőt még neked áll feljebb, hogy nem a bankkártyájukat, hanem a viszonylag jó állapotban lévő használt babaholmijaikat ajánlják fel önzetlenül.

Legalább a leendő kislányodért viselkedj már példamutatóan, mert ő nem érdemli meg azt, hogy egy ilyen felelőtlen és önző anyja legyen, mint te vagy. Jobb, ha leszoksz ezekről a rossz tulajdonságokról, mert a gyereked ezt tanulja, majd tőled és emiatt az ostoba mentalitás miatt lesz neki nehéz élete. Sajnos az intellektusodon nem lehet változtatni, ugyanolyan buta maradsz, ellenben a természeteden annál inkább.

2016. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!